Προς το περιεχόμενο

Ιnsomnia's Linux FAQ - PLEASE, Διαβάστε πρωτού κάνετε post!


Maniakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello guys...Pos eiste??Zesti ekso alla klassika ergasia kai xara....Loipon akouste tora xontri fola pou exo faei...Se ena filo pame na valoume Linux (aneksartitos dianomis) kai xrisimopoiei ITE IT8212 Raid Controller to sistima tou...Loipon to Mandriva as poume mpainei kanonika (kai kala) mono pou merika paketa (diaforetika kathe fora) apotygxanoun na mpoun kata to install (apo ton gcc mexri ton kernel) kai otan rebootarei to sistima meta deixnei ena oraiotato kernel panic!!!To thema einai oti pano ston RAID apla exei sindemenous tous sklirous tou xoris na tous exei valei se RAID i kapoio tetoio configuration...Oso monkey kai na eimai sikono ta xeria psila pleon...An kserete kati grapste re paidia giati mas exei faei ti zoi...Sas efxaristo poly olous kai kala mpania! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η αναλυτική διαδικασία εγκατάστασης του Gentoo ή του Archlinux θα βοηθούσε να απομονωθεί το όποιο πρόβλημα. Δεν ψήνεσαι; ;)

 

kala mpania!

Τώρα παίζεις με τον πόνο μας! Θα δίνουμε εξετάσεις μέχρι και Αύγουστο :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παίζεις με τον πόνο μας! Θα δίνουμε εξετάσεις μέχρι και Αύγουστο

 

Ευτυχώς έχω εξεταστική μέχρι 3 ιουλίου!!

 

To the point now

 

αναλυτική διαδικασία εγκατάστασης του Gentoo ή του Archlinux θα βοηθούσε να απομονωθεί το όποιο πρόβλημα.

 

Θα συμμφωνίσω και εγώ! Απλά κατα τη γνώμη μου ίσως βοηθούσε πιο πολύ η διαδικασία εγκατάστασης του gentoo που δίνει πιο μεγάη έμφαση στην εγκατάσταση. Η arch ρίχνει πιο πού βάρος στις ρυθμίσεις κατα τη γνώμη μου παρά στην διαδικασία της εγκατάστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή υπομονή!!! Το προτίνω αλλά δεν θα είχα την υπομονή να το εγκαταστίσω. Εγώ θα σου πρότεινα arch. Το έχω και στο laptop και στο desktop και είναι φοβερό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To mono mixanima pou tolmo na egatastiso to Gentoo einai to laptop mou (Pentium 4 3.06HT Northwood) kai ta toumpana tis sxolis....Sto desktop mou paizei kai na eimai pappoulis otan tha do to "Install Complete" axaxaxaxaxaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Εχω 1 ερωτηση σχετικα με τους δισκους στο linux και συγκεκριμενα στην ubuntu 7,04!!

εχω 2 εξωτερικους δισκους που τους χρησιμοποιω μεσα στο λειτουργικο οταν θελω να τους βγαλω απο το συστημα τι πρεπει να κανω(πχ στα win κανω ασφαλης καταργηση) στην ubuntu κανω δεξι κλικ εξαγωγη αλλα ο δισκος φαινεται και παλι στο ''υπολογιστης''!!η μηπως δεν χρειαζεται να κανω τιποτα και απλως κλεινω τον δισκο....ρωταω για να μην παθει τιποτα ο σκληρος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια παρομια απορια στην Ubuntu 7.4 κανω δεξι κλικ εξαγωγη και μεχρι να παει το χερι μου στη usb ξανακανει mount το δισκο .Ενω αν ειμαι γρηγορος :mrgreen: ολα ενταξει .

Ενταξει την εξαγωγη την κανω για να μην χασω τα δεδομενα που μολις πριν αντεγραφα και να ειμαι σιγουρος οτι τελιωσε η αντιγραφη σιγουρα δεν νομιζω οτι θα παθει κατι ο δισκος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! Εχω Και Εγώ Με Την Σειρά Μου Κάποιο Πρόβλημα! Είμαι Αρχάριος Και Εχω Κολήσει Σε Εγκατάσταση Drivers Για Την ATI HD 2600 Pro! Υπάρχουν Drivers Μέσα Απο Το Ιδιο Το Site Και Ενώ Τους Εχω Κατεβάσει (Είναι Σε Κατάληξη *.run Δεν Μπορώ Να Τους Εγκαταστήσω Με Τίποτα! Οποια Ιδέα Καλοδεχούμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Q:Ποιοι ειναι οι driver για webcam?

 

A:Οι πιο γνωστοί driver για webcam είναι οι:

 

spca5xx

uvcvideo

gspca

 

Με αυτούς τους driver δουλεύουν οι περισσότερες webcameras!!

 

Q:Ποια είναι η καλύτερη μάρκα webcam και ειναι συμβατη με linux?

 

Η καλύτερη μάρκα και η οποία δεν σε κάνει να σπας το κεφάλι σου για να δουλέψει πιστεύω οτι είναι η LOGITECH!!!:-)

 

(Εαν ξέρει κάποιος άλλος γνωρίζει περισσότερους driver για webcam που να ειναι συμβατοι με αρκετές webcam ας τους προσθέσει)!!:-)

 

suser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...