Προς το περιεχόμενο

D3100 απο ebay διλλημα στην επιλογη seller/σωματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σας εχω βρει 2 d3100 στο ebay μια απο Αγγλια http://www.ebay.com/itm/Nikon-D3100-Digital-14MP-SLR-Camera-Body-Charger-Battery-Free-UK-PP-/272810437710?epid=1123297487&hash=item3f84c4ec4e:g:qjkAAOSw90lZlsGJ καιμια απο Γερμανια http://www.ebay.com/itm/Nikon-D-3100-Gehause-Body-mit-Batt-Gri-Meike-shuttercount-14155-/352145971343?hash=item51fd89188f:g:x1MAAOSwi8VZTjt5 .To θεμα ειναι οτι θα πηγαινα σε αυτην απο την Γερμανικα γιατι δινει εγγυηση  1χρονοκαι grip αλλα λεει οτι λειπει ενα λαστιχενιο καλλημα το οποιο το translate δεν με βοηθησε να καταλαβω ποιο ειναι.Οποιος ξερει να μου πει τι εννοει ο ποιητης γιατι και στα μυνηματα γερμανικα απαντησε :P

Για οσους θελουν να μαθουν απο περιεργεια,φακος θα μπει ο Tamron 18-200 f 3.5/6.3

Επεξ/σία από vaggelis dogas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"an der Seite fehlt eine  Gummideckel" ="Στην πλευρά λείπει μια θήκη από καουτσούκ"

 

Πιστευω εννοει το καπακι για τις θυρες microusb, mic etc...

 

Edit: Βασικα ναι, το δειχνει στην τελευταια εικονα


...

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Lol νομιζα οτι ετσι ηταν κανονικα.Για να μην κανω αλλο thread,θα ρωτησω εδω, η μια επιλογη ειναι αυτη η d3100  απο την Γερμανια μαζι με καινουριο tamron 18-200,αλλα εχω μια αλλη προσφορα απο ενα γνωστο μας στην Σιφνο που μου δινει d3200(shutter count:5263) μαζι με 18-55 και 55-200. Και τα 2 ειναι στα 350 ευρω περιπου τι να προτιμησω?

Επεξ/σία από vaggelis dogas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η προταση μου ειναι να βαλεις ακόμα 50-60 ευρω στο σώμα και πάρε την d5100 και δε θα το μετανιώσεις ποτε. Θα ήθελα να σε ενημερώσω οτι ειδικά στο ebay uk ebay.de ειναι ασύμφορο οικονομικά να αγοράζεις μόνο σώμα. Πωλούνται σχετικά ακριβα και θα το καταλάβεις αν αργότερα ψάξεις τον κιτ φακό επίσης μόνο του και προσθεσεις τις  2 τιμές.

Αν παλι επιμείνεις για την d3100 μην δωσεις παραπανω απο 130 ευρω για το σώμα. Ειναι βεβαια μια αριστη μηχανη και εχει και καλό βίντεο με πολύ χαμηλά επιπεδα θορύβου σε ισχνό φως. Ο αισθητηρας χαμηλού αριθμου σχετικά εικονοστοιχειων επισης βοηθαει στην γρηγορη επεξεργασια των raw. 

Επεξ/σία από SpirtouLisS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...