Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον, 

Προσωπικα σε τετοια μαγαζια εχω φαει μονο στο "Στιγμές" που ειναι κ στην γειτονια μου. Απο ποιοτητα φαγητου θα πω πως ηταν μετριο προς καλο αναλογικα με την τιμη του. οσες φορες εχω παει, δεν εχω δει τον σερβιτορο να δυσανασχετει οταν παραγγελναμε ξανα κατι. Αναψυκτικα φουλ και καλής ποιοτητας ουζο χυμα. Αποφευγω να πηγαινω ειναι η αληθεια γιατι "ντρεπομαι" να παραγγελνω συνεχεια και ετσι οταν ειναι να το επισκεπτω, παντα φερνω και εναν που τον εχω για να παραγγελνει συνεχεια! χαχαχα

Επισης καπου ειχα ακουσει για ενα μαγαζι που με 22 περιπου ευρω τρως οσο σουσι θες/αντεχεις να φας. εχει κανενας περισσοτερα ινφο ακουσει για το ποιο ειναι αυτο το μαγαζι κ τι παιζει απο ποιοτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 414
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, kallair είπε

Λοιπον, 

Προσωπικα σε τετοια μαγαζια εχω φαει μονο στο "Στιγμές" που ειναι κ στην γειτονια μου. Απο ποιοτητα φαγητου θα πω πως ηταν μετριο προς καλο αναλογικα με την τιμη του. οσες φορες εχω παει, δεν εχω δει τον σερβιτορο να δυσανασχετει οταν παραγγελναμε ξανα κατι. Αναψυκτικα φουλ και καλής ποιοτητας ουζο χυμα. Αποφευγω να πηγαινω ειναι η αληθεια γιατι "ντρεπομαι" να παραγγελνω συνεχεια και ετσι οταν ειναι να το επισκεπτω, παντα φερνω και εναν που τον εχω για να παραγγελνει συνεχεια! χαχαχα

Επισης καπου ειχα ακουσει για ενα μαγαζι που με 22 περιπου ευρω τρως οσο σουσι θες/αντεχεις να φας. εχει κανενας περισσοτερα ινφο ακουσει για το ποιο ειναι αυτο το μαγαζι κ τι παιζει απο ποιοτητα;

https://www.dealsafari.gr/prosfores/estiatoria εχει διαφορα sushadika μια χαρα ειμαι εχω παει εγω σε αρκετα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

https://www.dealsafari.gr/prosfores/estiatoria εχει διαφορα sushadika μια χαρα ειμαι εχω παει εγω σε αρκετα

δεν παιζει να ειναι καποιο απο αυτα γιατι (ισως να μην ειδα κ καλα) δεν βλεπω καποιο να λεει απεριοριστη καταναλωση αλλά μενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kallair είπε

Λοιπον, 

Προσωπικα σε τετοια μαγαζια εχω φαει μονο στο "Στιγμές" που ειναι κ στην γειτονια μου. Απο ποιοτητα φαγητου θα πω πως ηταν μετριο προς καλο αναλογικα με την τιμη του. οσες φορες εχω παει, δεν εχω δει τον σερβιτορο να δυσανασχετει οταν παραγγελναμε ξανα κατι. Αναψυκτικα φουλ και καλής ποιοτητας ουζο χυμα. Αποφευγω να πηγαινω ειναι η αληθεια γιατι "ντρεπομαι" να παραγγελνω συνεχεια και ετσι οταν ειναι να το επισκεπτω, παντα φερνω και εναν που τον εχω για να παραγγελνει συνεχεια! χαχαχα
 

Στους Αγίους Αναργύρους λες στην Κοκκινιά ; 

Ρε παιδί μου πολύ λαδίλα...

Πάω μια στις τόσες γιατί με τραβάνε κάτι φίλοι, εντάξει για κάνα τηγανητό ψαράκι και κάνα σουρίμι με μαγιονέζα καλό είναι, αλλά μέχρι εκεί 

Το ούζο του όντως φαίνεται καλό, όμως πάντα πίνω πάρα πολύ λίγο (προσέχουμε για να έχουμε - το κεφάλι στη θέση του την άλλη μέρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kallair είπε

Λοιπον, 

Προσωπικα σε τετοια μαγαζια εχω φαει μονο στο "Στιγμές" που ειναι κ στην γειτονια μου. Απο ποιοτητα φαγητου θα πω πως ηταν μετριο προς καλο αναλογικα με την τιμη του. οσες φορες εχω παει, δεν εχω δει τον σερβιτορο να δυσανασχετει οταν παραγγελναμε ξανα κατι. Αναψυκτικα φουλ και καλής ποιοτητας ουζο χυμα. Αποφευγω να πηγαινω ειναι η αληθεια γιατι "ντρεπομαι" να παραγγελνω συνεχεια και ετσι οταν ειναι να το επισκεπτω, παντα φερνω και εναν που τον εχω για να παραγγελνει συνεχεια! χαχαχα

Επισης καπου ειχα ακουσει για ενα μαγαζι που με 22 περιπου ευρω τρως οσο σουσι θες/αντεχεις να φας. εχει κανενας περισσοτερα ινφο ακουσει για το ποιο ειναι αυτο το μαγαζι κ τι παιζει απο ποιοτητα;

Το νησι ειναι μακραν καλυτερο απο τις στιγμες παντως. Πολυ μετριο το επιπεδο στις στιγμες

Για σουσι μπορεις να κοιταξεις το shisan που εχει πολυ φτηνα combo και τις κυριακες εχει μπουφε που τρως οσο θες με 18 ευρω οπως επισης το asian taste που ειναι με μπουφε και αυτο και το won ton

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Στους Αγίους Αναργύρους λες στην Κοκκινιά ; 

Ρε παιδί μου πολύ λαδίλα...

Πάω μια στις τόσες γιατί με τραβάνε κάτι φίλοι, εντάξει για κάνα τηγανητό ψαράκι και κάνα σουρίμι με μαγιονέζα καλό είναι, αλλά μέχρι εκεί 

Το ούζο του όντως φαίνεται καλό, όμως πάντα πίνω πάρα πολύ λίγο (προσέχουμε για να έχουμε - το κεφάλι στη θέση του την άλλη μέρα)

Εχει κ Αργυρουπολη στιγμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, kallair said:


Επισης καπου ειχα ακουσει για ενα μαγαζι που με 22 περιπου ευρω τρως οσο σουσι θες/αντεχεις να φας. εχει κανενας περισσοτερα ινφο ακουσει για το ποιο ειναι αυτο το μαγαζι κ τι παιζει απο ποιοτητα;

Δεν τρως κανονικό sushi με αυτά τα χρήματα. Συνήθως σε αυτές τις τιμές το "sushi" αποτελείται από σουρίμι ή στην καλύτερη περίπτωση από κάναν καπνιστό σολομό. Και φυσικά όλα αυτά μαζί με άφθονο ρύζι για να ...χορτάσεις.

Ωμό ψάρι δεν θα βρεις εύκολα εκεί μιας και κοστίζει πολύ και πρέπει να είναι κυριολεκτικά ημέρας, για να μη σε τρέχουν μετά στο γιατρό. 

:) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Στους Αγίους Αναργύρους λες στην Κοκκινιά ; 

Ρε παιδί μου πολύ λαδίλα...

Πάω μια στις τόσες γιατί με τραβάνε κάτι φίλοι, εντάξει για κάνα τηγανητό ψαράκι και κάνα σουρίμι με μαγιονέζα καλό είναι, αλλά μέχρι εκεί 

Το ούζο του όντως φαίνεται καλό, όμως πάντα πίνω πάρα πολύ λίγο (προσέχουμε για να έχουμε - το κεφάλι στη θέση του την άλλη μέρα)

ναι ναι αυτο.. ξερεις ρε συ μαγαζι με θαλασσινα που να μην εχει λαδιλα;

Πχ για ΦΡΕΣΚΟ ψαρι και θαλασσινα παω στην ταβερνουλα "ο καπετανιος". μιλαμε για τερμα φρεσκο πραγμα κ πεντανοστιμο αλλα οσο να ναι στα τιγανητα θα εχεις λαδιλα λιγο-πολυ, θες δεν θες.

 

3 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Το νησι ειναι μακραν καλυτερο απο τις στιγμες παντως. Πολυ μετριο το επιπεδο στις στιγμες

Για σουσι μπορεις να κοιταξεις το shisan που εχει πολυ φτηνα combo και τις κυριακες εχει μπουφε που τρως οσο θες με 18 ευρω οπως επισης το asian taste που ειναι με μπουφε και αυτο και το won ton

Εχει κ Αργυρουπολη στιγμες

Δεν εχω παει στο νησι ειναι η αληθεια. Το μονο που ειχα ακουσει απο φιλο ταξιτζη που ειναι φαν, οτι ειχε καλυτερη ποιοτητα οι στιγμες.

Στις αρχες που ειχα παει στιγμες, η ποιοτητα ηταν πολυ κακη με καλαμαρακι να νομιζεις οτι κανεις γενοκτονια τοσο μικρο που ηταν χαχαχαχαχα. πλεον καμια σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kallair είπε

ναι ναι αυτο.. ξερεις ρε συ μαγαζι με θαλασσινα που να μην εχει λαδιλα;

 Πχ για ΦΡΕΣΚΟ ψαρι και θαλασσινα παω στην ταβερνουλα "ο καπετανιος". μιλαμε για τερμα φρεσκο πραγμα κ πεντανοστιμο αλλα οσο να ναι στα τιγανητα θα εχεις λαδιλα λιγο-πολυ, θες δεν θες.

Κοίτα να δεις, σε αυτά τα μαγαζιά θα φας φουλ τηγανητό, γιατί έτσι είναι ουσιαστικά στημένο το μενού, οπότε εκ των πραγμάτων "αναγκάζεσαι" να κινηθείς σε τέτοια είδη 

Όταν πηγαίνω π.χ. στον Γιάννη ή στο Υπερωκεάνειο, δε φεύγω με την ίδια αίσθηση στο στόμα, κακά τα ψέματα (φεύγω κάνα 10άρι - 15άρι φτωχότερος εν συγκρίσει με τις Στιγμές βέβαια :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Κοίτα να δεις, σε αυτά τα μαγαζιά θα φας φουλ τηγανητό, γιατί έτσι είναι ουσιαστικά στημένο το μενού, οπότε εκ των πραγμάτων "αναγκάζεσαι" να κινηθείς σε τέτοια είδη 

Όταν πηγαίνω π.χ. στον Γιάννη ή στο Υπερωκεάνειο, δε φεύγω με την ίδια αίσθηση στο στόμα, κακά τα ψέματα (φεύγω κάνα 10άρι - 15άρι φτωχότερος εν συγκρίσει με τις Στιγμές βέβαια :P 

Γιαννη στο λουτρακι λες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kallair είπε

δεν παιζει να ειναι καποιο απο αυτα γιατι (ισως να μην ειδα κ καλα) δεν βλεπω καποιο να λεει απεριοριστη καταναλωση αλλά μενου.

Με 19 ευρω εχει ελευθερη επιλογη με menu  για 2 ατομα. Φανταζομαι οτι θα σκασεις με αυτο. Και με 9 ευρω παλι για 2 ατομα.

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν τρως κανονικό sushi με αυτά τα χρήματα. Συνήθως σε αυτές τις τιμές το "sushi" αποτελείται από σουρίμι ή στην καλύτερη περίπτωση από κάναν καπνιστό σολομό. Και φυσικά όλα αυτά μαζί με άφθονο ρύζι για να ...χορτάσεις.

Ωμό ψάρι δεν θα βρεις εύκολα εκεί μιας και κοστίζει πολύ και πρέπει να είναι κυριολεκτικά ημέρας, για να μη σε τρέχουν μετά στο γιατρό. 

:) 

Υπαρχουν deals. Δεν νομιζω να σου δινουν διαφορετικο απο το κανωνικο. Μια φορα ειχα παει στο wasabi στο χαλανδρι με 50%. Λες να κου δωσαν με σουριμι γιατι πηγα με deal; :) 

δεν υπαρχει σουριμι σωλομου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Όχι, όχι στο Χατζηκυριάκειο

http://www.ogiannis.gr/index.php/el/

Να πας, θα με θυμηθείς (αλλά μην πας 2 μέρες νηστικός :P :P )

και εσυ να πας στον γιαννη στο λουτρακι! με μεριδα 2 ατομων, τρωνε 4 κ μενει κιολας φαγητο για πακετο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kallair είπε

Γιαννη στο λουτρακι λες;

Ο Γιαννης στο Λουτρακι εχει κατεψυγμενα με μεγαλες ποσοτητες και δεν ειναι deal ή φαε οσο θες. Για γενεθλια, ή τουριστες καλος ειναι μια που εχει μεγαλες μεριδες. Ειναι καλος σε τιμη οχι σε ποιοτητα. Για γενεθλια, συγκεντρωσεις, τουριστες, και για να μεθυσεις με ουζο ή τσιπουρο καλος ειναι

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Zerg13 είπε

Ο Γιαννης στο Λουτρακι εχει κατεψυγμενα με μεγαλες ποσοτητες και δεν ειναι deal ή φαε οσο θες. Για γενεθλια, ή τουριστες καλος ειναι μια που εχει μεγαλες μεριδες. Ειναι καλος σε τιμη οχι σε ποιοτητα.

ναι δεν τον εγραψα λογω deal αλλα γιατι νομιζα οτι αυτον εννοουσε ο Αριστείδης. Προσωπικα οποτε πηγαινω εκδρομουλα λουτρακι, παντα πηγαινω μια βολτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, Zerg13 said:

Με 19 ευρω εχει ελευθερη επιλογη με menu  για 2 ατομα. Φανταζομαι οτι θα σκασεις με αυτο. Και με 9 ευρω παλι για 2 ατομα.

Υπαρχουν deals. Δεν νομιζω να σου δινουν διαφορετικο απο το κανωνικο. Μια φορα ειχα παει στο wasabi στο χαλανδρι με 50%. Λες να κου δωσαν με σουριμι γιατι πηγα με deal; :) 

δεν υπαρχει σουριμι σωλομου

Δεν είπα σουρίμι σολομού, είπα σουρίμι ή στην καλύτερη σολομό. Δεν μπορείς να έχεις original sushi σε τέτοιες τιμές γιατί το κατάστημα πρέπει να "παίζει" με ασφάλεια ως προς την υγεία των πελατών του. Άρα όλα του τα υλικά είναι μαγειρεμένα (βρασμένα, καπνιστά, ψητά, στον ατμό, κλπ κλπ). 

Το σουρίμι μπαίνει όπου βλέπεις "καβούρια" ή "αστακοουρές"... Και ο άλλος μετά χαίρεται νομίζοντας πως τρώει καβουροσαλάτα με 5 ευρώ... 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...