Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελος και απο μενα.

Συνολικα αρκετα ομορφο παιχνιδι.Πετυχα το κακο τελος,μιας και συνηθως επαιζα τζον ραμπο και καποια side δε τα εκανα.Οχι οτι εχουν τρελη διαφορα βεβαια τα τελη.

Γενικα παντως δε το λες και ιδιαιτερα opwn world.Ειναι σχετικα γραμμικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει ποσταριστεί πιο πίσω, φαντάζομαι θα με συγχωρήσετε xD

Αξιοπρεπέστατη η ps4 έκδοση, μιλάμε τώρα για κονσόλα κοντά 6 χρονών και μια χαρά έστω στα 30fps.  Κυρίως οι σκιάσεις είναι η διαφορά στα extreme, και τα εξτραδάκια της nvidia.  Η xbox one έκδοση φανερά υστερεί, δεν καταλαβαίνω γιατί. Ίσως στο xbox one x να είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα όπως και στο ps4 Pro. 

Στα του game, τελείωσα και εγώ από χθες. Το βρήκα πολύ ωραίο, η κάθε περιοχή που πηγαίνεις δείχνει ότι έχει τον δικό της χαρακτήρα και μια διαφορετική προσέγγιση όσο αφορά τους εχθρούς. 

Το modding στα όπλα όλο το ζουμί, και ο τρόπος που γίνεται στα μπαμ, πετάς έξω backapack αλλάζεις ότι θέλεις. Economy system imo εξαιρετικό. Δεν νιώθεις, τουλάχιστον στην δυσκολία που εγώ έπαιξα ότι σου δίνει πολλά ή πολύ λίγα κατά την διάρκεια του. Αρνητικό βρίσκω ώρες ώρες τα shooting mechanics που δίνουν την εντύπωση ότι η σφαίρα δεν κάνει register ενώ ξεκάθαρα έχεις πετύχει τον στόχο. Δεν θυμάμαι και εγώ πόσες φορές έχω πετύχει κεφάλι, λέω δεν παίζει, τον πέτυχα, παίζω με το instant replay, βάζω πίσω το βίντεο και βλέπω ξεκάθαρη βολή την οποία φαίνεται να μην κάνει connect. Anw, δεν είναι breaking experience απλώς το αναφέρω.. Ένα ακόμα αρνητικό είναι ότι όταν είσαι με τα πόδια, επειδή το metro είναι κατά βάση ένα αργό παιχνίδι στην κίνηση του, σε αφήνει σε κάτι περιοχές later on που πραγματικά θέλεις να κόψεις τις φλέβες σου κάθετα για να γίνει σίγουρα η δουλειά.. Εκεί imo δεν το υπολόγισαν σωστά. Δεν θα έπρεπε να είναι ίδια η κίνηση κάτω στον κλειστοφοβικό υπόνομο με τον έξω κόσμο. Αναφέρομαι στο βάδην/τρέξιμο του χαρακτήρα. 

Σαν Story, οκ δεν μου είπε πολλά, νομίζω ότι τα προηγούμενα ήταν πιο δυνατά σε αυτό το κομμάτι, κάτι είχαν να πουν περισσότερο.

Η ατμόσφαιρα του μοναδική όπως πάντα.

Τίμιο 7.5αράκι για μένα. 

 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εσείς που το τελειώσατε , αλλάξατε τελικά το FOV?  Πόσο το βάλατε; Αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα; 

Το αρχικό είναι στο 60 και όντως έχεις περιορισμένο οπτικό πεδίο.  Σημειωτέον ότι το παιχνίδι εγκαταστάθηκε χθες και ότι update υπήρχε λογικά πέρασε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες 2 ερωτήσεις για το τεχνικό κομμάτι. Έχω αγορασμένο το παιχνίδι σε Windows 10 με rx 580 8gb. Παίζων σε 60hz samsung τηλεόραση. 

 

1)Όταν βάζω freesync on στα 60 πιάνει μαχ 49 βαθμούς. Όταν βαζω οφ πάει άνω το 65 βαθμών. Το oφ στη περίπτωση μου δεν είναι άσκοπο καθώς τερματίζω έτσι και αλλιώς στα 60 λόγω περιορισμού τηλεόρασης??? 

2)εχω παίξει και άλλα θεωρητικά βαριά νέα παιχνίδια και είναι η πρώτη φορά που βλέπω καμία φόρα όταν είμαι έξω σε ανοικτό κόσμο να αργούν να φορτώσουν τα texture άπο κτιρια.Γιατι το κάνει αυτό?? H Gpu και κρύα είναι και σταθερά στα 60φπσ. Παίζω σε high μάλιστα όχι ultra. 

Είναι λόγω φύσης του opwnworld? Είναι γιατί είναι καινούριο κάι δεν έχει πατσαριστει? Είναι γιατί η Gpu μου είναι λίγο αδύναμη? Η όλα μαζί. 

 

Θυμάμαι κάτι τέτοιο τελευταία φορά είχα δει στο xenoblade chronicles x στο λευκό wiiu αλλά εκεί ήξερα ότι με περιορίζε η κονσόλα σε ένα τόσο βαρύ παιχνίδι 

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη μπορεί να απεικονίσει έως 60 καρέ, η κάρτα σου όμως, χωρίς sync, αποδίδει τα μέγιστα που μπορεί να αποδώσει ο συνδυασμός όλων των επιμέρους εξαρτήματα, με συνέπεια όταν αποδίδει άνω των 60 καρέ, να έχει και υψηλότερες θερμοκρασίες. Απολύτως φυσιολογικό. 

5 minutes ago, rudigarcia222 said:

Παίδες 2 ερωτήσεις για το τεχνικό κομμάτι. Έχω αγορασμένο το παιχνίδι σε Windows 10 με rx 580 8gb. Παίζων σε 60hz samsung τηλεόραση. 

1)Όταν βάζω freesync on στα 60 πιάνει μαχ 49 βαθμούς. Όταν βαζω οφ πάει άνω το 65 βαθμών. Το oφ στη περίπτωση μου δεν είναι άσκοπο καθώς τερματίζω έτσι και αλλιώς στα 60 λόγω περιορισμού τηλεόρασης??? 

2)εχω παίξει και άλλα θεωρητικά βαριά νέα παιχνίδια και είναι η πρώτη φορά που βλέπω καμία φόρα όταν είμαι έξω σε ανοικτό κόσμο να αργούν να φορτώσουν τα texture άπο κτιρια.Γιατι το κάνει αυτό?? H Gpu και κρύα είναι και σταθερά στα 60φπσ. Παίζω σε high μάλιστα όχι ultra. 

Είναι λόγω φύσης του opwnworld? Είναι γιατί είναι καινούριο κάι δεν έχει πατσαριστει? Είναι γιατί η Gpu μου είναι λίγο αδύναμη? Η όλα μαζί. 

Θυμάμαι κάτι τέτοιο τελευταία φορά είχα δει στο xenoblade chronicles x στο λευκό wiiu αλλά εκεί ήξερα ότι με περιορίζε η κονσόλα σε ένα τόσο βαρύ παιχνίδι

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, seithan είπε

Η οθόνη μπορεί να απεικονίσει έως 60 καρέ, η κάρτα σου όμως, χωρίς sync, αποδίδει τα μέγιστα που μπορεί να αποδώσει ο συνδυασμός όλων των επιμέρους εξαρτήματα, με συνέπεια όταν αποδίδει άνω των 60 καρέ, να έχει και υψηλότερες θερμοκρασίες. Απολύτως φυσιολογικό. 

εγινε σωστα το υπεθεσα αυτο/το δευτερο ερωτημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Παιδιά εσείς που το τελειώσατε , αλλάξατε τελικά το FOV?  Πόσο το βάλατε; Αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα; 

Το αρχικό είναι στο 60 και όντως έχεις περιορισμένο οπτικό πεδίο.  Σημειωτέον ότι το παιχνίδι εγκαταστάθηκε χθες και ότι update υπήρχε λογικά πέρασε. 

68=100 horizontal fov

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

7 hours ago, rudigarcia222 said:

εγινε σωστα το υπεθεσα αυτο/το δευτερο ερωτημα?

Με κατώτερο cpu./ram,δεν παρατήρησα κάτι αντίστοιχο.  Σε φάσεις ετρωγα μπουκάλι από τα προαναφερθέν, αλλά texture popping, δεν θυμάμαι κατι αντίστοιχο. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...