Προς το περιεχόμενο

Το ηλεκτρικό supercar της Ariel θα αποδίδει 1180hp και αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2020


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ενώ οι ηλεκτρικοί κινητήρες προσφέρουν ασύλληπτες επιδόσεις λένε διάφοροι για τον ήχο του κινητήρα και της εξάτμισης. Και δηλώνουν και φίλοι της οδήγησης. dafuq!

Δώστε μου ηλεκτρικό με 0-100 σε 4" σε entry level cost διθέσιο και από ήχο ας παίζει Φλωρινιώτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαει για εξωπραγματικη τελικη και λεει 260. Που 230 παει το δικο μου που ειναι ενα απλο hothatch με 180 αλογα. Οτι ναναι.

ρε φίλε η είδηση όλο ανακρίβιες μια βγάζει ροπή 1900 kgm και τώρα λέει τελική 257km/h το οποίο είναι μεν αληθές αλλά γίνεται γιατί έχει κόφτη.

http://newatlas.com/ariel-hipercar-electric-supercar/51079/

 

ολη η ροπη στον τροχο με το καλημερα ,εγγυημενη οδηγικη απολαυση

στα στοιχεία μηχανών που κάναμε για πισωκίνητο όχημα είχαμε βγάλει βαθμό απόδοσης 80% δηλαδή το μοτέρ έβγαζε πχ 100 άλογα και στις ρόδες φτάνανε τα 80, αυτό γίνεται λόγο των διαφορικών, του συμπλέκτη, του σασμάν , απώλειες απο ρουλεμάν και άλλα διάφορα,στα νέα αυτοκίνητα δεν έχει βελτιωθεί πολύ αυτό και άντε να πάει 90% αλλά φαντάσου το άλλο τα βγάζει τροχό με 98% + απόδοση :-)

 

 

Ενώ οι ηλεκτρικοί κινητήρες προσφέρουν ασύλληπτες επιδόσεις λένε διάφοροι για τον ήχο του κινητήρα και της εξάτμισης. Και δηλώνουν και φίλοι της οδήγησης. dafuq!

Δώστε μου ηλεκτρικό με 0-100 σε 4" σε entry level cost διθέσιο και από ήχο ας παίζει Φλωρινιώτη.

4" σε entry level cost δεν το κάνει κανένα μα κανένα αμάξι, εκτός αν πάρεις ένα evo μεταχειρισμένο 10 χιλιάρικα και ρίξεις άλλα 10 και το φτιάξεις.

by the way το tesla model 3 βγάζει σε 5.1-5.6 sec τα 0-60mph (96kmh) με κόστος 35 χιλιάρικα στην αμερική.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι Γιατρός, Μηχανολόγος και Πυρηνικός Φυσικός... με εξειδίκευση στο delivery και έχω να πω ότι ροπή είναι σαν την ντροπή, δεν υπολογίζεται.

Χαχαχαχαχα!!

Ρε φιλε, γελασα δυνατα μ'αυτο..

Και δεν ξερω καν αν επρεπε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φίλε η είδηση όλο ανακρίβιες μια βγάζει ροπή 1900 kgm και τώρα λέει τελική 257km/h το οποίο είναι μεν αληθές αλλά γίνεται γιατί έχει κόφτη.

http://newatlas.com/ariel-hipercar-electric-supercar/51079/

 

στα στοιχεία μηχανών που κάναμε για πισωκίνητο όχημα είχαμε βγάλει βαθμό απόδοσης 80% δηλαδή το μοτέρ έβγαζε πχ 100 άλογα και στις ρόδες φτάνανε τα 80, αυτό γίνεται λόγο των διαφορικών, του συμπλέκτη, του σασμάν , απώλειες απο ρουλεμάν και άλλα διάφορα,στα νέα αυτοκίνητα δεν έχει βελτιωθεί πολύ αυτό και άντε να πάει 90% αλλά φαντάσου το άλλο τα βγάζει τροχό με 98% + απόδοση :-)

 

 

4" σε entry level cost δεν το κάνει κανένα μα κανένα αμάξι, εκτός αν πάρεις ένα evo μεταχειρισμένο 10 χιλιάρικα και ρίξεις άλλα 10 και το φτιάξεις.

by the way το tesla model 3 βγάζει σε 5.1-5.6 sec τα 0-60mph (96kmh) με κόστος 35 χιλιάρικα στην αμερική.  

 

δεν ειναι τοσο το οτι τα ηλεκτρικα εχουν σχεδον 0 απωλειες οταν κατεβαζουν την δυναμη στον δρομο

 

ειναι το οτι την βγαζουν αμεσα με το που γυρνας το "γκαζι"

 

οι κινητηρες εσωτερικης καυσης πρεπει να πιασουν καποιες στροφες για να την κατεβασουν ολη κ παλι πρεπει να κρατας τον κινητηρα σττην καλη του περιοχη στροφων για να εχεις τα μεγιστα

 

θα μιλησω περισσοτερο ως πρωην μηχανοβιος τωρα

 

πρακτικα ,εχεις μπει στροφη κ εχεις κοψει γκαζι ,ο κινητηρας εχει κατεβασει σαλ κ στην εξοδο της στροφης για να επιταχυνεις δυνατα πρεπει να μπεις παλι στην καλη περιοχη του κινητηρα

 

στα ηλεκτρικα δεν χρειαζεσαι να ανυσηχεις για τετοια πραγματα ,ανοιγεις το "γκαζι" κ εχεις αμεσα την μαξιμουμ επιταχυνση που μπορει να σου δωσει το οχημα σου, μιλαμε για τεραστια διαφορα ,ειδικα σε στριφτερες διαδρομες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...