Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή a6000 και αποζημίωση


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Λογικά θα στείλεις την μηχανή στο service. Θα την δοκιμάσουν και να δουν ότι είναι εκτός των ορίων η υπερθέρμανση, θα σου την αλλάξουν. 

 

Ασχολείσαι με δημιουργικό video; Έχεις video tripod, gimpal, steadycam?

 

Την έχω στείλει ήδη στο service και έχει επιστρέψει στα χέρια μου. Η απάντηση που μου έδωσε η Sony ακολούθησε μετά το service.

Ο λόγος που την αγόρασα ήταν για φωτογραφία και για αρχή ήθελα να ασχοληθώ πειραματικά με κάποια reviews στο yt.

 

 

τηε εψαξες πολυ την δουλεια,και δεν βρηκες ουτε ενα σχολιο για την υπερθερμανση ολων των σονυ,απο εποσης σλτ???

 

Η αλήθεια είναι ότι την έψαξα ως προς τα χαρακτηριστικά της και αυτά που προσφέρει κι όχι ως προς τα προβλήματα που εμφανίζει. Δικό μου φάουλ αυτό το αναγνωρίζω. Αλλά και οι δεκάδες αξιολογήσεις που τσέκαρα δεν ανέφεραν το συγκεκριμένο πρόβλημα.

 

 

Είναι γνωστό το πρόβλημα, παντού το λένε.

 

Πώς έτυχε και το ανακάλυψες τώρα στη δικιά σου; Πρώτη φορά τράβηξες βίντεο ή τώρα με την πολύ ζέστη έγινε; Θέλω να πω, είχες βγάλει και πριν 2 μήνες πάλι κάποιο βίντεο 10 λεπτο πχ χωρίς θέμα που ήταν πιο δροσερός ο καιρός και τώρα δεν άντεξε ίδια ώρα επειδή έχει πολύ ζέστη;

 

ΥΓ: Μπορείς ακόμα να φτιάξεις ένα κομψό σύστημα ψύξης...  :lol:  :lol:  :lol:

 

https://www.youtube.com/watch?v=DsZEHjx0kpQ

 

Δοκιμαστικά στη αρχή είχα τραβήξει ένα-δυο κλιπάκια ολίγων δευτερολέπτων για να τσεκάρω απλά και μόνο την ποιότητα του βίντεο και τη πάτησα αργότερα όταν ήθελα να τραβήξω μεγαλύτερης διάρκειας βίντεο.

Τρομερή η ψύξη  :lol:  :lol:  :lol:

 

Η μπαταρία στο μικρό σώμα προκαλεί το πρόβλημα της υπερθέρμανσης και η λύση είναι μια dummy μπαταρία στην εσωτερική θέση με σύνδεση σε εξωτερικό powerbank. Προφανώς δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το οποιοδήποτε powerbank.

Να προτιμήσεις της Ex Pro πάρε μια ιδέα https://www.youtube.com/watch?v=2bHUtYX9bzQ

Να αποφύγεις τύπου power grip της meike https://www.amazon.com/Meike-MK-A6300-Controller-shooting-Cleaning/dp/B01HT93UFQ/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&qid=1491418294&sr=8-1&keywords=meike+battery+grip+a6300&linkCode=sl1&tag=technol0f4-20&linkId=5c075a413ee496733b29717373e0b83d γιατί δεν θα σου λύσουν το πρόβλημα όσο δελεαστικά κι αν είναι (υπάρχει συνεχείς διαρροή και εξάντληση της μπαταρίας ακόμα και χωρίς να δουλεύεις τη κάμερα!) αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο https://www.youtube.com/watch?v=V8UmvyhCgYg

 

Να και ένα νήμα για εκτενέστερη πληροφόρηση σου http://avclub.gr/forum/showthread.php/115124-Sony-α6000-%28Ο-αντικαταστάτης-της-NEX6%29/page381

 

Προς το παρόν το μόνο που σκέφτομαι είναι να ικανοποιηθεί το αίτημα μου για επιστροφή χρημάτων. Δεν σκέφτομαι να την κρατήσω παρόλο που υπάρχουν λύσεις. Λύσεις που κάποιες επεμβαίνεις στη μηχανή και που σπάνε την εγγύηση και λύσεις που απαιτούν έξτρα κόστος οικονομικό όπως η δικιά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 169
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη,  αμα την βγαλεισ στις αγγελιες την Α-6000 θα αναφέρεις ξεκάθαρα ότι εχει πρόβλημα υπερθερμανσησ η θα το θεωρησεισ κατασκευαστικο χαρακτηριστικο και θα το αποσιωπήσεις?

 

θελω να πω ότι εχεις δικηο να εισαι αρπαγμενος με το θεμα βιντεο , αλλα αφου την πηρες για φωτος και σε αυτό είναι πολύ καλη,  ξεχνα το και απολαυσε την προτου την σκοτωσεις διοτι με τη διαφημιση που τις εκανεσ για σκοτωμα παει...

 

πολλοι θα ηθελαν να την ειχαν εστω και με το θεματακι της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δηλαδη,  αμα την βγαλεισ στις αγγελιες την Α-6000 θα αναφέρεις ξεκάθαρα ότι εχει πρόβλημα υπερθερμανσησ η θα το θεωρησεισ κατασκευαστικο χαρακτηριστικο και θα το αποσιωπήσεις?

 

θελω να πω ότι εχεις δικηο να εισαι αρπαγμενος με το θεμα βιντεο , αλλα αφου την πηρες για φωτος και σε αυτό είναι πολύ καλη,  ξεχνα το και απολαυσε την προτου την σκοτωσεις διοτι με τη διαφημιση που τις εκανεσ για σκοτωμα παει...

 

πολλοι θα ηθελαν να την ειχαν εστω και με το θεματακι της

 

Αν υπήρχε μια τέτοια περίπτωση, ναι θα το είχα αναφέρει. Αλλά θα ήταν χαζομάρα μου να την σκοτώσω, γιατί μόνο έτσι θα μπορούσε να φύγει. Κι αν έφευγε κιόλας. 

 

Καλά αυτή η μηχανή από ότι φάνηκε δεν περίμενε εμένα να την διαφημίσω το διαδίκτυο βρίθει από ανάλογες αναφορές προβλημάτων.

 

Η μόνη συμφέρουσα λύση για μένα είναι να μου επιστρέψει ολόκληρο το ποσό αγοράς η Sony, στην χειρότερη περίπτωση ορισμένη επιστροφή χρημάτων για μείωση του κόστους, όπως ακριβώς προβλέπεται.

 

Αναμένουμε εξελίξεις λοιπόν.

 

Καλά η συγκεκριμένη κάμερα δεν περίμενε εμένα να την διαφημίσω μιας και το διαδίκτυο βρίθει από ανάλογες αναφορές προβλημάτων. Απλά εγώ πιάστηκα κορόιδο. 

Να την σπρώξω σε άλλον δε πρόκειται γιατί όπως είπες θα πρέπει να τη σκοτώσω αλλά και σε διαφορετική περίπτωση πάλι θα θεωρούνταν κουταμάρα 2 μηνών μηχανή να τη δώσω, να χάσω κάποιο ποσό και να στάξω κι άλλα από πάνω για να αγοράσω κάποια άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το τεχνικό τμήμα της Sony επιμένει και δεν αναγνωρίζει πως πρόκειται για δυσλειτουργία αλλά κάνει λόγο για χαρακτηριστικό της μηχανής. Παρά τα όσα επιχειρήματα μου και την κατάρριψη των δικών του ο τεχνικός μου επαναλάμβανε το ίδιο πράγμα σαν σε κασέτα. Δασκαλεμένος καλά.

Επίσης μου ανέφερε πως την περίπτωση επιστροφής χρημάτων θα πρέπει να την εξετάσω με το κατάστημα από όπου προμηθεύτηκα την μηχανή κι όχι με την Sony.

Οπότε μένει να περάσω κι απ το κατάστημα. Υπάρχει όμως κάποια Αρχή από την οποία να μπορέσω να πάρω κάποιες συμβουλές σχετικά; Έχει περάσει κανείς από παρόμοια διαδικασία να μου πει τι ακριβώς γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Δεν ειναι ετσι ακριβως που τα λες. Και με αλλες φωτογραφικές της κατηγορίας τραβας το ίδιο ή και καλύτερο βίντεο χωρίς να υπερθερμαίνονται απο το 10λεπτο. Σε πολλες χωρις να υπερθερμαινονται καθολου (σε φυσιολογικες συνθηκες).

 

Ειναι μεγαλη πατατιά της Sony που επελεξε να κρυφτεί πίσω απο ψιλά γράμματα και ερμηνίες λέξεων.

 

Μην κανουμε το ασπρο μαυρο.

 

Και δεν ειναι οτι λυνει το προβλημα το να σπασεις το βιντεο σε μικροτερα. Εαν δεν αφησεις απο ληψη σε ληψη αρκετο χρονο να κρυωσει η καμερα τοτε και παλι θα σου κολλησει.

 

Και το να τραβηξω τα παιδιά μου ενα εντελως ερασιτεχνικό βιντεακι την μικρή παιδική τους παρασταση ειναι σαφώς μεσα στις προδιαγραφες που θα επρεπε να καλυπτει η συγκεκριμενη μηχανη χωρις προβλημα.

 

Το να καλυπτει μόνο βιντεακια τυπου σποραδικά μικρα snapshots δεν ειναι λογικό και θα επρεπε να αναφερεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ στις προδιαγραφές της. Αλλιως ειναι απλα εκούσια παραπλανηση του καταναλωτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Δεν ειναι ετσι ακριβως που τα λες. Και με αλλες φωτογραφικές της κατηγορίας τραβας το ίδιο ή και καλύτερο βίντεο χωρίς να υπερθερμαίνονται απο το 10λεπτο. Σε πολλες χωρις να υπερθερμαινονται καθολου (σε φυσιολογικες συνθηκες).

 

Ειναι μεγαλη πατατιά της Sony που επελεξε να κρυφτεί πίσω απο ψιλά γράμματα και ερμηνίες λέξεων.

 

Μην κανουμε το ασπρο μαυρο.

 

Και δεν ειναι οτι λυνει το προβλημα το να σπασεις το βιντεο σε μικροτερα. Εαν δεν αφησεις απο ληψη σε ληψη αρκετο χρονο να κρυωσει η καμερα τοτε και παλι θα σου κολλησει.

 

Και το να τραβηξω τα παιδιά μου ενα εντελως ερασιτεχνικό βιντεακι την μικρή παιδική τους παρασταση ειναι σαφώς μεσα στις προδιαγραφες που θα επρεπε να καλυπτει η συγκεκριμενη μηχανη χωρις προβλημα.

 

Το να καλυπτει μόνο βιντεακια τυπου σποραδικά μικρα snapshots δεν ειναι λογικό και θα επρεπε να αναφερεται ΞΕΚΑΘΑΡΑ στις προδιαγραφές της. Αλλιως ειναι απλα εκούσια παραπλανηση του καταναλωτη.

 

Τι προσφερει ο ανταγωνισμος ειναι το θεμα.

 

Επισης μηπως αν βαλεις τα settings που προσφερει ο ανταγωνισμος, απλο mp4 σε 24fps και χαμηλο bitrate, δεν σβηνει στα 10 λεπτα και η a6000;

 

Η μονη φωτογραφικη που παει ωρα χωρις θεματα και εχει αντιστοιχα καλη ποιοτητα ειναι η gh4, αλλα ειναι μια 4/3, χωρις ibis, σε συσκευασια dslr για να το καταφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,λυπηρό ολο αυτο,δεν είχα ποτέ μου ακριβή φωτογραφική μηχανή,εχω βαλει στο μάτι από καιρό (και ξέρω ότι δε θα τη πάρω μάλλον διότι πολλά τα χρήματα για μένα) την a6000 που συζητάτε,πολυ μου άρεσε απο κοντά,διάβασα σχόλια στο ιντερνετ,ειδα τι ωραίες φωτο τραβάει,κρίμα αυτο ολο που τραβάει λίγα λεπτά και κλείνει! Δε το ηξερα,δε το περιμενα κιόλας να πω την αλήθεια απο τέτοιου επιπέδου μηχανή.

 

Δεν ηξερα και γενικά ότι συμβαίνει αυτό σε μηχανές,δεν είχε τύχει να το διαβάσω.γενικά λέω,κρίμα πάντως,σίγουρα αν την αγόραζα και εγώ καινούργια,θα περίμενα ότι θα έβγαζα video σε μια εκδρομή,κάπου,με κάποιο χρονικό επιπεδο,πίστευα παντα,νόμιζα ότι αυτο είχε να κάνει με τη χωρητικότητα μιας κάρτας μνήμης σε GB

Τόσο χρονικά τραβάς τέτοια ποιότητα που τόσο χώρο θες σε μια κάρτα μνήμης ,θα δοκίμαζα σε τόσα λεπτά τόσο χώρο θέλω σε μισή ώρα βίντεο αρα τόσο χώρο θες με φουλ ποιότητα,σχέση λεπτών με χώρο μνήμης εννοώ.

 

Δεν ήξερα ότι..σβήνουν λόγω υπερθέρμανσης,επειδη τραβάς τόσα λεπτά ...ευτυχώς που τυχαία το διάβασα τώρα εδώ,μάθαμε κάτι...

 

Προφανως θα τραβάς/τραβαμε(αν τελικά την πάρω..στο μέλλον) βιντεάκια μικρών λεπτών θα τα ενωνεις όπως σου είπαν εδώ, με πρόγραμμα,(εύκολο είναι ?)και θα απολαμβάνεις τις υπέροχες φωτο που θα βγάζει ...

 

Στα πόσα λεπτά για εγγραφή συνεχόμενα,είναι οκ; Έτσι να ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα,λυπηρό ολο αυτο,δεν είχα ποτέ μου ακριβή φωτογραφική μηχανή,εχω βαλει στο μάτι από καιρό (και ξέρω ότι δε θα τη πάρω μάλλον διότι πολλά τα χρήματα για μένα) την a6000 που συζητάτε,πολυ μου άρεσε απο κοντά,διάβασα σχόλια στο ιντερνετ,ειδα τι ωραίες φωτο τραβάει,κρίμα αυτο ολο που τραβάει λίγα λεπτά και κλείνει! Δε το ηξερα,δε το περιμενα κιόλας να πω την αλήθεια απο τέτοιου επιπέδου μηχανή...

 

Στα πόσα λεπτά για εγγραφή συνεχόμενα,είναι οκ; Έτσι να ξέρω..

 

Αγνόησε την τη μηχανή αν δε θες να βαράς το κεφάλι σου αργότερα και ο κύριος λόγος είναι το πάθημα το δικό μου. 

 

Ο δεύτερος είναι το σέρβις της Sony, όπου όλες αυτές τις ημέρες, οι κύριοι, δεν μπήκαν καν στον κόπο ύστερα από την καταχώρηση του αίτηματος μου να επικοινωνήσουν τηλεφωνικώς μαζί μου για να με ενημερώσουν σχετικά και αναγκαζόμουν να τους καλώ εγώ κάθε μέρα. Χώρια που τη πρώτη φορά δεν είχαν καταχωρήσει το αίτημα μου ούτε μου παραχώρησαν κωδικό αιτήματος δλδ με γράψανε εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

 

Ο τρίτος είναι ότι για να τραβήξεις βίντεο με την μέγιστη ανάλυση (ούτε αυτό το ξεκαθάριζε στην περιγραφή του προιόντος) θα πρέπει να προμηθευτείς κάρτα SDXC με κόστος διπλάσιο και τριπλάσιο από μια SDHC. Στη περιγραφή του προιόντος αναφέρει πως δέχεται SDHC και SDXC. Κάποιος που δεν γνωρίζει βλέποντας το καταλαβαίνει πως θα κάνει τη δουλειά του και με μια SDHC πέφτοντας και εκεί στη παγίδα του μάρκετινγκ της Sony.

 

Οπότε, αν ενδιαφέρεσαι για βίντεο, συμβουλή μου είναι μακριά από αυτή τη μηχανή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω εχω την α5100 και εχει το ιδιο προβλημα. πριν την αγορασω το ειχα ψαξει και ηξερα εξαρχης το προβλημα της υπερθερμανσης. Αν δεν κανω λαθος στις α6500 και α6300 το ελυσαν το προβλημα η τουλαχιστον το βελτιωσαν με ενα firmware update και ειναι στο ιδιο μεγεθος με την α6000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οπως τα λες. Το να μην μπορεις να τραβηξεις ενα βιντεακι 20 λεπτων δεν σημαινει οτι εχεις επαγγελματικες απαιτησεις απο την μηχανη. Ζητας απλα το αυτονοητο. Να αποθανατησει απλα μια σκηνη της ζωή σου. Μην μπερδευεις την σκηνοθεσια και το μονταζ με την απλή βιντεογραφηση καθημερινων στιγμων οπου ακομη και σε αυτο το απλο θεμα η Sony απογοητευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα συμφωνησουμε. Η ποιοτητα του βιντεο ως καλλιτεχνικη δημιουργια δεν μας αφορα.

 

Μας αφορα ομως το γεγονος οτι δεν μπορεις στην μεγιστη ποιοτητα αναλυσης να τραβηξεις πανω απο 10 λεπτα βιντεο.

 

Εσυ λες οτι ειναι ΟΚ. Εγω λεω οτι ειναι ΑΠΑΤΗ της Sony. Ξεκαθαρη παραπλανηση του καταναλωτη. Επρεπε τουλαχιστον να αναφερεται ρητώς ως περιορισμός.

 

Θα ελεγες το ιδιο εαν μπορουσες να βγαλεις φωτογραφια μονο μεχρι τα 8mp ενω για παραπανω θα ειχες μεγιστους περιορισμους;

 

Καλα σας κανει η καθε Sony αφου εκουσια παραδινετε σε αυτη τα βασικα σας δικαιωματα ως καταναλωτες

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα στο να καταλάβεις τι είναι δημιουργικό video και δεν καταλαβαίνεις τι είναι αυτή η μηχανή που κρατάς. Δεν είναι camcorder των 3000 ευρώ.  Η μηχανές αυτές είναι για γνώστες με χαμηλό budget που θέλουν να φτιάχνουν music videos, docs. indie μικρές ταινίες. Είναι για ανθρώπους που ξέρουν να τις δουλεύουν με τα ελαττώματα τους. Κάνουν αργά panning, κλπ.... Εστιάζουν σε ένα σημείο και μετά σε άλλο για κινηματογραφικά αποτελέσματα. Κλπ... με ένα πεντακοσάρικο κάνουν πράγματα που γίνονται με επαγγελματικά camcorders των 2000 και 3000 ευρώ (αλλά με πολύ κόπο προσέχουν την μηχανή μη ζεσταθεί, αργές κινήσεις να μην υπάρχει gel effect, αργό panning κλπ).

 

Εσύ χρειαζόσουν μια μηχανή να πατάς το κουμπί και να τραβάς. Παρόλα αυτά βάλε την μηχανή στο mp4 και τράβα και μη στεναχωριέσαι έτσι κι αλλιώς δεν φαίνεται να έχεις ιδέα τι θα πει bokeh και όλα αυτά. Αγόρασες λάθος μηχανή, αλλά μια χαρά μπορείς να κάνες την δουλειά σου, έτσι κι αλλιώς δεν ξέρεις να την χρησιμοποιείς για να φτιάξεις δημιουργικό video και την πήρες για λάθος σκοπό εσύ και με ένα κινητό θα έκανες την δουλειά σου.

 

Μου κάνει φοβερή εντύπωση που περιμένεις με μια φωτογραφική μηχανή των 500 ευρώ να θέλεις να έχεις camcorder των 3000 ευρώ αλλά χωρίς καθόλου ιδέα ότι για να γίνει αυτό χρειάζεται κόπος γνώσεις παραχωρήσεις ιδρώτας. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.  Είναι σαν να αγόρασες ένα πολύ καλό παπάκι 50cc και να θέλεις να πας Αθήνα Θεσσαλονίκη χωρίς στάση. Που πας; Ότι και να κάνεις ζημιά θα κάνεις και στη μηχανή και σε εσένα που στεναχωριέσαι.

Επιμενεις να λες τα ιδια καθε φορα. Ποιος οριζει τι ειναι το camcorder; Αυτος ο ορισμος παει με τα λεπτα καταγραφης βιντεο; Ταβαει φωτογραφιες; ειναι φωτογραφικη μηχανη, τραβαει βιντεο; ειναι και βιντεοκαμερα. Ειναι βαρια; τοτε μπορεις να την πεταξεις στο κεφαλι καποιοι που μισεις.

Εαν το προιον εχει την δυνατοτητα να κανει καταγραφη βιντεο αλλα λογω τεχνικων θεματων ο μεγιστος χρονος εκτελεσης αυτη της δυνατοτητας ειναι περιορισμενο τοτε θα επρεπε να το αναφερει ξεκαθαρα στα χαρακτηριστικα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λες να καταλαβεις οτι η μηχανη πωλειται και σε ερασιτεχνες.το τι μπορει να κανει στα χερια ενος επαγγελματια,δεν αφορα τον ερασιτεχνη.στα χερια του επαγγελματια που αναφερεις συνεχως,και ενα απλο τηλεφωνακι,ειναι εργαλειο.

  και αυτο το παπακι που χιλιοαναφερεις,ναι ,μπορει να κανει το αθηνα σαλονικα ανετα.θα παρει περισοτερες ωρες,ο οδηγος θα πιαστει,αλλα το παπι θα κανει την δουλεια του.η 6000 δεν την κανει,στο βιντεο.

     δεν μπορεις να φανταστεις ποσο εκνευριστικο ειναι,να εχεις προετοιμαστει για μεσημεριατικο βιντεακι,και οχι μονο να μην γραφει βιντεο,αλλα λογω της υπερθερμανσης,να μην επιτρεπει και φωτο.αν εχει καποιους περιορισμους,να το αναφερει ξεκαθαρα,και οχι στα ψιλα γραμματα......

       και η νικον 1s2,j1-j5 διαφημιζουν οτι γραφουν 1200 fps σε μικρη αναλυση,αλλα πουθενα δεν γραφουν οτι ειναι για 2(1s2) -4(j5) δευτερολεπτα.μια χαρα τις επεστρεψα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

odys03 το πρόβλημα της υπερθέρμανσης το εμφάνισε όταν τραβούσα βίντεο mp4 με την ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ανάλυση που προσφέρει η μηχανή και σε ΚΛΙΜΑΤΙΖΟΜΕΝΟ χώρο! Ούτε στο Άμπου Ντάμπι τράβαγα βίντεο, ούτε σε λέβητα μέσα, ούτε σε φουγάρο από φρεγάτα, ούτε στην Καταιγίδα της Ερήμου, αλλά εντός της οικίας μου σε κλιματιζόμενο δωμάτιο.

Αλλά τι κάθομαι και στα λέω αφού πάλι θα επαναλάβεις το επιχείρημα με το camcorder με περισσότερο ζήλο και πάθος απ ότι θα υπεραμύνονταν η Sony των θέσεων της.

Απλά διευκρίνησε μας αν εργάζεσαι για τη Sony ή απλά τρολάρεις ή δυσκολεύεσαι να καταλάβεις τα γραφόμενα μου.

Στην τρίτη περίπτωση θα φταίω εγώ που είμαι χαζός και τα γράφω περίεργα, δεν ξέρω, μπορεί κι ο ουρανός να μην είναι μπλε όπως τον βλέπω τώρα και ίσως η Sony να έχει δίκιο που βαφτίζει τον όρο υπερθέρμανση ως "χαρακτηριστικό της μηχανής." Ο καθένας όπως το βλέπει, άλλος θα μπορούσε να βαφτίσει την υπερθέρμανση και ως "ροζ φλαμίνγκο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...