Προς το περιεχόμενο

υπολογισμός μισθού...


nan92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, 

 

μου πρότειναν εργασία σε ενοικιαζόμενα δωμάτια ως ρεσεψιονίστ 6 μέρες την εβδομάδα, 6 ώρες την μέρα με 350 ευρώ χωρίς ασφάλεια και δεν ξέρω κατα πόσο είναι όντος πολύ λίγα τα χρήματα ή είναι ιδέα μου. Ενημερωτικά είμαι κάτω των 25 ετών και παντρεμένη με ανύπαρκτη προυπηρεσία. Εαν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ ας με ενημερώσει ποιός θα έπρεπε να είναι ο μισθός μου γιατί απο την έρευνα που έκανα στο ίντερνετ δεν κατάλαβα τίποτα μόνο μπερδεύτικα παραπάνω.. 

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, τα φράγκα είναι σαφέστατα λίγα. Και ειδικά αφού μιλάμε για "μαύρα" και σχεδόν 40ωρο (θεσμός που τείνει να εξαλειφθεί βέβαια).

Από την άλλη βέβαια χωρίς προϋπηρεσία και γνώσεις (το τελευταίο απλά το υπέθεσα αφού δεν ανέφερες τίποτα σχετικό) μάλλον δεν έχεις πολλές επιλογές στην παρούσα "αγορά".

Άρα κοιτάς αν τα χρειάζεσαι ή όχι.

 

Επίσης, σημαντικό αυτό, αν δεχτείς ξεκαθάρισε ποιες ακριβώς είναι οι αρμοδιότητές σου. Σε ενοικιαζόμενα μόνο σαν ρεσεψιονίστ μου φαίνεται λίγο χλωμό. Μήπως θεωρεί ότι είναι μέσα στις υποχρεώσεις του/της ρεσεψιονίστ και κανένα καθάρισμα δωματίων, κλπ; ;)  (που ίσως να τον συμφέρει περισσότερο αφού, όντας "μαύρη" θα προτιμούσε να μην πολυφαίνεσαι "πρώτο τραπέζι πίστα")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα είναι αλλά από το να κάθεσαι σπίτι και να πλέκεις καλύτερα εκεί θα αποκτήσεις και προϋπηρεσία σε κάτι στην ζωή σου..

Στα 25 είχα μαγαζί και είχα αλλάξει 4 φορες τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα είναι αλλά από το να κάθεσαι σπίτι και να πλέκεις καλύτερα εκεί θα αποκτήσεις και προϋπηρεσία σε κάτι στην ζωή σου..

Στα 25 είχα μαγαζί και είχα αλλάξει 4 φορες τομέα.

Μαύρη προϋπηρεσία=μηδέν προϋπηρεσία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ως φοιτητής έχει τύχει να κάνω κι εγώ την ίδια δουλειά (22:00-02:00) και έπαιρνα 3€/ώρα, αν συνυπολογίσεις τα βίσκια (sic) που χτυπούσα, τα ξηροκάρπια, και ό,τι άλλο υπήρχε στο μπαρ και τραβούσε η όρεξή μου, σε συνδυασμό με το ότι τις περισσότερες ημέρες δεν είχε δουλειά και χάζευα τις φοιτήτριες και τις ντόπιες που έκαναν περατζάδα απ' έξω ή/και στη Nova στο λόμπι, μια χαρά ικανοποιημένος ήμουν δεδομένων των συνθηκών.

 

Αν και δεν πιστεύω ότι η περίπτωσή μου είναι πολύ κοντά με τη δική σου, αυτό που θέλω να πω είναι ότι παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο.

Αλλά σαν απόλυτος αριθμός, ο μισθός που σου είπαν είναι πενιχρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαύρη προϋπηρεσία=μηδέν προϋπηρεσία

Ναι στα χαρτιά θα είναι μηδέν, αν δείξει ότι ξέρει όμως στην επόμενη δουλειά κάτι;

Εγώ χαρτί για τεχνικός υπολογιστών δεν έχω, δουλειά όμως κάνω και μάλιστα έχω δουλέψει παλιά σε τεράστια εταιρία του χώρου, άρα δεν είναι όλα ένα χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα χαρτιά θα είναι μηδέν, αν δείξει ότι ξέρει όμως στην επόμενη δουλειά κάτι;

Εγώ χαρτί για τεχνικός υπολογιστών δεν έχω, δουλειά όμως κάνω και μάλιστα έχω δουλέψει παλιά σε τεράστια εταιρία του χώρου, άρα δεν είναι όλα ένα χαρτί.

Πώς θα δείξει ότι ξέρει; Θα ζητήσει συστατική; Απλά θα το αναφέρει; Ενώ ήταν μαύρα;

 

Εσύ μαύρα δούλευες; Χαρτί είναι τα ένσημα ή μια συστατική δε μίλησα για πτυχίο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στα χαρτιά θα είναι μηδέν, αν δείξει ότι ξέρει όμως στην επόμενη δουλειά κάτι;

Εγώ χαρτί για τεχνικός υπολογιστών δεν έχω, δουλειά όμως κάνω και μάλιστα έχω δουλέψει παλιά σε τεράστια εταιρία του χώρου, άρα δεν είναι όλα ένα χαρτί.

Για να αποδείξεις ότι ξέρεις κάτι ότι έχεις δηλαδή προυπηρεσία σε κάτι πρέπει να έχεις χαρτί από το ασφαλιστικό σου ταμείο που να αποδυκνύει την προυπηρεσία σου.Άρα λοιπόν όλα είναι ένα χαρτί ακι το ότι δούλευες εσύ σαν τεχνικός υπολογιστών χωρίς πτυχίο μήωπς στερούσε την δουλειά κάποιου πτυχιούχου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς θα δείξει ότι ξέρει; Θα ζητήσει συστατική; Απλά θα το αναφέρει; Ενώ ήταν μαύρα;

 

Εσύ μαύρα δούλευες; Χαρτί είναι τα ένσημα ή μια συστατική δε μίλησα για πτυχίο.

Πόντιος; πας δείχνεις ότι ξέρεις την δουλειά απλό :)

 

Φέρε ένα μηχανάκι να στο λύσω να στο δέσω και βουαλα. Δηλσδη αγγλικά αν σε βάλουν να μιλήσεις χωρίς χαρτί δεν ξέρεις;

Τώρα ανοίγεις άλλη συζήτηση δεν δούλευα καν μαύρα, ήμουν βοηθός τεχνικού χωρίς χαρτί απλά, φουλ ένσημα και μισθό 1500 το 2005. Εξάλλου εδώ τις λέμε αντί να κάτσει σπίτι και να πλέκει να πάει να μάθει κάτι έστω χωρίς χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόντιος; πας δείχνεις ότι ξέρεις την δουλειά απλό :)

 

Φέρε ένα μηχανάκι να στο λύσω να στο δέσω και βουαλα. Δηλσδη αγγλικά αν σε βάλουν να μιλήσεις χωρίς χαρτί δεν ξέρεις;

Τώρα ανοίγεις άλλη συζήτηση δεν δούλευα καν μαύρα, ήμουν βοηθός τεχνικού χωρίς χαρτί απλά, φουλ ένσημα και μισθό 1500 το 2005.

Εσύ είσαι πόντιος μου φαίνεται γιατί δεν αποδυκνύεις έτσι ότι ξέρεις τη δουλειά.Αλλά μάλλον και εσύ παίζει να είχες και βύσμα μπορεί ακι όχι στην δουλειά που προανέφερες για αυτό μάλλον και έχεις αυτή την αντίληψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...