Προς το περιεχόμενο

OKI MC350 win 10 no support, και drum ερωτηση


tyxodioktis100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Απο που να ξεκινησω...λοιπον...

 

Εχω ενα OKI MC350 εγχρωμο laser με ελάχιστη χρηση και τα αρχικα μελανια. Το εγκατεστησα σε windows 10 επειδη αλλαξα υπολογιστη και η εταιρια δεν βγαζει drivers για το scanner του...οπως μου ειπε ο αντιπροσωπος λυπαμαι δεν μπορεις να κανεις τπτ...Ευχαριστω ΟΚΙ που απαξιωνεις ενα μηχανημα του 2010 αξιας τοτε κοντα 500 ευρω. Θα με ξαναδεις πελατη σου ΠΟΤΕ....

 

 

Ταυτοχρονια το ενα drum χαλασε και ριχνει μελανι πανω στην ταινια...

Οπως μου ειπε ο αντιπροσωπος λογω ηλικιας του μηχανηματος θα χρειαστουν αλλαγη ολα τα drum συντομα παροτι δεν εχω τυπωσει σχεδον καθολου. Οτι δηλαδη περα απο σελιδες, εχουν και χρονικη διαρκεια ζωης...Ισχυει αυτο γιατι μου φαινεται αρκετα περιεργο. Αν ισχυει τοτε 50 ευρω το drum x 4 δεν αξιζει και καλυτερα να αγορασω καινουργιο μηχανημα. 

 

Οσο για το σκαννερ τι να κανω απλα δεν θα το χρησιμοποιω. 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν χρειάζεσαι την έγχρωμη εκτύπωση με 100~150 € έχεις πάρει καινούργιο μηχάνημα.

 

Αν θέλεις έγχρωμο (το οποιο καινουργίο κοστίζει 300 και πάνω) και το OKI δεν έχει παρουσιάσει αλλα προβλήματα τοτε αλλαξε το drum που σου κανει πρόβλημα.Εγώ προσωπικά θα άλλαζα το drum και θα έβλεπα πως πάει.

 

Με καθε επιφύλαξη , για το scanner δοκίμασε να εγκαταστήσεις driver απο πολυμηχάνημα της ίδιας σειράς,

Link.png Site: ΟΚΙMC 351

Επεξ/σία από bloodraven
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές.

 

Αυτό θα κάνω όπως τα λες, θα κρατήσω τον oki και όσο παει απλά λόγω ημερών είμαι εκτός γραφείου. Όταν επιστρέψω θα ασχοληθώ.

Μου πάει κρίμα καινούργιο μηχάνημα να το παροπλισω επειδη χάλασε ένα drum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...