Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος για κατάστημα


Romanzo Criminale

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

θέλω να προσθέσω σε βιβλιοπωλείο συγγενικού προσώπου ένα έγχρωμο πολυμηχάνημα για τους εξείς σκοπούς:

 

1) Σκανάρισμα εγγράφωνμ αποθήκευση και αποστολή με email

2) Αποστολή & λήψη φάξ (συχνή χρήση μέσα στην ημέρα)

3) Εκτύπωση μόνο έγχρωμων φωτοτυπιών διότι υπάρχει φωτοτυπικό, αλλά για οικονομικούς λόγους δε δύναται να αντικατασταθεί με νέο.

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να είναι όσο πιο απλό γίνεται στη χρήση, διότι απευθύνεται σε 55 χρονών άνθρωπο, ο οποίος προσπαθεί να εναρμονιστεί με την τεχνολογία τον τελευταίο καιρό, αλλά δεν έχει την αντίληψη των νέων.

 

Δηλαδή η αποστολή και λήψη φαξ που είναι βασικό, θέλω να είναι πολύ απλή. Δηλαδή να τοποθετεί από πάνω τις φωτοτυπίες, να πληκτρολογεί τον αριθμό και voila!

 

Το σκανάρισμα είναι θέμα μονάχα αν έχει περίπλοκο interface και εκτπώση καταλαβαίνει να κάνει.

 

Τώρα όσον αφορά την τιμή, επειδή η έγχρωμη εκτύπωση δεν ξέρω πόσο συχνά θα γίνεται, θα ήθελα να έχει οικονομικά συμβατά μελάνια. Επίσης καλό είναι, επειδή υπάρχει λάπτοπ, το μηχάνημα να συνδεθεί μέσω ethernet στο δίκτυο. Θα ήθελα να αποφύγω τη λύση με usb.

 

Ανώτατη τιμή τα 100 ευρώ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ΥΓ. Πιστεύεται πως το να έχει ξεχωριστό μηχάνημα για φαξ είναι προτιμότερο; Απλώς αυτό που υπάρχει τώρα είναι ογκόδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...