Προς το περιεχόμενο

Ναρκωτικά στο ΑΠΘ


Ablaoublas_542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αφορμή αυτό το άρθρο:

http://www.kathimerini.gr/914667/article/epikairothta/ellada/kraygh-agwnias-foithtwn-ap8

που αναφέρει και αυτό που δεν έχει πολύ καιρό που έγινε:

http://www.cnn.gr/news/ellada/story/83083/nekri-vrethike-mia-gynaika-sto-ypogeio-tis-polytexnikis-sxolis-toy-apth

είπα να ανοίξω ένα θέμα να πουν τον πόνο τους όσοι το ζουν καθημερινά και να ενημερώσω τους συμφορουμίτες για την κατάσταση.

Πραγματικά φαντάζομαι να είμαι αύριο μεθαύριο σε συνέντευξη και να μου ζητάνε να σχολιάσω το ΑΠΘ, δεν ξέρω τι θα πω. Τόσο ταλέντο και τόσο δυνατά μυαλά και δες τι αφήνει να γίνεται η πολιτεία..

Να φανταστώ δεν έχει πολυακουστεί παραέξω το τι κατάσταση επικρατεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η κατάσταση είναι τραγική και γίνεται τραγικότερη όταν κατασκηνώνει το τσαντίρι στην πλατεία της βιβλιοθήκης.

Είχε έρθει άτομο από Εράσμους από Γαλλία και έπαθε ημιεγκεφαλικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εμένα προσωπικά προ 3 ετών μου την έπεσε πρεζακι με μαχαίρι 7 το απόγευμα πίσω από τη φιλοσοφική (Αστεροσκοπείο) και ήμουν με κοπέλα και άρχισε τα θα γίνει ζημιά κλπ. με το μαχαίρι στα πλευρά μου.

 

Όποιος νομίζει ότι αυτό είναι κατάσταση με ήλιο ακόμα να γίνονται τέτοια πράγματα τον προσκαλώ να πάμε σήμερα κιόλας βόλτα στο ΑΠΘ μετά τις 6 και να δει τι παίζει.

 

Η κατάσταση είναι εμετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αναπολώ τις παλιές καλές εποχές (>20 χρόνια πριν που πέρασα λίγο από το ΑΠΘ) που κάτι τέτοια περιοριζόταν στο συνηθες μπαχαλο/αχούρι/βρωμιά των ελληνικών ΑΕΙ, καμιά φουντίτσα και πάγκους με αντεγραμμένες κασέτες δηλαδη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εμένα προσωπικά προ 3 ετών μου την έπεσε πρεζακι με μαχαίρι 7 το απόγευμα πίσω από τη φιλοσοφική (Αστεροσκοπείο) και ήμουν με κοπέλα και άρχισε τα θα γίνει ζημιά κλπ. με το μαχαίρι στα πλευρά μου.

 

Όποιος νομίζει ότι αυτό είναι κατάσταση με ήλιο ακόμα να γίνονται τέτοια πράγματα τον προσκαλώ να πάμε σήμερα κιόλας βόλτα στο ΑΠΘ μετά τις 6 και να δει τι παίζει.

 

Η κατάσταση είναι εμετική.

Μην το πας καν τόσο πίσω χρονικά, πριν καμιά βδομάδα πήγαν να ψυρίσουν φίλο 2 πρεζάκια ούτε 50 μέτρα από την είσοδο της βιβλιοθήκης. 

Το τραγελαφικό ήταν μέσα στο εξάμηνο που είχα εργαστήριο πίσω από το πολυτεχνείο και περνούσα από ένα παρκινγκ που 11 το πρωί υπήρχαν πρεζάκια κρυμμένα ανάμεσα στα αμάξια. Τώρα έχουν βάλει security εκεί, και έχουν μετατοπιστεί ακριβώς έξω από την είσοδο της πτέρυγας μου. Βγαίνω από μαθήματα τώρα στην εξεταστική και πάντα υπάρχουν 2 τύποι που σπρώχνουν χόρτο εκεί μπροστά

να αναπολώ τις παλιές καλές εποχές (>20 χρόνια πριν που πέρασα λίγο από το ΑΠΘ) που κάτι τέτοια περιοριζόταν στο συνηθες μπαχαλο/αχούρι/βρωμιά των ελληνικών ΑΕΙ, καμιά φουντίτσα και πάγκους με αντεγραμμένες κασέτες δηλαδη ?

Τώρα αράζεις για καφέ στο αστεροσκοπείο και κάθε 10 λεπτά έρχονται και σε ρωτάνε που παίζει "κασέρι" περίεργοι.

(Δεν έχω ιδέα τι είναι το "κασέρι" )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ήταν απλά μπουρδέλο το εν λόγω ίδρυμα(κομματόσκυλα-βρωμιά-αδέσποτα-παζάρι πειρατικών και λίγες φούντες με αρχή πρεζακίων), τώρα βλέπω η κατάσταση "βελτιώθηκε".

 

Κρίμα στα παιδιά που πρέπει να φοιτήσουν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το πας καν τόσο πίσω χρονικά, πριν καμιά βδομάδα πήγαν να ψυρίσουν φίλο 2 πρεζάκια ούτε 50 μέτρα από την είσοδο της βιβλιοθήκης.

Το τραγελαφικό ήταν μέσα στο εξάμηνο που είχα εργαστήριο πίσω από το πολυτεχνείο και περνούσα από ένα παρκινγκ που 11 το πρωί υπήρχαν πρεζάκια κρυμμένα ανάμεσα στα αμάξια. Τώρα έχουν βάλει security εκεί, και έχουν μετατοπιστεί ακριβώς έξω από την είσοδο της πτέρυγας μου. Βγαίνω από μαθήματα τώρα στην εξεταστική και πάντα υπάρχουν 2 τύποι που σπρώχνουν χόρτο εκεί μπροστά

 

Τώρα αράζεις για καφέ στο αστεροσκοπείο και κάθε 10 λεπτά έρχονται και σε ρωτάνε που παίζει "κασέρι" περίεργοι.

(Δεν έχω ιδέα τι είναι το "κασέρι" )

Τυρί είναι. Ψάχνουν το σουπερμαρκετ.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε ήταν απλά μπουρδέλο το εν λόγω ίδρυμα(κομματόσκυλα-βρωμιά-αδέσποτα-παζάρι πειρατικών και λίγες φούντες με αρχή πρεζακίων), τώρα βλέπω η κατάσταση "βελτιώθηκε".

 

Κρίμα στα παιδιά που πρέπει να φοιτήσουν εκεί.

Έχω 10 χρόνια επαφή με το ίδρυμα on off στο εγγυομαι οτι το επίπεδο μη συντήρησης και ξεφτίλας αλλά και επικινδυνότητας έχει βαρέσει κόκκινο.

Όσο για την σεκιούριτι εχθές έκλεψαν δύο τύποι εναν... Σεκιουριτά

 

http://www.thetoc.gr/koinwnia/article/xtupisan-kai-listepsan-fulaka-tou-apth-mprosta-apo-to-panepistimio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τι να κάτσεις και να συζητήσεις, σε ορισμένα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα χρειάζεται αστυνομία και στρατός 24/24 για να καθαρίσουν πρώτα από τους αριστεροκουλτουρέ και αναρχομπάχαλους οι οποίοι δεν θέλουν αστυνομία και κατάργηση ασύλου και μετά να φύγουν τα πρεζάκια και τα υπόλοιπα εγκληματικά στοιχεία. Ασχέτως του ασύλου υπάρχουν μέρη και περιοχές που χρειάζεται κανονική στρατιωτική επέμβαση για να καθαρίσουν. Αλλά μην τυχόν και πούμε τίποτα τέτοιο γιατί θα αρχίσουν να πέφτουν οι μολότοφ βροχή στα γραφεία. Η κατάσταση είναι μόνο για λύπηση και θα χειροτερεύει συνεχώς.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...