Προς το περιεχόμενο

Παραιτήθηκε από CEO της Uber o Travis Kalanick


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πάρει αρκετές φορές Uber στη Νέα Υόρκη πριν 3 χρόνια όλα καλά, βέβαια σε μια κούρσα ο οδηγός προσπάθησε να μου πουλήσει ναρκωτικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ λέγεται και τον έχουμε και στη χώρα μας. Μην πέφτετε απ' τα σύννεφα έτσι λειτουργεί. Και τα καλύτερα έρχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ... Ωστόσο, για να τα καταφέρει, δεν λειτούργησε πάντοτε δεοντολογικά. Κι αυτό γιατί η εταιρεία βρέθηκε να εξαπατά τοπικές αρχές ή να κακομεταχειρίζεται τους υπαλλήλους της ..."

 

Και ο πρώην εργοδότης μου, συνεργάτης της Uber, μου πρότεινε να μιλήσει στην Uber, για να με ξαναπάρουν. Καλή διάθεση από τον άνθρωπο, αλλά δεν υπάρχει ελπίδα να ξαναεργαστώ για αυτή την εταιρεία. Αν ήθελε, η Uber θα με προειδοποιούσε ότι κινδυνεύω με αποκλεισμό από το σύστημα. Αλλά, ... δεν ήθελε! Επιτυχία, με κάθε κόστος λοιπόν! Και ποιος νοιάζεται για την δεοντολογία!;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ λέγεται και τον έχουμε και στη χώρα μας. Μην πέφτετε απ' τα σύννεφα έτσι λειτουργεί. Και τα καλύτερα έρχονται.

Τι παει να πει αυτό; Αν δηλαδή απαγορευθεί με νόμο από το κράτος δεν θα έχουμε καπιταλισμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...