Προς το περιεχόμενο

Action Camera max ~90euro


Stogianz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,θα ήθελα μια-δυο προτάσεις για actioncamera με budget τα μαξ 80-90ευρώ απο Ελλάδα κατα προτίμηση. Ο φίλος δεν θέλει εξωτερικό (Κίνα)εκτός αν είναι Ευρωπαική αποθήκη και έρθει γρήγορα.

 

Κοίταζα τις:

-Elephone Ele Explorer 4K στα 70ευρώ (έχω βρει την Elite με όλα τα πλεονεκτήματά της απο Κίνα αλλά δεν βόλευε το shipping time) 

-Eken H9 στα 79ευρώ

 

Περιμένω και τις δικές σας προτάσεις

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H9 στα 100 ευρω δεν αξιζει καθολου κοιτα για xiaomi yi

Ας δει στα 75 ευρώ την h9r: https://www.skroutz.gr/s/10763646/Eken-H9R.html?from=catspan&keyphrase=h9r

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η xiaomi Yi ειναι οτι καλυτερο μπορεις να βρεις σε αυτη την τιμη αλλα δεν εχει οθονη. Χρειαζεσαι απαραιρητα το κινητο σου για ρυθμισεις και preview στο καδρο σου. Αδιαφορο εαν την στησεις καπου μια φορα (ποδηλατο, μηχανη, κρανος κλπ) οπως ειναι και η λογικη της action cam, αλλα δυχρηστο εαν θελεις να την χρησιμοποιεις στο χερι σαν κανονικη καμερα. Εαν αυτο δεν σε ενοχλει τοτε αυτη ειναι η επιλογη σου.

 

Αλλες επιλογες απο Ελλαδα:

 

Eken H9

Eken H9r (ιδια με την H9 με επιπλεον τηλεχειρισμο)

Ele explorer 4k

Ele explorer S

Thieye i60+

TurboX Act-100

 

Δεν θα δεις τρομαχτικες διαφορες αναμεσα τους. Οι προσωπικες εκτημισεις διαφερουν απο ατομο σε ατομο οπως και οι επιλογες.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η explorer S από όσα βίντεο είδα δε μου γέμισε το μάτι ιδιαίτερα και σε σύγκριση με explorer (σκέτη) αλλά και με h9r αποδίδει για τα γούστα μου χειρότερα.

 

Σκέφτομαι να πάρω μια οικονομική action και εγώ (γιατί με κόλλησε φίλος μου που σκέφτεται να αγοράσει) για τις διακοπές που θα παω τώρα σε νησι, ώστε να ρίχνω και καμιά βουτιά μαζί της.

 

Δεν πάω λοιπόν για explorer s και σκεφτόμουν να μην ανέβω οικονομικά και να πάω σε αυτή: https://www.skroutz.gr/s/10122702/OEM-DV124-WiFi.html

 

Υπάρχουν κάποια βίντεο στο youtube αλλά τίποτα το ιδιαίτερο που να σου δείξει με μεγαλύτερη λεπτομέρια την απόδοση της.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qo6JPkrDQ58&t=99s 

(εδώ ο άλλος τραβάει με τη ζελατίνα στο φακό.. χαχ.. νομίζω τότε είχε μαγαζί και τις πουλούσε γιαυτό δεν θα ήθελε να χαλάσει το προιόν.)


Όσον αφορά την act 100 senninha, όντως αποτελεί μια πολύ καλή επιλογή στα 59 ευρώ μαζί με δεύτερη μπαταρία, αλλά δυστυχώς αναφέρονται προβλήματα σε αυτή.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γουστα ειναι αυτα. Πχ μου αρεσε περισσοτερο η αποδοση χρωματων της S απο την απλη οπως επισης γενικα η αποδοση των ele απο των eken. Αλλοι λενε το αντιθετο. Διαβασα πολυ καλα λογια για τις Thieye επισης. Αλλα ολες ειναι μέτριες οπως και να το κανουμε σε αυτη την κατηγορια τιμης. Και νομιζω οτι οποιος το αποφασιζει για κατι τετοιο γνωριζει οτι δεν θα εχει Α ποιοτητα εικονας. Ειδικα για υποβρυχια φωτογραφηση δεν θα εχεις σιγουρα καλη ποιοτητα ακομη και με DSLR να βουτηξεις αφου εκει θελεις φλας και φιλτρα για να πετυχεις κατι που να εχει εστω πολυ μακρινη σχεση με τις φωτογραφιες βυθου που φανταζεσαι. GoPro & Xiaomi σε κατηγορια τιμης απο 200€ και πανω ειναι κατι απο το οποιο ξεκινας να εχεις καποιες απαιτησεις πια. Μιλαμε για τα παντα ολα σε πακετο 50-60€!!! Ποσο να μπορει να ανταποκριθει; Προσωπικα δεν το ψειρισα και πολυ. Κανουν αυτο που θελω, σε ποιοτητα που την περιμενα, καλυτερη απο την Nikon S30 που ειχα και εαν αντεξουν και περισσοτερο απο τον 1,5 χρονο που αντεξε η S30 θα ειμαι ευχαριστημενος.

 

Προσωπικες αποψεις παντα.

 

Ξεχασα. Υπαρχει και η SJCAM SJ4000 σε αυτη την τιμη.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως για ερασιτεχνικες ληψεις μια χαρα τραβηξα με elecam explorer 4k.

Οχι πολλες βεβαια γιατι ειχε θεμα η αδιαβροχη θηκη κι εμπασε νερα και καταστραφηκε η μηχανη.

Σιγουρα δεν ειναι go pro,αλλα ειναι μια καλη οικονομικη προταση.

Του χρονου θα ξαναπαρω μια τετοια με την ελπιδα οτι δεν θα ξαναμπασει νερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεχασα. Υπαρχει και η SJCAM SJ4000 σε αυτη την τιμη.

 

Βάλε μέσα στη λίστα από Ελλάδα, τη Sencor 3cam 4k03wr (με 2 μπαταρίες, από mediamarkt στα 79 ευρώ) και τη forever sc 200 (sj4000 στην ουσία) και την forever sc 400.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βιντεακι σημερινό απο χρήστη του φόρουμ με τη sencor που εγραψα παραπάνω:

 

http://www.insomnia.gr/topic/649683-action-camera/?p=55881913

Και σε υποβρύχια λήψη το προηγούμενο μοντέλο της:

 

http://www.insomnia.gr/topic/649683-action-camera/?p=55879306

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...