Προς το περιεχόμενο

Καταγραφικό τεσσάρων καμερών.


GIOVINCO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπιζω να ειμαι στο σωστο session

 

Καλησπερα.

 

Ενδιαφερομαι για καταγραφικο 4ων καμερων με οσο το δυνατον περισσοτερα καλουδια μεχρι το ΠΟΛΥ 250 ευρω. Αν γινεται με 1080p οκ, αν οχι με 720 θα εχω καποια ιδιεταιρη διαφορα?

 

Ο χωρος ειναι 100τμ, τετραγωνος. Οι δυο καμερες θα μπουν στις ακρες του ενος τοιχου, η τριτη απεναντι στη μεση και η τεταρτη σε υπογειο. Οι δυο του ενος τοιχου πρεπει να πιανουν ολο το χωρο (αρα ψαχνω κατι σε 90 + 90 μοιρες?).

 

Χρονος αποθηκευσης, 3 μερες μου ειναι υπεραρκετο.

 

Παρακολουθηση απο κινητο : Ναι

 

Οποιαδηποτε πληροφορια απο την πιο απλη μεχρι ολοκληρωμενη προταση θα μου φανει χρησιμη μιας και ειμαι 100% ασχετος και φοβαμαι το γδυσιμο :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να απευθυνθείς σε κάποιον επαγγελματία. Ειδικά αν είσαι όπως λες 100% άσχετος, είναι σίγουρο αν το κάνεις μόνος σου, θα κολλήσεις σε πολλά σημεία, και δεν θα έχεις από πουθενά βοήθεια. Οπότε θα καταλήξεις να έχεις πληρωσει κάτι που δεν θα κάνεις την δουλειά σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω οτι με ενα συγχρονο καταγραφικο θα κολλησει πουθενα, μονο του σε παει για το setup μόλις το ανοιξεις...

 

επισης οι καμερες ειναι ευκολο πραγμα στη εγκατασταση τους...

 

φιλε μου δες καποιο απο την εταιρεία hikvision ειναι απο τις τοπ σε νορμαλ κόστος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε όπως σου είπε και ο προηγούμενος φίλος , ένα καταγραφικό της ,hikvision η dahua ειναι σε αυτές τις τιμές και σε γενικές γραμμές εύκολα στην εγκατάσταση τους .

Εγώ κάνω εγκαταστάσεις και γι'αυτό ότι θες απλά ρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για τις απαντησεις σας

 

σε τι να δωσω προσοχη οσον αφορα την ποιοτητα?

 

στο 1ΜP καμερα πχ? ή 720p εχουν τοσο μικρη διαφορα σε ποιοτητα οπως εχουν οι αντιστοιχες τηλεορασεις πχ (μικρη διαφορα δλδ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για μενα κοιτα στα 2MP καμερες και το καταγραφικο και στην live μεταδοση, αλλά και στην εγγραφη καθως και αναπαραγωγη του βιντεο να εχει πανω απο 25 fps.... γιατι αλλιως θα τα βλεπεις ειτε με slow motion, είτε με lag. εγω δεν ειχα δωσει πολυ σημασια και δεν ηξερα κιολας και τωρα οταν θελω να δω κατι που εχει καταγραφει παει σε τρελο lag και slow motion...κοιτα να εχει το καταγραφικο οσο το δυνατον πιο πολλα fps και στην εγγραφη και στο live. θα με θυμηθεις...

Επεξ/σία από Kotsos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος έχει δίκιο για τις κάμερες πρέπει ναι είναι το λιγότερο 1080p αλλά και το καταγραφικό να είναι 1080p live 25fps. Αυτό είναι και το μυστικό στις τιμές που θα βρεις παντού.

Όταν το καταγραφικό είναι στα 1080p τότε είναι πιο ακριβά τα καταγραφικα .

Αυτό που πρέπει να προσέξεις στο καταγραφικό ειναι τα μικρά γράμματα κάτω από το 1080p διότι πολλά φθηνά καταγραφικα λένε 1080p και εννοούν την απόδοση στην έξοδο του καταγραφικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...