Προς το περιεχόμενο

Έγκριση για μία διαστημική “ομπρέλα” δορυφορικού ίντερνετ από την OneWeb


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θείος που κλαίγεται στα φόρουμ.... Χμμμμ μάλιστα οκ δικέ μου ότι πεις. Καλά εσύ σκέψου μόνο τι ακτινοβολία θα παράγει όλο αυτό το σκηνικό για να μπορεί να φτάσει παντού το ίντερνετ, δεν θέλω να μπω πιο βαθιά σε άλλα πράγματα.

 

Αλλά βασικά ας πάω να πιω τον μίζερο ελληνικό καφέ μου με την θείτσα από απέναντι να πούμε τα δικά μας ????????????????

 

Ώρες ώρες ή κρίση σας και το ποσό εύκολα πετάτε την εξυπνάδα σας με ξεπερνάει.

 

ποια ακτινοβολια ρε φιλε θα μας πεσουν τα μαλλια μ αυτα που πετας τι διαλο. Εχεις επαφη με το αντικειμενο η λιακοπουλος μονο?

 

Ετσι μπας και σου κινησω την περιεργια να διαβασεις κανενα σοβαρο βιβλιο, ο ηλιος παραγει περισσοτερη ακτινοβολια απ ολους τους δορυφορους μαζι 

 

edit; τωρα ειδα το σχολιο για 60 βαθμους τα καλοκαιρια λογω των δορυφορων. am done kthxbye

Επεξ/σία από Kadaz
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θείος που κλαίγεται στα φόρουμ.... Χμμμμ μάλιστα οκ δικέ μου ότι πεις. Καλά εσύ σκέψου μόνο τι ακτινοβολία θα παράγει όλο αυτό το σκηνικό για να μπορεί να φτάσει παντού το ίντερνετ, δεν θέλω να μπω πιο βαθιά σε άλλα πράγματα.

 

Αλλά βασικά ας πάω να πιω τον μίζερο ελληνικό καφέ μου με την θείτσα από απέναντι να πούμε τα δικά μας ????????????????

 

Ώρες ώρες ή κρίση σας και το ποσό εύκολα πετάτε την εξυπνάδα σας με ξεπερνάει.

 

Πηγαινε για καφέ με την θείτσα γιατί πετάς μαργαριτάρια και ειναι κρίμα να γελειοποιήσαι μονος σου με ανυπαρκτα επιχηρήματα. Απέφυγα να πω κάτι βαρύ δεν είναι σκοπός να σε προσβάλω, αλλά αφού δεν το έχεις φίλε μου το θέμα γιατί γράφεις ανακρίβειες και πραγματα που βγαζεις από το κεφάλι σου.

 

Σαν να ακούω την θείτσα από απεναντι σου, με τον παππού μου, να μιλάνε για την ραδιενέργεια που έχουν τα κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν γίνει όλο αυτό το σκηνικό και έχουμε 60 βαθμούς τα καλοκαίρια μην σας φανεί περίεργο. Εκτός και αν λέω κάτι λάθος

 

tim-and-eric-mind-blown.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα βάλεις κάτω και τα μετρήσεις: 

720 δορυφόροι x 0,5 κιλό ραδιενέργεια έκαστος = 360 κιλά συνολικά

360 κιλά ραδιενέργεια / 360 μοίρες = 1 κιλό ανά μοίρα

 

Εμείς δηλαδή ως Ελληνες θα φάμε τουλάχιστον ένα κιλό ραδιενέργεια χοντρικά. Αν μάλιστα ταξιδέψεις και από Αλεξ/πολη ως Γιάννενα θα φας περισσότερη (λόγω ...μοίρες καταλάβατε), άρα θα χρειάζεσαι ενδιάμεση στάση για νοσοκομείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εσύ σκέψου μόνο τι ακτινοβολία θα παράγει όλο αυτό το σκηνικό για να μπορεί να φτάσει παντού το ίντερνετ, δεν θέλω να μπω πιο βαθιά σε άλλα πράγματα.

 

 

 

σωστοτατος ο περιστερης απο πανω απλα να συμπληρωσω οτι εκτως απο ραδιενεργεια, θα μολυνθεις και απο ραδιοφωνοενεργεια αν στο ταξιδι αλεξ/πολη-γιαννενα εχεις ανοικτο το ραδιο, και εκει τα πραγματα γινονται επικινδυνα καθως δε μιλαμε για κιλα αλλα για ΧΙΛΙΟΓΡΑΜΜΑ ραδιενεργειασ/ραδιοφωνοενεργειασ

 

 

αλλα επειδη οι γνωσεις μου καπου εδω σταματουν, δε θα πω παραπανω γιατι δε θελω ο χατσοσ να μπει πιο βαθια σε αλλα πραγματα και να με αποστομωσει ατιμωτικα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...