Προς το περιεχόμενο

Ενθαρρυντικά τα πρώτα αποτελέσματα εφαρμογής του ηλεκτρονικού εισιτηρίου


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μόνη λύση είναι ο λαός στην εξουσία.Απαιτουμε δωρεάν μετακινήσεις με τα αυτοκίνητα μας να καταργηθούν τα ΜΜΜ κατώτατος μισθός 15.000 ευρώ. Καλό καλόκαλοκαίρι

Λυπηρό το ειρωνικό ύφος για τους όρους της κουβέντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λυπηρό το ειρωνικό ύφος για τους όρους της κουβέντας.

 

Το πιο λυπηρό βέβαια είναι το γεγονός πως υπάρχει και κόΖμος που το φαντασιώνεται αυτό... :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης να μην ξεχνάμε, πως το να πληρώνεις φόρους δεν είναι κακό. Κακό είναι όταν τα λεφτά των φόρων κατασπαράζονται από πολιτικές περσόνες και μεγαλοεπιχειρηματίες. Εκεί είναι που χρειάζεται κοινωνικός έλεγχος στην διαχείρηση των δημοσίων έργων, δαπανών και επενδύσεων, έτσι ώστε τα λεφτά τον φορολογουμένων να επιστρέφουν σε αυτούς.

Αν όμως κατασπαράζονται από πολίτες που δεν τα αξίζουν δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και δεν ανήκουν στις κατηγορίες που ανέφερες...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ τι προτεινεις να γινει; να πηδαμε πανω απο τις μπαρες και να πηγαινουμε τσαμπα για να πουμε ΟΧΙ;

Αν κανεις δικη σου επιχειρηση τι θα κανεις; θα λες να σε πληρωνουν ετσι και οι πελατες σου δεν θα σε πληρωνουν γα να πουν ΟΧΙ;μαλλον δεν θα σου αρεσει...

Α  και μη βαλεις POS για τα μεγαλα γελια...

Η μόνη λύση για εσένα είναι να "πηδάμε" τις μπάρες;;; Και ποιός σου είπε οτι στην δική μου επιχείρηση θα έβαζα POS και ηλεκτρονικά μπιχλιμπίδια επειδή το θέλουν οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. Γιατί οτι τελικά συμβαίνει δεν είναι απόφαση της πουλημένης Ελλάδας αλλά των Αμερικάνων όπου τα δικά μας λαμόγια σαν τις κότες σκύβουν! Δεν είπα για ΤΖΑΜΠΑ διαδρομές, μίλησα για ΟΧΙ! Μην αγοράσεις! Ξέρεις την δύναμη του ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ;;; Προφανώς ΟΧΙ, δεν την ξέρεις γιατί σε βολεύει και εσένα και πολύ κόσμο! Για κάτσε λίγο να σκεφτείς αν κάθε φορά που σου λένε ΑΓΟΡΑΣΕ εσυ αγοράζεις, τι κάνεις;;; Λες άλλο ενα ΝΑΙ στο τι σου σερβίρουν! Σωστά;;; Αν έλεγες / λέγαμε και κάποια ΟΧΙ;;; Τι θα άλλαζε;;; Τίποτα;;; Δεν νομίζω!!! Μάλλον με τον τρόπο σου / μας θα ήξεραν οτι δεν περνάει το δικό τους διότι θα είχαν πάρει το μάθημα τους οτι έχεις ΚΑΙ εσυ γνώμη, γωνή και βούληση! Αν όμως δεν το ξέρουν όπως συμβαίνει και θα συμβαίνει όσο ΣΚΥΒΟΥΜΕ;;;; Υψηλά γράμματα ε;  

Πατηρ Κλεομενη εσυ?

Ναι τέκνο μου! Τις "ευλογίες" μου! Γέλα όσο προλαβαίνεις....

Να συμπληρώσω, μετά και το τελευταίο σχολείο που διάβασα, ότι καλό θα ήταν να έχουμε μια αίσθηση βασικών οικονομικών όταν κάνουμε κριτική σε τέτοιες αποφάσεις της εκάστοτε κυβέρνησης. Κάνε μια εκτίμηση του κόστους λειτουργίας των ΜΜΜ. Πιστεύεις ότι ο υπουργός στον οποίο υπάγονται οι συγκοινωνίες δε θα ήθελε να ανακοινώσει το εισιτήριο του μισού ευρώ για όλους; Οι λύσεις εκσυγχρονισμού εφευρέθηκαν στη Ελλάδα ή μήπως απλώς έχουν εφαρμοστεί παντού με εξαιρετικά αποτελέσματα και επιτέλους αποφασίσαμε να τα αποκτήσουμε κι εμείς; Έχεις καταλάβει ότι για να μειωθεί το δημόσιο με ομαλό τρόπο και για να περιοριστεί η διαφθορά και η κατασπατάληση δημοσίου χρήματος θα πρέπει να μπεί η τεχνολογία σε όσο περισσότερους τομείς του δημοσίου γίνεται;

(Ελπίζω να μη χαθεί το κείμενο, γράφω από κινητό)

Η διαφθορά όταν ξεκινάει απο το ίδιο το κράτος αν πρέπει να το ονομάζουμε και κράτος; Μόνο κράτος δεν είναι! Οπότε άστα να πάνε! Το θέμα δεν είναι η τιμή του εισητηρίου ούτε τα ηλεκτρομνικά μηχανήματα... Το θέμα είναι η παγίδα που σου στήνουν ΕΛΛΗΝΑ εδω και χρόνια! Για να είσαι χρεωμένος, για να χρωστάς, να μην ξεχρεώνεις, να είσαι ΜΟΝΙΜΑ ο σκλάβος των δήθεν Υπουργών της Ελλάδας, μάλλον καλύτερα των πουλημένων στους Αμερικάνους κύριων Υπθργών της Ελλάδας! Ποιάς Ελλάδας;;; Εμείς κάνουμε κουμάντο ΑΡΑΓΕΣ;;; Για αναρωτηθήτε; Ποιό χρέως, ποιό μηνμόνιο, που, ποιός, γιατί;; ΜΟΝΟ ακούμε και πιστεύουμε τα παραμύθια ΤΟΥΣ! Γιατί άραγες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η μόνη λύση για εσένα είναι να "πηδάμε" τις μπάρες;;; Και ποιός σου είπε οτι στην δική μου επιχείρηση θα έβαζα POS και ηλεκτρονικά μπιχλιμπίδια επειδή το θέλουν οι ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ. Γιατί οτι τελικά συμβαίνει δεν είναι απόφαση της πουλημένης Ελλάδας αλλά των Αμερικάνων όπου τα δικά μας λαμόγια σαν τις κότες σκύβουν! Δεν είπα για ΤΖΑΜΠΑ διαδρομές, μίλησα για ΟΧΙ! Μην αγοράσεις! Ξέρεις την δύναμη του ΔΕΝ ΑΓΟΡΑΖΩ;;; Προφανώς ΟΧΙ, δεν την ξέρεις γιατί σε βολεύει και εσένα και πολύ κόσμο! Για κάτσε λίγο να σκεφτείς αν κάθε φορά που σου λένε ΑΓΟΡΑΣΕ εσυ αγοράζεις, τι κάνεις;;; Λες άλλο ενα ΝΑΙ στο τι σου σερβίρουν! Σωστά;;; Αν έλεγες / λέγαμε και κάποια ΟΧΙ;;; Τι θα άλλαζε;;; Τίποτα;;; Δεν νομίζω!!! Μάλλον με τον τρόπο σου / μας θα ήξεραν οτι δεν περνάει το δικό τους διότι θα είχαν πάρει το μάθημα τους οτι έχεις ΚΑΙ εσυ γνώμη, γωνή και βούληση! Αν όμως δεν το ξέρουν όπως συμβαίνει και θα συμβαίνει όσο ΣΚΥΒΟΥΜΕ;;;; Υψηλά γράμματα ε;  

Ναι τέκνο μου! Τις "ευλογίες" μου! Γέλα όσο προλαβαίνεις....

Η διαφθορά όταν ξεκινάει απο το ίδιο το κράτος αν πρέπει να το ονομάζουμε και κράτος; Μόνο κράτος δεν είναι! Οπότε άστα να πάνε! Το θέμα δεν είναι η τιμή του εισητηρίου ούτε τα ηλεκτρομνικά μηχανήματα... Το θέμα είναι η παγίδα που σου στήνουν ΕΛΛΗΝΑ εδω και χρόνια! Για να είσαι χρεωμένος, για να χρωστάς, να μην ξεχρεώνεις, να είσαι ΜΟΝΙΜΑ ο σκλάβος των δήθεν Υπουργών της Ελλάδας, μάλλον καλύτερα των πουλημένων στους Αμερικάνους κύριων Υπθργών της Ελλάδας! Ποιάς Ελλάδας;;; Εμείς κάνουμε κουμάντο ΑΡΑΓΕΣ;;; Για αναρωτηθήτε; Ποιό χρέως, ποιό μηνμόνιο, που, ποιός, γιατί;; ΜΟΝΟ ακούμε και πιστεύουμε τα παραμύθια ΤΟΥΣ! Γιατί άραγες;

 

Όοοοοοοοολα αυτά για τη χρήση νέων τεχνολογιών στις καθημερινές μας συναλλαγές? Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

(συγγνώμη για την ειρωνεία στο τέλος αλλά μερικές σκέψεις μου φαίνονται εξωπραγματικές για το 2017)

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όοοοοοοοολα αυτά για τη χρήση νέων τεχνολογιών στις καθημερινές μας συναλλαγές? Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

(συγγνώμη για την ειρωνεία στο τέλος αλλά μερικές σκέψεις μου φαίνονται εξωπραγματικές για το 2017)

 

:)

Ολα αυτά για αυτό το τεχνολογικό ΤΕΡΑΣ που στήνουν αλλά λίγοι καταλαβαίνουν το νόημα αυτού. Οταν το ΤΕΡΑΣ θα είναι έτοιμο θα είναι αργά ακόμα και για τις καθημερινές σου συναλλαγές! Ισως κάποτε θυμηθείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτά για αυτό το τεχνολογικό ΤΕΡΑΣ που στήνουν αλλά λίγοι καταλαβαίνουν το νόημα αυτού. Οταν το ΤΕΡΑΣ θα είναι έτοιμο θα είναι αργά ακόμα και για τις καθημερινές σου συναλλαγές! Ισως κάποτε θυμηθείς...

 

Τόσος πεσιμισμός απο κάποιον που έχει ως avatar του, έμβλημα τεχνολογικού κολοσσού, είναι κάπως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...