Προς το περιεχόμενο

Εκτύπωση φωτογραφιών μέσω ηλεκτρονικού καταστήματος. foto.com


nurse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτύπωση φωτογραφιών μέσω ηλεκτρονικού καταστήματος.

 

Έχω ένα σημαντικό αριθμό ψηφιακών φωτογραφιών και σκέφτομαι να τις εκτυπώσω.
Από έρευνα στο ίντερνετ βρήκα το foto.com (http://gr.foto.com).
Έχει κάποιος από το φόρουμ εμπειρία από το συγκεκριμένο ηλεκτρονικό κατάστημα ή από άλλο ανάλογο; Σημαντικά κριτήρια είναι η αξιοπιστία, ποιότητα δουλειάς, τιμή..
Δεν είναι υποχρεωτικό να είναι από το fotocom..

Σας ευχαριστώ. (ελπίζω να πόσταρα σε σωστή θεματική κατηγορία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω εκτύπωση σε καμβά ένα πίνακα του Afremov για να το βάλω στο γραφείο μου διακόσμηση ξέρετε αν είναι εφικτό κατι τέτοιο και αν ναι τι ανάλυση θα πρέπει να βρω την φωτογραφία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τυπώσει φωτο στο συγκεκριμένο με καλή ποιότητα.

Έχει προσφορά σε premium prints -40% με κουπόνι CRAZY μέχρι 4/8

Ο κωδικός ισχύει δίδοντας ασυναγώνιστο πλεονέκτημα κόστους. Έκανα την παραγγελία μου θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα όταν την παραλάβω. Ευχαριστώ.

 

Θέλω να κάνω εκτύπωση σε καμβά ένα πίνακα του Afremov για να το βάλω στο γραφείο μου διακόσμηση ξέρετε αν είναι εφικτό κατι τέτοιο και αν ναι τι ανάλυση θα πρέπει να βρω την φωτογραφία?

Στο foto.com δίνει αυτή τη δυνατότητα με επεξυγείσεις για την ανάλυση κ.α. Επισημαίνεται ότι στο συγκεκριμένο κατάστημα δηλώνεις σε αντίστοιχο πεδίο για το ότι η φωτογραφία υπόκειται σε δικάσου πνευματικά δικαιώματα.

Κάτι αντίστοιχο που είχα κάνει στο παρελθόν προτίμησα τοπικό κατάστημα και το μέγεθος το πείραξα με πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας δίδοντας τις διαστάσεις του επιθυμητού αποτελέσματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω εκτύπωση σε καμβά ένα πίνακα του Afremov για να το βάλω στο γραφείο μου διακόσμηση ξέρετε αν είναι εφικτό κατι τέτοιο και αν ναι τι ανάλυση θα πρέπει να βρω την φωτογραφία?

Εδω εισαι (ειναι σε ιντσες οποτε κανε τη μετατροπη σε εκατοστα) ---> http://www.urban75.org/photos/print.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην τα φοβαστε τα mp τοσο στις εκτυπωσεις.

 

Extreme παραδειγμα->

Εχω τυπωσει ~a3 με 2mp (δεν εβρισκα το αρχικο raw και ειχα ευκαιρες fhd απο export), με προσεκτικη ματια προφανως φαινονταν αλλα τριτοι που τις λαβανε(ηταν δωρακια) δεν παρατηρησανε απολυτως τιποτα.

Επισης εαν κρεμαστει στον τοιχο απο αποσταση ~2 μετρα βαζω στοιχημα οτι κανεις δεν καταλαβαινει.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως υποσχέθηκα θα παραθέσω τη εμπειρία μου απο το foto.com.
Παρέλαβα σήμερα τις φωτογραφίες που είχα στείλει για εκτύπωση.

Το χρονοδιάγραμμα αποστολής τηρήθηκε επακριβώς, έξι μέρες.

Η συσκευασία ικανοποιητική χωρίς φθορές στο περιεχόμενο θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη.

Η εκτύπωση των φωτογραφιών είναι εξαιρετική χωρίς να έχω επιλέξει το φίλτρο βελτιστοποίησης. Είχα κάνει την επεξεργασία από μόνος μου στον υπολογιστή μου.

Ποιοτικό χαρτί ποιοτικά χρώματα και αποχρώσεις.

Το δε κόστος είναι εξαιρετικά χαμηλό σε σχέση με τις προσφερόμενες τιμές στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από nurse
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...