Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμαμαι το '03 ειχε ανοιξει στην Καλαματα ενα μαγαζακι,το Αλλοτινο.

Ετρωγες τουμπανο φαγητακι ταβερνας και νορμαλ μεριδα και θυμαμαι οτι ειχα παρει και 2η κοκα κολα στην ιδια τιμη,6 ευρω το ατομο  αν θυμαμαι καλα.Φυσικα 6 ευρω τοτε ηταν ακομα υπολογισιμα.Καθως ειχα μολις μετακομισει στην Καλαματα και οι παρεες ηταν ελαχιστες αργησα να ξαναπαω.
Μετα απο 3-4 μηνες βγηκαμε φοιτητοπαρεα να παμε να φαμε,αλλα τελικα φαγαμε..ακυρο.
Το μαγαζακι ειχε κλεισει...Φαινεται θα πηγαιναν τιποτε γυφτοι,με τη λογικη του  παμε οταν ανοιγει και φευγουμε στο κλεισιμο ( οπως εγραψε καποιος εδω ) οποτε και το μαγαζι επεσε εξω.

Επεξ/σία από webparts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω επισκεφτεί πολλά μαγαζιά τέτοια τα τελευταία χρόνια και έχω καταλήξει σε 1 συμπεράσμα. Η παρέα πρέπει να έχει όρεξη να πιει για να αξίζει τα λεφτά του.

Όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι το φαγητό τρώγεται. Σε όσα έχω πάει μέχρι τώρα έχω μείνει σχετικά ευχαριστημένος. Δε τρελάθηκα από το φαγητό, δε ξενέρωσα βέβαια και από την άλλη.

Τη πρώτη φορά που είχα πάει σε τέτοιο μαγαζί στο λύκειο, έκανε ο κολλητός μου τα γενέθλια του. απεριόριστο φαγητό/ποτό και η τιμή ήταν 15 ευρώ. Ειμασταν 20 άτομα και ήπιαμε 120 μπύρες, και μερικοί κρασί επίσης το οποίο ήταν και αυτό δωρεαν, μέχρι που μας είπε ότι δεν είχε άλλες παγωμένες κατά τις 3-4 το πρωί. Αν υπολογίζεις ότι η μπύρα έχει 2.50-3 ευρω προφανώς και αξίζει έτσι.

Τελευταία φορά που επισκέφθηκα παρόμοιο μαγαζί 1η Ιανουαρίου με τσίμπημενη τιμή λόγο των εορτών, ειμασταν 8 άτομα με 22 ευρώ μενού. Ήπιαμε 10 μπύρες και πρόσφερε μόνο ποικιλίες και σαλάτες. Μάντεψε ποιος έβγαλε τα κέρατά του και ποιος πλήρωσε παραπάνω από ότι έπρεπε (ΕΓΩ)

Οπότε πιστεύω ότι αν δεν υπάρχει σκοπός να πιεις (να μου πείτε αυτό δε το κανονίζεις αλλά οκ) σου έρχεται το.ιδιο ή και.λιγο παραπάνω από ένα κανονικό μαγαζί. 

Βεβαια μετράει και το τι μενού υπάρχει. Έχω τύχει να βρεθώ σε μαγαζί με μενού όπου να έχει ορεκτικά,σαλάτες και κυρίως πιάτο +γλυκό, αλλά και σε άλλο μου να έχει μόνο σαλάτες/ποικιλίες όπου μπορείς να πάρεις όσες θες.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dhmak είπε

Για πείτε μαγαζία γύρω στο κένρρο / νότια / Καλλιθέα ;;

Aνοιξε σχετικα προσφατα  στην Νεα σμυρνη ο ψητος μπακαλιαρος.Τσιπουραδικο με 13 ευρω οσο φας και πιεις με πολυ μετριο σερβις και φαι που ειναι σχετικα καλο.Για παρεα τσιμπολογημα κλπ ειναι καλουτσικο.

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για πες μας και από πού ψωνίζουν οι καλές ταβέρνες και εστιατόρια μιας και γνωρίζεις απ' ότι φαίνεται.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορω να ξερω τι κανει καθενας .Συνηθως οι καλοι δεν παιζουν με προμηθευτες για πιο φθηνα .Στο βαζουν στην τιμη που πληρωνεις.Μαναβικης παιζει απο γνωστο τους λαχαναγορα ,,κρεατικα απο κρεοπωλη που κανει χονδρικη .Μπακαλικης παιζει και επωνυμα και απο γνωστα σουπερμαρκετ, με συμφωνια για καλυτερη τιμή .Μπορει να τυχει να δεις και τα φορτηγα διανομης τι φερνουν

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/1/2018 στις 7:38 ΠΜ, dhmak είπε

Για πείτε μαγαζία γύρω στο κένρρο / νότια / Καλλιθέα ;;

Στο "Κεφτές και δε φταις" στη Νέα Σμύρνη πάντως μην πας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SakafliaC είπε

Στο "Κεφτές και δε φταις" στη Νέα Σμύρνη πάντως μην πας..

Είχα πάει τον Ιούνιο με μεγάλη παρέα.  Υπολογίζαμε πως δεν θα έχει κόσμο καθώς ήταν Κυριακή, αλλά γέμισε γρήγορα .

Οι μερίδες δεν ήταν καθόλου καλές για μεγάλη παρέα καθώς το πιάτο είχε 2 ή 4 μικρούς  κεφτέδες. 

Αργουσαν πολύ να σου φέρουν την παραγγελία. 

Από ποιότητα δεν θα έλεγα ότι ενθουσιάστηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χαμηλή ποιότητα, γενικά.

Εντάξει, δεν περιμένεις κάτι εξαιρετικό, αλλά μία φορά πρόσφατα με πήγαν σε ένα στη συμβολή Ποσειδώνος και Αμφιθέας (έχει αλλάξει 15 φορές τα τελευταία χρόνια, στο μεταξύ πάλι άλλαξε, αλλά το διατήρησε σε "αγαιοπελαγίτικο" στυλ, χωρίς τα banners για τα €15 τρως-πίνεις όσο θες, μάλλον πάει να το παίξει κανονικό εστιατόριο αυτή τη φορά).

Μικρές μερίδες, άνοστα, πολύ λάδι. Ήθελες 25 "μερίδες" καλαμάρια για να πεις ότι άξιζαν τα χρήματα που θα έδινες για 4 άτομα.

Για κανένα τρίμηνο μάζευε καμιά δεκαριά τραπεζάκια, μπορεί και παραπάνω (δεν γέμιζε, καθώς είναι μεγάλος χώρος) κι εκεί που άρχισα να λέω "κοίτα να δεις, έπιασε", έκλεισε. 

Υπήρχε και στη Γλυφάδα ένα, πάλι με ψαρικά, ocean-something, στο χώρο του παλιού Far East. Έκλεισε κι αυτό. Δεν έλεγε κάτι, αδιάφορες γεύσεις, κάποια στιγμή γινόταν λαϊκό προσκύνημα, αλλά πήγε κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...