Προς το περιεχόμενο

Eken H9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, εχω παραλάβει την H9R από Banggood σήμερα. Προσπαθώ να την συνδέσω με το PC μέσω USB αλλά παίρνω ένα μήνυμα "connecting..." που διαρκεί για πάντα. Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα; Επίσης την κάμερα την αγόρασα απο EU warehouse και ενώ αγόρασα την απλή H9 αυτοί μου στείλαν την H9R χωρίς να έχει το remote control.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδες. Παρελαβα πριν μια εβδομαδα την eken h9 και προχθες που ευκαιρησα να παιξω λιγο μαζι της, διαπιστωσα πως κατα την εγγραφη, κολλαει και σταματαει περιπου στο 1.5 λεπτο. Αυτο συμβαινει σχεδον παντα. Της εχω βαλει μια σχετικα καλη καρτα sd, της sandisk class 10.

 

https://www.youtube.com/watch?v=EXU2YZwyLAA&t=5s

 

Εχει συμβει σε κανεναν αλλον αυτο;; Και αν ναι πως το αντιμετωπισατε;;

Εχω ανοιξει ηδη dispute γιατι θεωρω πως ειναι προβλημα της καμερας.

Αυτή την εβδομάδα παρέλαβα και εγώ την Eken H9 απο ευρωπαϊκή αποθήκη banggood.

Έχω βάλει μια Samsung 32GB micro SDHC class 10 U1 που είχα και κολλούσε και σε εμένα σε 720p 120fps. Σκέφτηκα μήπως φταίει το ότι είχα κάνει format την κάρτα απο pc και την ξαναέκανα απο την H9. Δεν έφταιγε αυτό.

Έπειτα έπειξα λίγο με τις αναλύσεις, δοκίμασα και 1080p 60fps και τελικά σε 1080p 30fps φαίνεται να μην κολλάει. Αλλά και πάλι χρειάζεται δοκιμή γιατι έβγαλά πολύ λίγα βιντεάκια. Εννοείται δεν επιλέγουμε ποτέ 2.7k και 4k επειδή είναι απλά upscaled...

 

Βέβαια προσωπικά με ενδιαφέρουν τα αρκετά fps, οπότε αν το κάνει και με άλλες κάρτες θα επικοινωνήσω με banggood...

Επεξ/σία από manpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...