Προς το περιεχόμενο

Ζευγάρι καπνιστή με αντί καπνιστή Πως τα βρισκετε !


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο εγώ θεωρώ υπερβολή όσα λέγονται εδώ πέρα; Δηλαδή οκ συμφωνώ να κόψεις  το τσιγάρο είναι καρκίνος κλπ κλπ.. αλλα και τα ποτάκια μου; και το ποκεράκι που παίζω που και που; και το fast food που τρωω όποτε άμα κάνει όρεξη; Δηλαδή θα ζω μια ζωή με στερήσεις μπας και φτάσω τα 90;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ θεωρώ υπερβολή όσα λέγονται εδώ πέρα; Δηλαδή οκ συμφωνώ να κόψεις το τσιγάρο είναι καρκίνος κλπ κλπ.. αλλα και τα ποτάκια μου; και το ποκεράκι που παίζω που και που; και το fast food που τρωω όποτε άμα κάνει όρεξη; Δηλαδή θα ζω μια ζωή με στερήσεις μπας και φτάσω τα 90;;

Κανείς δεν είπε να κόψεις τίποτα. Πάντα μιλάμε για υπερβολή. Το υπερβολικό ποτό ή ο καθημερινός τζόγος σε καταστρέφουν. Το να πιεις 1 2 ποτά όταν βγεις το Σάββατο ή να παίξεις ένα στοίχημα 2 3 φορές το μήνα δεν θα βλάψει κανέναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ θεωρώ υπερβολή όσα λέγονται εδώ πέρα; Δηλαδή οκ συμφωνώ να κόψεις  το τσιγάρο είναι καρκίνος κλπ κλπ.. αλλα και τα ποτάκια μου; και το ποκεράκι που παίζω που και που; και το fast food που τρωω όποτε άμα κάνει όρεξη; Δηλαδή θα ζω μια ζωή με στερήσεις μπας και φτάσω τα 90;;

 

 

Στερηση ειναι να κυκλοφορεις με σκισμενα ρουχα μονο και μονο για να κανεις οικονομια.

Το ποτο , ο τζογος και το φαστ φουντ σου ειναι εντελως αχρηστα. 

 

Με τα χρηματα που θα γλιτωσεις απο τα παραπανω μπορεις να κανεις πραγματικα ενδιαφερον πραγματα οπως πχ ταξιδια, να βγαινεις παραπανω με ατομα κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στερηση ειναι να κυκλοφορεις με σκισμενα ρουχα μονο και μονο για να κανεις οικονομια.

Το ποτο , ο τζογος και το φαστ φουντ σου ειναι εντελως αχρηστα. 

 

Με τα χρηματα που θα γλιτωσεις απο τα παραπανω μπορεις να κανεις πραγματικα ενδιαφερον πραγματα οπως πχ ταξιδια, να βγαινεις παραπανω με ατομα κτλ κτλ

 

Στις εξόδους και τα ταξίδια είναι πάλι άχρηστο το ποτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ειναι.

 

Η μονη χρησιμοτητα του ειναι για να γνωρισεις καμια γκομενα ή για να μπεις μεσα στο κλιμα μιας παρεας που επισης πινει. 

Τις καλυτερες μου στιγμες εχει τυχει να τις περασω σε house party καταστασεις με αλλα νηφαλια ατομα, και σε φιλικο αλλα και σε γκομενικο επιπεδο. Μπορεις να συνεχισεις να εισαι τραλαλας ακομα και χωρις να εισαι μεθυσμενος. Αλλα αυτα ειναι γουστα.

 

Ουτε hangover, ουτε στομαχι δυναμιτης ολο το βραδυ, ουτε να μη μπορεις να οδηγησεις. 

 

Ειναι κατι σαν τον "απαραιτητο" πρωινο καφε. Μολις τον κοψεις και τον αντικαταστησεις με πχ δημητριακα ή κατι αληθινα θρεπτικο τοτε θα εισαι παλι με φουλ ενεργεια. Αλλα ποιος το κανει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ειναι.

 

Αλλα αυτα ειναι γουστα.

 

Το απόλυτο "ναι, είναι" με το "αλλά αυτά είναι γούστα" δεν ταιριάζουν αυτά τα δύο μεταξύ τους.

 

Θα πρέπει επίσης να καταλάβεις ότι σε μια -μη- αποστειρωμένη ζωή κάνουμε πράγματα και για την προσωπική μας ευχαρίστηση. Tον καφέ δεν τον πίνουν όλοι για να ξυπνήσουν αλλά και γιατί τους ευχαριστεί να τον πίνουν. Αντίστοιχα το ποτό δεν το πίνουμε για να γνωρίζουμε γκόμενες αλλά γιατί θέλουμε να πιούμε 1-2-3-4 ποτά. Και πάει λέγοντας, το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα. Οκ, συμφωνώ μαζί σου για τον τζόγο αλλά αυτό αφορά εμένα, δεν θα πω στους άλλους τι να κάνουν. Γενικότερα, σκέψου περισσότερο out of the box.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φαστ φουντ οπως και το αλκοολ και το τσιγαρο κανουν μονο κακο στην υγεια μας.

εαν θες να βρισκεις δικαιολογιες για να καταστρεφεσαι καντο.

υπαρχουν 1.000.000 πραματα για να κανεις για την προσωπικη σου ευχαριστηση,που δεν κανουν κακο στην υγεια.

εσεις γιατι διαλεγετε αυτα που κανουν μονο κακο δεν ξερω ( ξερω αλλα δε θελω να σας θιξω :) )  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το αλκοόλ σε φυσιολογικές ποσότητες δεν νομίζω ότι επηρεάζει την υγεία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φυσιολογική ποσότητα είναι ένα-δύο ποτά, νομίζω όλοι μπορούμε να το καταλάβουμε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απόλυτο "ναι, είναι" με το "αλλά αυτά είναι γούστα" δεν ταιριάζουν αυτά τα δύο μεταξύ τους.

 

Θα πρέπει επίσης να καταλάβεις ότι σε μια -μη- αποστειρωμένη ζωή κάνουμε πράγματα και για την προσωπική μας ευχαρίστηση. Tον καφέ δεν τον πίνουν όλοι για να ξυπνήσουν αλλά και γιατί τους ευχαριστεί να τον πίνουν. Αντίστοιχα το ποτό δεν το πίνουμε για να γνωρίζουμε γκόμενες αλλά γιατί θέλουμε να πιούμε 1-2-3-4 ποτά. Και πάει λέγοντας, το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα. Οκ, συμφωνώ μαζί σου για τον τζόγο αλλά αυτό αφορά εμένα, δεν θα πω στους άλλους τι να κάνουν. Γενικότερα, σκέψου περισσότερο out of the box.

 

 

 

Μια χαρα ταιριαζουν. Το "ποτο ειναι αχρηστο" ειναι προσωπικη γνωμη η οποια μπορει να ειναι σωστη μπορει και λαθος.

 

Απο εκει και περα οτι κανουμε το κανουμε για να νοιωσουμε καλα, αλλα αυτο δε σημαινει πως αυτο που κανουμε ειναι χρησιμο, μοναδικο και υγιες. Με την ιδια λογικη και ενας πχ που χωρισε και ειναι στεναχωρημενος δεν σηκωνεται τις 2 το βραδυ για να φαει 15 παστες απο το ψυγειο επειδη πεινασε, αλλα επειδη θελει να στρεψει καπου αλλου την στεναχωρια του. Αυτο που κανει του προσφερει ηδονη και ξεχνιεται αλλα δε σημαινει οτι ειναι καλο επειδη θα μπορουσε πχ να βγει με φιλους, με αλλη κοπελα, να κανει κανα σπορ, να διαβασει κανα βιβλιο και καπως να απασχοληθει πιο..διημιουργικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ομως δεν εχεις αλλα ενδιαφεροντα απο το να βγεις το σαββατο στα ελληναδικα,να πιεις 4-5 ουισκια και να κανεις και 2 πακετα τσιγαρα και   να πεις  οτι διασκεδασες,μονο τον εαυτο σου κοροιδευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...