Προς το περιεχόμενο

Μαγαζια με απεριοριστο φαγητο και ποτο με 13 euro! Aποψεις


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα γνωριζεται μαγαζια με οσο φας και οσο πιεις με 13 ευρω η και ακομα φτηνοτερα στην Αθηνα?

 

εγω γνωριζω το αιγαιον πελαγος και τις στιγμες

 

τι αποψη εχετε για τα καταστηματα αυτου του στυλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει καλό φαγητό μια χαρά αξίζει, πας και κατσικώνεσαι από το μεσημέρι με καλή παρέα και φεύγεις στο κλείσιμο.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσότερα εστιατόρια τρως μια μεγάλη μερίδα φαγητό και σαλάτα με 10 ευρώ περίπου. Το να δώσεις 13 ευρώ για να σκάσεις στο φαγητό δεν το θεωρώ ούτε οικονομικό ούτε πρακτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα μαγαζιά στο θέμα του ποτού έχουν μια-δύο συγκεκριμένες μπύρες (330 ml) και κανένα κρασί .

Έχω παει στο καιφτες και δεν φταις στη Νέα Σμύρνη. Δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα καθώς ήμασταν μεγάλη παρέα και τα πιάτα έρχονταν με μεγάλη καθυστέρηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φάει κανα 3-4 φορές στο ΝΗΣΙ. Τέτοιου στυλ μαγαζί είναι με ψαρικά κυρίως. Παρατήρησα ότι φούσκωνα πολύ γρήγορα συγκριτικά με όταν τρώω σπίτι. (Υπόνοια μαγειρικής σόδας)

Μέτρια ποιότητα. Αν δεν είσαι 100 κιλά δεν νομίζω ότι πολύ συμφέρει.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα ποσο πίνεις και τι ποτο εχει μεσα στην προσφορά το μαγαζί, αλλα ναι αν δεν είστε μια παρέα άντρες που πίνετε δεν πολυ αξίζει στα 13 ευρώ εκτος και αν βρεις μαγαζί εξαίρεση που τα πιάτα που έχει στην προσφορά είναι πολυ καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα πιο πολλα εχει οσο θες να πιεις απλα ειναι χυμα τσιπουρο,ουζο,κρασι κλπ και αναψυκτικα οσα θες

 

απλα σε περιοριζουν να κατσεις 4 ωρες νομιζω! οποτε δεν ισχυει αυτο που λετε πας πρωι και φευγεις βραδυ

 

13 ευρω για να φας ψαρικα και να πιεις οσο θες δεν ειναι πολλα! εχετε παει να δειτε ποσο τα χρεωνουν αλλοι? μονο μια μεριδα απο οτιδηποτε εχει στο χαλαρο 7-8 ευρω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψητός Μπακαλιάρος στη Γλυφάδα, νομίζω έχει και στο Χαλάνδρι.

 

Μετά τις 2-3 φορές που πήγα, κατέληξα το εξής συμπέρασμα: το φαγητό δεν είναι υποδεέστερο από την πλειοψηφία των μαγαζιών στα οποία πληρώνεις «κανονικά».

Είναι αρκούντως καλό, και μερικά πιάτα μάλιστα είναι πολύ καλά.

 

Το μεγαλύτερο ατού του όλου σκηνικού κατά τη γνώμη μου είναι ότι επειδή (προφανώς) οι μερίδες είναι αρκετά μικρές, έχεις την ευκαιρία να τα δοκιμάσεις όλα.

Ενώ στις περισσότερες ταβέρνες, συνήθως δεν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι τέτοιο, και αναγκάζεσαι να περιοριστείς σε 2-3 πιάτα/γεύσεις.

 

Ναι, σίγουρα υπάρχουν μαγαζιά με καλύτερο φαγητό, αλλά και ο λογαριασμός θα είναι δυσανάλογα αυξημένος.

 

Για το Αιγαίον μου έχει πει άτομο που δούλευε ο αδερφός του κάποτε στην κουζίνα, ούτε απ' έξω να μην περάσω.

Η άποψή μου είναι ότι αυτό ισχύει για τα περισσότερα φαγάδικα, απλά δεν το γνωρίζουμε εκ των έσω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οπως τα λες ειναι για τον ψητο μπακαλιαρο ειχα παει παλια ειναι πολυ καλο μαγαζι θεωρω για τα 13 ευρω που δινεις αξιζει εχει και κουτσομουρα,τσιπουρα,λαβρακια και γαριδομακαροναδα που δεν εχουν τα αλλα,δεν θυμαμαι ομως αν εχει απεριοριστο ποτο. το οτι ειναι μικρες οι μεριδες δεν εχει να λεει παραγγελνεις και αλλη ετσι και αλλιως μπορεις να το κανεις οσες φορες θες

 

στο αιγαιο πελαγος τι εχεις ακουσει? εκει το εχουν 14 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρα online, και τα 2 που αναφερθηκαν παραπανω = Αιγαιον Πελαγος & Νησι,
λοιπον θα ηταν τρελα καλες περιπτωσεις, εαν το μενου δεν ηταν "κουτσουρεμενο
:shifty: 
Ως εχει = απλως καλες περιπτωσεις* -βασικα, αν ενδιαφερεστε, ιδιως για ψαρικα

~ ~
*διχως να γνωριζω τιποτε για την ποιοτητα, και με το φοβο πως στο φθηνο μενου
-εκτος απο σοδα- ισως δινονται/σερβιρονται/ξεστοκαρονται(...!) ανερυθριαστα, τα
απολυτως χειροτερα?? Και αν καποιος, το καταλαβει-αντιληφθει, η δικαιολογια θα
ειναι ετοιμη: <τοσο που τα πληρωνεις τωρα, τι περιμενεις? Εχεις και απαιτησεις?>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα περισσότερα εστιατόρια τρως μια μεγάλη μερίδα φαγητό και σαλάτα με 10 ευρώ περίπου. Το να δώσεις 13 ευρώ για να σκάσεις στο φαγητό δεν το θεωρώ ούτε οικονομικό ούτε πρακτικό.

Στα περισσότερα κιόλας?

Και μεγάλη μερίδα?

Πίνεις τίποτα σε αυτά τα λεφτά η φέρνεις από το σπίτι?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα φάει κανα 3-4 φορές στο ΝΗΣΙ. Τέτοιου στυλ μαγαζί είναι με ψαρικά κυρίως. Παρατήρησα ότι φούσκωνα πολύ γρήγορα συγκριτικά με όταν τρώω σπίτι. (Υπόνοια μαγειρικής σόδας)

Μέτρια ποιότητα. Αν δεν είσαι 100 κιλά δεν νομίζω ότι πολύ συμφέρει.

Ωραιο αυτο το μαγαζι. Ειχαμε παει παρεα 4 ατομα και περιμεναμε τοον 5ο. Παραγγειλαμε εμεις, τα εφερε, και οταν ηρθε ο πεμπτος κατα καποιο τροπο δε μπορουσε να παραγγειλει. Εχει μια λογικη αυτο. Δεν επιτρεπεται να παραγγειλεις δυο φορες, και ο σερβιτορος/οι δε θυμοταν οτι ημασταν 4 η 5 ατομα εξ αρχης.

 

Οσον αφορα το φαγητο εμενα μου αρεσε πολυ. Πηρα καμια δεκαρια πιατα για μενα μονο, τα ξετιναξα ολα. (Και δεν ειμαι ουτε 70 κιλα) Δεν εχουν πολυ πυκνοτητα τα ψαρικα για να χορτασεις. Οι ποσοτητες στο καθε πιατο ηταν γεματες. Θα ηθελα να ξαναπαω αλλα η παρεα δεν γουσταρει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...