Προς το περιεχόμενο

Ιnsomnia's Linux FAQ - PLEASE, Διαβάστε πρωτού κάνετε post!


Maniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγω πάλεψα να την κάνω να δουλέψει αλλά για σύγκρισαι τη logitech με άλλες μάρκες που ακούω και διαβάζω οτι παρουσιάζουν καθημερινά προβλήματα.H logitech σε κουράζει για να δουλέψει αλλά πάντως πιστευω πως καποια στιγμή αφού σε ζωρίσει θα δουλέψει και θα έχει και καλύτερη αποδοση απο αλλες μάρκες!

(Εγώ αυτό πιστεύω αλλα μπορει καποιος αλλος να μην πιστεύει το ιδιο:-)

suser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποιος ειναι ο σωστος τροπος partitioning στο Linux; Ειδα οτι εχει ως επιλογες καμια 10αρια και απο προεπιλογη το ubuntu πχ χρειαζεται μονο 2. Ενα './ 'και ενα '.swap'. Πχ θα επρεπε να κανω χειροκινητα και καποιο /boot, /home, /media partition και αν ναι τι μεγεθος πρεπει να εχουν ολα; Πχ το swap να ειναι 2-3 φορες οσο η φυσικη μου μνημη; Το boot ποσο μεγαλο;

 

Εδω και 4 χρονια παιδευομαι να εγκαταστησω linux και τα καταφερα μολις χτες...Και αυτο απο τυχη αφου ετοιμασα 2 partition μεσα απο τα win πρωτα αφου παντα κολλουσα στον ορισμο του swap...

 

Εχω ακομη τα ιδια προβληματα με την οθονη και το περιβαλλον εργασιας ειναι ακαταλληλο, μην πω για το προβλημα με το 3D accelaration...Αλλα θα το παλεψω σιγα σιγα. Σιγουρα δεν θα γινει ποτε win replacement για μενα το linux αλλα για την εμπειρια το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...