Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με μπαταρία


Albion48

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Στο λαπτοπ χρησιμοποιώ elementary os loki. Όποτε το κλείνω, αυτό δεν κλείνει σωστά με αποτέλεσμα μετά όταν το ξανανοίγω να έχει αδειάσει η μπαταρία. Το λαμπάκι κλείνει, αυτό ακούγεται να σταματάει να λειτουργεί και μετά όταν θέλω να το ξανανοίξω είναι άδειο. Στα Windows δεν έχω κάποιο τέτοιο πρόβλημα (εκεί μπλε οθόνες έχω) , οπότε σκέφτηκα να ρωτήσω εδώ. Πείτε μου αν χρειάζεστε επιπλέον στοιχεία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω dual boot με Windows 10.

 

Δεν δοκίμασα την εντολή αυτή. Θα το αφήσω να τρέξει λίγο με μπαταρία, θα το κλείσω με αυτή την εντολή και θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω εμπειρια με Windows 10.  

Αλλα θυμαμαι ενα χαρακτηριστικο στα Windows 10 που εχει να μη σβηνει τελειως ο υπολογιστης.

 

Πρεπει να το απενεργοποιησεις αυτο το πραγμα.

Τωρα απο που?

Ειναι BIOS (UEFI)? Eιναι μεσα στα Windows?

Δεν εχω ιδεα που βρισκεται.

 

Deep freeze το λεει? Πως το λεει η ρουφιανα? Δε θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To fast sartup εννοείς. Το έχω μεν ενεργοποιημένο, αλλά όταν περνάω από Windows στα Linux κάνω πάντα restart το λαπτοπ επομένως δεν έχω πρόβλημα. Η διαδικασία αυτή γίνεται μόνο με το shutdown. Το restart κλείνει κανονικά τα Windows, άρα δεν φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατσε να σου πει κανενας σχετικοτερος  με τα 10αρια.

Εχω την εντυπωση οτι δεν αφηνουν να σβησει το λαπτοπ τελειως.

Καπου το εχω ξαναδει το προβλημα και ηταν παλι με τα 10 που δεν αφηναν το λινουξ να σβησει τελειως.

 

Κανε λιγο υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχ πήγα να μπω στα Elementary να δοκιμάσω το sudo shutdown now και δεν ανοίγουν ξαφνικά. Ούτε το σηματάκι με το "e" εμφανίζεται. Μαύρη οθόνη, το λαμπάκι στο caps lock να αναβοσβήνει σαν μανιακό και το ανεμιστηράκι ελικόπτερο. Τουλάχιστον έλυσα το θέμα με την μπλε οθόνη στα windows. Λέω να δοκιμάσω να του βάλω ubuntu gnome. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...