Προς το περιεχόμενο

Compact μέχρι 250€


GeorgeSmirlis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, φίλος βρίσκεται σε μια κατάσταση που θέλει κάμερα αλλά τα έχει ψιλοχασει. Ψάχνει μόνο compact (λόγω βάρους, όγκου κτλ) και το ποσό που μπορεί να διαθέσει είναι μέχρι 250€.

Ως μια επιλογή έχει την Sony Hx60.

Έχετε να προτείνετε κάτι, μιας και γω είμαι ψιλοασχετος με αυτές;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα χρήματα και εφόσων κοιτάει μόνο για compact , η hx60 νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή.

Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή δεν παίζει τίποτα άλλο ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή δεν παίζει τίποτα άλλο ε;

Προσωπική μου άποψη,στα επίπεδα που έχουνε φτάσει πλέον οι κάμερες των τηλεφώνων,ο μόνος λόγος για εμένα να επιλέξει κάποιος μια compact είναι η δυνατότητα που σου δίνει για οπτικο ζουμ χωρίς να χάνεις σε ποιότητα.

Αν επέλεγα εγώ compact αυτή την στιγμή στα χρήματα που ζητάτε,θα επέλεγα την hx60 για το wi-fi που μπορείς να ελέγξεις την καμερα απο το κινητό αλλά και να στείλεις σε αυτό φωτογραφίες και για τo manual control που δύσκολα θα βρεις σε άλλες.

 

Άλλη μια καλή εναλλακτική είναι η panasonic lumix tz70 λίγο πάνω από το budget και αυτή με semi-manual controls ,evf & wi-fi η οποία σου δίνει και επιπλέον επιλογή να τραβήξεις και σε raw.

http://www.skroutz.gr/s/6479034/Panasonic-Lumix-DMC-TZ70.html

Επεξ/σία από jimzak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προτιμούσα σίγουρα μια μεταχειρισμένη οπως αυτή εδω (δεν ξερω κατασταση και πωλητη βεβαιως) απο το να πετάξω στην πράξη 250 ευρω σε μια απλή compact απλα για το επιπλεον zoom της.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/cameras/625113-olympus-xz-1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...