Προς το περιεχόμενο

Ναρκωτικά στο ΑΠΘ


Ablaoublas_542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το κλείσουμε για κάτι που μπορεί να αντιμετωπιστεί σε 1 μήνα από την πολιτεία αν υπάρχει η θέληση?

Να το κλεισετε μεχρι να αντιμετωπιστει λοιπον. Εσεις οι φοιτητες ντε του "καλυτερου πανεπιστημιου της χωρας" ως λετε αναμεταξυ σας.

 

Διοτι εμενα, φοιτητες που κανουν καταληψεις του ΑΠΘ "για εκδηλωσεις" , αλλοι επειδη δεν ειναι καλο το φαγητο στις εστιες, και αλλοι για να μπλοκαρουν την εξωτερικη αξιολογηση , αλλα την ιδια ωρα ΟΛΟΙ τους ανεχονται τη διακινηση πρεζας μεσα στο προαυλιο, δεν μου φανταζουν και για φοιτητες καλυτερου πανεπιστημιου... Δεν θα μπορουσαν να ειναι τετοιοι αλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μπορεί να εξελίχθηκε η κατάσταση αλλά ναρκωτικά, πορνεία, ακροαναρχοαριστερούς που είναι πιο επικίνδυνοι γιατί σου την πέφτουν δέκα μαζί, μέχρι και ποδοσφαιρικούς χουλιγκάνουν μετά από ντέρμπι υπήρχαν και πριν από 20 χρόνια.

 

Καλή ιδέα είναι να κάνουν ότι και με τα μπουρδέλα που τα μετέφεραν εκτός πόλης. Να τους δώσουν ασυλία σε μια περιοχή εκτός πόλης για να κάνουν ότι κάνουν στα "ίμια".

Ναι υπήρχαν αλλά όχι σε αυτή την έκταση. Νομίζω ο πιο πολύς κόσμος δεν αντιλαμβάνεται τι γίνεται.

Δε μιλάμε για Ναυαρίνου ή ροτόντα.

Εκεί κρατούσαν τα προσχήματα.

 

Εδώ μέσα σε ένα εξάμηνο

Α) έπιασαν ζευγάρι απείλησαν τον άντρα και βίασαν την κοπέλα (στοματικά αλλά τυφλά να χει) μπροστά στο Πολυτεχνείο στην πυραμίδα (αν καταλάβες που λέω)

Β) μαχαιρώθηκαν στο κυλικείο μπροστά σε κόσμο 6-7 το απόγευμα

Γ) Αστεροσκοπείο χημείο και πίσω από το Πολυτεχνείο δε πατάς μόνος βράδυ ούτε για πλάκα

Δ) Βρήκαν πτώμα έξω από τα γραφεία των διδακτορικών και τα εργαστήρια στο ΑΠΘ

Ε) Κλέψανε ένοπλα τους σεκιουριταδες μέχρι που έφυγαν και τώρα έκλεψαν τους καινούργιους

Στ) Σπανε ένα αμάξι κάθε μέρα πίσω από το Πολυτεχνείο. Έχει μονίμως Τζαμάκια στο δρόμο.

Να το κλεισετε μεχρι να αντιμετωπιστει λοιπον. Εσεις οι φοιτητες ντε του "καλυτερου πανεπιστημιου της χωρας" ως λετε αναμεταξυ σας.

 

Διοτι εμενα, φοιτητες που κανουν καταληψεις του ΑΠΘ "για εκδηλωσεις" αλλα δεν κανουν καταληψεις για τη διακινηση πρεζας, δεν μου φανταζουν και για φοιτητες του καλυτερου πανεπιστημιου...

Δε το λένε αναμεταξύ τους είναι θέμα αξιολόγησης.

 

Δεν θα λυθεί με το να κλείσεις το πανεπιστήμιο. Θα λυθεί ομώς αν δώσεις ένα αστυνομικό τμήμα έστω προσωρινά μέσα.

Διοτι εμενα, φοιτητες που κανουν καταληψεις του ΑΠΘ "για εκδηλωσεις" αλλα την ιδια ωρα ανεχονται τη διακινηση πρεζας μεσα στο προαυλιο, δεν μου φανταζουν και για φοιτητες καλυτερου πανεπιστημιου... Δεν θα μπορουσαν να ειναι τετοιοι αλλωστε.

Πάρε ένα τσουβάλι και βάλτους όλους μέσα.

Σαν να λες ότι επειδή σε ένα πανεπιστήμιο της Αμερικής μπήκε ένας και πυροβόλησε 10 άτομα όλοι είναι δολοφόνοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το λένε αναμεταξύ τους είναι θέμα αξιολόγησης.

Οποια αξιολογηση δεν λαμβανει υποψιν το εμποριο πρεζας που γινεται στο προαυλιο του, τοτε προφανως δεν αξιολογει το πανεπιστημιο συνολικα, αλλα συγκεκριμενους τομεις του.

 

Πάρε ένα τσουβάλι και βάλτους όλους μέσα.

Σαν να λες ότι επειδή σε ένα πανεπιστήμιο της Αμερικής μπήκε ένας και πυροβόλησε 10 άτομα όλοι είναι δολοφόνοι.

Μπερδευεσαι. Δεν τσουβαλιαζω τους καταληψιες. Τσουβαλιαζω τους ΜΗ καταληψιες που ανεχονται τη διακινηση πρεζας στο προαυλιο. Που οπως φαινεται ειναι ΟΛΟΙ (δεν τσουβαλιαζω λοιπον), για να μην εχει υπαρξει καμια αντιδραση απο το συνολο του φοιτητοκοσμου του "καλυτερου πανεπιστημιου". Ενος κοσμου ιδιαιτερα ευαισθητου οπως εχει αποδειχθει στο παρελθον, αφου κανει καταληψεις συχνα πυκνα για διαφορους λογους, απο το φαι στην ετσι, ως τις "εκδηλωσεις". Συμπεραινω λοιπον οτι αναμεσα στα πολλα πραγματα που τους ενοχλουν, δεν ειναι η διακινηση. Αλλιως θα υπηρχε αντιδραση, σωστα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποια αξιολογηση δεν λαμβανει υποψιν το εμποριο πρεζας που γινεται στο προαυλιο του, τοτε προφανως δεν αξιολογει το πανεπιστημιο συνολικα, αλλα συγκεκριμενους τομεις του.

Ναι το ακαδημαϊκό κομμάτι. Αλλιώς όπως σου είπα να βάζαμε στην αξιολόγηση και τον κάθε τρελό που μπουκαρει με όπλα ή το 5% των φοιτητριών στην Αμερική που δηλώνουν θύματα βιασμού μέσα στο campus.http://www.oneinfourusa.org/statistics.php

Οποια αξιολογηση δεν λαμβανει υποψιν το εμποριο πρεζας που γινεται στο προαυλιο του, τοτε προφανως δεν αξιολογει το πανεπιστημιο συνολικα, αλλα συγκεκριμενους τομεις του.

 

Μπερδευεσαι. Δεν τσουβαλιαζω τους καταληψιες. Τσουβαλιαζω τους ΜΗ καταληψιες που ανεχονται τη διακινηση πρεζας στο προαυλιο. Που οπως φαινεται ειναι ΟΛΟΙ (δεν τσουβαλιαζω λοιπον), για να μην εχει υπαρξει καμια αντιδραση απο το συνολο του φοιτητοκοσμου του "καλυτερου πανεπιστημιου". Ενος κοσμου ιδιαιτερα ευαισθητου οπως εχει αποδειχθει στο παρελθον, αφου κανει καταληψεις συχνα πυκνα για διαφορους λογους, απο το φαι στην ετσι, ως τις "εκδηλωσεις". Συμπεραινω λοιπον οτι αναμεσα στα πολλα πραγματα που τους ενοχλουν, δεν ειναι η διακινηση. Αλλιως θα υπηρχε αντιδραση, σωστα;

Μα υπάρχει αντίδραση σωστά; Ή δε βλέπεις τις ειδήσεις; Εκτός αν εννοείς να κάνει κατάληψη κάποιος για τέτοιο θέμα. Όπου απλά θα γελάσω γιατί κανένας αξιοπρεπής φοιτητής δε θα κάνει κατάληψη ποτέ και για κανένα θέμα. Αυτά τα κάνουν τα κομματοσκυλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ακαδημαϊκό κομμάτι. Αλλιώς όπως σου είπα να βάζαμε στην αξιολόγηση και τον κάθε τρελό που μπουκαρει με όπλα ή το 5% των φοιτητριών στην Αμερική που δηλώνουν θύματα βιασμού μέσα στο campus.http://www.oneinfourusa.org/statistics.php

Τι συγκρινεις τωρα; Το 5% και τα random περιστατικα ψυχοπαθων, με τη μονιμη-καθημερινη διακινηση-χρηση ναρκωτικων στο προαυλιο μπροστα στα ματια ολων;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συγκρινεις τωρα; Το 5% και τα random περιστατικα, με τη μονιμη-καθημερινη διακινηση-χρηση ναρκωτικων στο προαυλιο;

 

Στο ΑΠΘ σας μαθανε αυτες τις συγκρισεις;

Σου εξηγώ ότι δεν αποτελεί σημείο μέτρησης σε καμία κλίμακα αξιολόγησης πανεπιστημίων.

Αν δε το καταλαβαίνεις κάνε τη δική σου κλίμακα και βγάλε το ΑΠΘ τελευταίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εξηγώ ότι δεν αποτελεί σημείο μέτρησης σε καμία κλίμακα αξιολόγησης πανεπιστημίων.

Αν δε το καταλαβαίνεις κάνε τη δική σου κλίμακα και βγάλε το ΑΠΘ τελευταίο.

Δεν εχω κανενα θεμα με το ΑΠΘ. Θεμα εχω με όσους προσπαθουν να βγαλουν το Χ πανεπιστημιο καλυτερο ενω υπαρχουν τετοια μειζονα θεματα. Τα οποια αντιμετωπιζουν ως "εξωακαδημαικο" ζητημα, μην τυχον και πεσει η υποληψη του πανεπιστημίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω κανενα θεμα με το ΑΠΘ. Θεμα εχω με όσους προσπαθουν να βγαλουν το Χ πανεπιστημιο καλυτερο ενω υπαρχουν τετοια μειζονα θεματα. Τα οποια αντιμετωπιζουν ως "εξωακαδημαικο" ζητημα, μην τυχον και πεσει η υποληψη του πανεπιστημίου.

Σε αυτό το θέμα εσύ έκανες μνεία από άλλο θέμα για να ξεκινήσεις εμπρηστικά αυτή τη συζήτηση που ουδεμία σχέση έχει με το θέμα. Την κατάταξη των πανεπιστημίων. Είσαι εκτός θέματος και στο λένε ευγενικά και μη τόσα άτομα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό το θέμα εσύ έκανες μνεία από άλλο θέμα για να ξεκινήσεις εμπρηστικά αυτή τη συζήτηση που ουδεμία σχέση έχει με το θέμα. Την κατάταξη των πανεπιστημίων. Είσαι εκτός θέματος και στο λένε ευγενικά και μη τόσα άτομα.

Για να ειμαι ειλικρινης, δεν φανταζομουν οτι θα υπηρχε ατομο που θα μπορουσε να διαφωνησει στο οτι ειναι ακαδημαικο ζητημα η πωληση ναρκωτικων μεσα στους χωρους ενος πανεπιστημιου. Και αντι να συζητανε πως μπορει να αντιμετωπιστει, βαζουν (αυτοι οι 2) στην γωνια αυτον που τολμησε να χαρακτηρισει το προβλημα ως "ακαδημαικο".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι υπήρχαν αλλά όχι σε αυτή την έκταση. Νομίζω ο πιο πολύς κόσμος δεν αντιλαμβάνεται τι γίνεται.

Δε μιλάμε για Ναυαρίνου ή ροτόντα.

Εκεί κρατούσαν τα προσχήματα.

 

Εδώ μέσα σε ένα εξάμηνο

Α) έπιασαν ζευγάρι απείλησαν τον άντρα και βίασαν την κοπέλα (στοματικά αλλά τυφλά να χει) μπροστά στο Πολυτεχνείο στην πυραμίδα (αν καταλάβες που λέω)

Β) μαχαιρώθηκαν στο κυλικείο μπροστά σε κόσμο 6-7 το απόγευμα

Γ) Αστεροσκοπείο χημείο και πίσω από το Πολυτεχνείο δε πατάς μόνος βράδυ ούτε για πλάκα

Δ) Βρήκαν πτώμα έξω από τα γραφεία των διδακτορικών και τα εργαστήρια στο ΑΠΘ

Ε) Κλέψανε ένοπλα τους σεκιουριταδες μέχρι που έφυγαν και τώρα έκλεψαν τους καινούργιους

Στ) Σπανε ένα αμάξι κάθε μέρα πίσω από το Πολυτεχνείο. Έχει μονίμως Τζαμάκια στο δρόμο.

 

Δε το λένε αναμεταξύ τους είναι θέμα αξιολόγησης.

 

Δεν θα λυθεί με το να κλείσεις το πανεπιστήμιο. Θα λυθεί ομώς αν δώσεις ένα αστυνομικό τμήμα έστω προσωρινά μέσα.

 

Πάρε ένα τσουβάλι και βάλτους όλους μέσα.

Σαν να λες ότι επειδή σε ένα πανεπιστήμιο της Αμερικής μπήκε ένας και πυροβόλησε 10 άτομα όλοι είναι δολοφόνοι.

A)Και μετά έπιασαν γι αυτό 3 άτομα με 1 κιλό αν θυμάμαι καλά χόρτο. Σε μια βδομάδα, δηλαδή πάνω κάτω ξέρανε ποιοι είναι.

Β) :o :o Πότε και που? Βγήκε σε κανά σάιτ?

Δ)Στο υπόγειο που δεν ήταν νομίζω σε χρήση ήταν, αλλά το ίδιο κάνει.

Στ)Αυτό το έχω δει να γίνεται live, χωρίς λόγο και αιτία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά πριν χρόνια είχα πάει σε μια ορκωμοσία ,με την είχε πέσει ένας ναρκομανής ακριβώς μετά τη γωνία που πουλούσαν λουλούδια και αν θυμάμαι είχαν σκάψει εκεί και είχε λασπουρα.τον έριξα μια μπουνιά και κάνα δυο κλωτσιές,λακισε και ο δεύτερος.περίμενα να είχε λυθεί αυτό το θέμα αλλά βλέπω το αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει σε άλλες χώρες αυτό το γελοίο καθεστώς του ασύλου; Τι ρόλο παίζει; Το άσυλο και η ατιμωρησία είναι το πρόβλημα, σε μία βδομάδα τελείωνε αυτό το θέμα αν θέλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

A)Και μετά έπιασαν γι αυτό 3 άτομα με 1 κιλό αν θυμάμαι καλά χόρτο. Σε μια βδομάδα, δηλαδή πάνω κάτω ξέρανε ποιοι είναι.

Β) :o :o Πότε και που? Βγήκε σε κανά σάιτ?

Δ)Στο υπόγειο που δεν ήταν νομίζω σε χρήση ήταν, αλλά το ίδιο κάνει.

Στ)Αυτό το έχω δει να γίνεται live, χωρίς λόγο και αιτία

Δεν το έβγαλαν πουθενά το μαχαίρωμα αλλά είναι ευρέως γνωστό και είχα άτομο μπροστά.

Υπάρχει σε άλλες χώρες αυτό το γελοίο καθεστώς του ασύλου; Τι ρόλο παίζει; Το άσυλο και η ατιμωρησία είναι το πρόβλημα, σε μία βδομάδα τελείωνε αυτό το θέμα αν θέλανε.

Έχουνε συνήθως ειδικό σώμα (campus cops).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα για τη λειτουργία των πανεπιστημίων πιστεύω θα βοηθούσε και η κατάργηση των φοιτητικών παρατάξεων και εκλογών, όπως και το να είναι πιο αυστηρά τα πράγματα για τους <<αιώνιους>> φοιτητές (άλλη γελοιότητα...).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...