Προς το περιεχόμενο

O Philippe Starck μας δίνει μια πρώτη γεύση από το Mi Mix 2 της Xiaomi


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποτε ξανά κινέζο. Μου στείλανε χαλασμένο ταμπλετ το έστειλα πίσω και μου λένε χάθηκε στη πορεία ενώ εχω αποδεικτικά οτι παραλήφθηκε απο Royal Mail. Ποτε ξανά.

ο καθενας με τον πονο του

  • Like 26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ξανά κινέζο. Μου στείλανε χαλασμένο ταμπλετ το έστειλα πίσω και μου λένε χάθηκε στη πορεία ενώ εχω αποδεικτικά οτι παραλήφθηκε απο Royal Mail. Ποτε ξανά.

Λογικό το βλέπω αφού ο κάθε τυχαρπαστος νομίζει ότι μπορεί να παραγγείλει από Κίνα από ένα τυχαίο μαγαζί χωρίς ασφαλεία. Σε αυτό το δεν φτεε το κινέζικο εσύ φταις. Εγώ 5 χρόνια παραγγέλνω κινητά από Κίνα και δεν μου έχει τύχει ποτέ ούτε χαλασμένο να πάρω ούτε να μην αποζημίωθω για τυχόν χαμένο προϊόν.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποτε ξανά κινέζο. Μου στείλανε χαλασμένο ταμπλετ το έστειλα πίσω και μου λένε χάθηκε στη πορεία ενώ εχω αποδεικτικά οτι παραλήφθηκε απο Royal Mail. Ποτε ξανά.

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν μας περιγράψεις ολόκληρη την διαδικασία κ το περιστατικό, σε κάποιο σημείο θα αφορά δική σου παραληψη κ όχι σφάλμα του Κινέζου.

Σχεδόν ποτέ δεν είχα πρόβλημα με παραγγελίες η αντικατάσταση ελλατωματικου απο Κινέζο... πάντα ακολουθώντας την πεπατημένη οδό (tracking numbers, register shipping, insurance etc)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε παιδιά, είναι ίδιο με ένα s8/s8+ μόνο που είναι πιο μικρό /ανύπαρκτο το πάνω bezel. Και καμιά σχέση το MI mix 1 με s8. Τα s είναι πιο στρογγυλά σε αντίθεση με το τετραγωνίσμενο mix. Κι ενας τυφλός θα τα έβλεπε αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ξανά κινέζο. Μου στείλανε χαλασμένο ταμπλετ το έστειλα πίσω και μου λένε χάθηκε στη πορεία ενώ εχω αποδεικτικά οτι παραλήφθηκε απο Royal Mail. Ποτε ξανά.

ανοιξε καθε μαρκα την πλακετα και θα δεις οτι ολα ειναι κινεζικα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε καθε μαρκα την πλακετα και θα δεις οτι ολα ειναι κινεζικα :)

Αυτό που το πετατε κάθε τρείς και λίγο αν θίξουμε λίγο τις κινέζικες εταιρίες με ξεπερνάει.
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατά χαρακτηριστικά έχει το Mi Mix 2. Θα με βάλει πάλι σε διλήμματα τώρα που πλησιάζει η ώρα να αποχωριστώ το mate 8.

 

Να δούμε πως θα τα πάει η κάμερα του.Γιατί του S8 plus είναι εξαιρετική. Και η τιμή βέβαια θα παίξει ρόλο.

 

S8 plus ή Mi Mix 2????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ δυνατά χαρακτηριστικά έχει το Mi Mix 2. Θα με βάλει πάλι σε διλήμματα τώρα που πλησιάζει η ώρα να αποχωριστώ το mate 8.

 

Να δούμε πως θα τα πάει η κάμερα του.Γιατί του S8 plus είναι εξαιρετική. Και η τιμή βέβαια θα παίξει ρόλο.

 

S8 plus ή Mi Mix 2????

Αν σε νοιαζει η καμερα σιγουρα s8+ , στο λεω απο προσωπικη εμπειρια. Βεβαια κανε λιγη υπομονη να δουμε τι ψαρια πιανει και το Mi Mix 2 αλλα δε νομιζω να φτασει την ποιοτητα του S8+

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη τα κινητα μοιαζουν ολα μεταξυ τους, οταν πλεον θα ειναι μονο οθονη, και εχουμε ηδη παρει ολοι απο ενα, εστω σε 3-4 χρονια, πως θα "πουλησουν" νεα κινητα? Μονο λογω νεωτερων cpu/ram κλπ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να βελτιωθεί η κάμερα τη νυχτα κ να μην γινει κ αυτο 18:9..αν προκυψουν αυτα το S8+μου εφυγε την ιδια στιγμη. Μου λεiπει η οθοναρα του mix....

 

Από το video είναι προφανές ότι είναι 18:9 η οθόνη. Όσο για την κάμερα, δεν δεν θα στοιχιμάτιζα ότι μπορεί να βελτιωθεί τόσο ώστε να πλησιάσει το S8.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το video είναι προφανές ότι είναι 18:9 η οθόνη. Όσο για την κάμερα, δεν δεν θα στοιχιμάτιζα ότι μπορεί να βελτιωθεί τόσο ώστε να πλησιάσει το S8.

μακαρι να ειναι σαν το πρωτο 17/9. Οσο για την καμερα ας ειναι τουλαχιστον αποδεκτη το βραδυ, οχι οπως το πρωτο...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηδη τα κινητα μοιαζουν ολα μεταξυ τους, οταν πλεον θα ειναι μονο οθονη, και εχουμε ηδη παρει ολοι απο ενα, εστω σε 3-4 χρονια, πως θα "πουλησουν" νεα κινητα? Μονο λογω νεωτερων cpu/ram κλπ?

Θα πουλήσουν γυαλιά, don't worry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...