Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, HALF EVIL είπε

Εμείς εδωδά στα Γιάννενα/κέντρο  aka Αλβανιστάν , οι μόνες ίνες που έχουμε Μπάμπη μου είναι οι φυτικές στα Kellog's που βοηθάν στο χε.......ο 

Yπαρχουν και gamers στα Γιαννενα που οι ντοπιοι δεν τους κρεμασαν ακομα κουδουνια η δεν τους λιθοβολισαν;..Ευτηχως εφυγα,40 χρονια τους αντεξα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να παιξω λιγο με keyboard αλλα δεν.. πολυ μπερδεμα, χίλιες φορες με controller το συγκεκριμένο game και μου φαινεται πως ειναι απο τα λιγα που ειναι πιο smooth και στη κινηση με controller, του κάθεται καλα σαν να φτιάχτηκε γι' αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, optimus prime είπε

Eφυγε η πολυ θολουρα με το patch,ειναι playable τωρα.

To γυρισα σε DLSS+RT Ηigh.

Χωρίς HDR όμως ε; 

7 ώρες πριν, Alex21121988 είπε

Πριν τις RTX και γενικώς πριν το eye candy RT, κράζαμε για games που μας περιόριζαν στα 60fps και ότι οι κάρτες και τα μονιτορ μας ήταν φυλακισμένες σε console ports. Να θυμηθώ το φιάσκο με το RT στο BF V? Το Metro είναι μια καλύτερη περίπτωση συγκριτικά. 

Χίλια ζόρια για 60αρι η 2080ti με το RT στο Ultra στο BF V 1440p.  Gpu των 1Κ+ ευρώ. Αφήστε τις κονσόλες, αυτό είναι πισογύρισμα. Δεν είναι κακό να υπερασπιζόμαστε μια αγορά μας, και εγώ έκανα το λάθος με μια 2080 και την έχω και κάθεται σε άλλο πύργο με μια τεχνολογία imo άγουρη για τα τωρινά δεδομένα. 

Η 2080ti βγάζει 70+95fps σε 1440p στο metro exodus σε ultra με RT HIGH χωρίς DLSS. 

Και εν πάση περίπτωση το έχουμε αναλύσει 100 φορές το θέμα αυτό. Ιδίως στο topic της turing. Μπορούμε να το επαναλάβουμε αυτό για 101 πρώτη φορά εκεί. 

 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Προσπάθησα να παιξω λιγο με keyboard αλλα δεν.. πολυ μπερδεμα, χίλιες φορες με controller το συγκεκριμένο game και μου φαινεται πως ειναι απο τα λιγα που ειναι πιο smooth και στη κινηση με controller, του κάθεται καλα σαν να φτιάχτηκε γι' αυτο.

FPS = k/m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

FPS = k/m.

Ναι. Παρόλα αυτά εγώ είμαι καναπεδατος και προτιμώ το controller σε όλα. Εξαλλου δεν παίζω online. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το χθεσινό patch πάντως και με όλα στο full rtx κτλπ ( εκτος tesselation ) αν και δεν έχει κάτσει να δω fps γιατί δεν είναι και αυτός ο σκοπός μου , το παιχνίδι πάει ποιο smooth σίγουρα και δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής fps drops τα οποία να τα καταλαβαίνω ιδιαίτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το 15 με 17% το έχει σε πτώση απόδοσης και σε nvidia με tesselation..  To dlss σε 4k σε σχέση με πριν το patch είναι η μέρα με τη νύχτα. Σίγουρα δεν ειναι native αλλα η υλοποίηση ειναι πολυ καλυτερη. Επειδή όμως δημιουργεί όπως και πριν θέματα με το HDR για εμενα παραμενει off σιγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Χωρίς HDR όμως ε; 

Η 2080ti βγάζει 70+95fps σε 1440p στο metro exodus σε ultra με RT HIGH χωρίς DLSS. 

Και εν πάση περίπτωση το έχουμε αναλύσει 100 φορές το θέμα αυτό. Ιδίως στο topic της turing. Μπορούμε να το επαναλάβουμε αυτό για 101 πρώτη φορά εκεί. 

Για το BF V λέω οτι δεν μπορεί να κρατήσει 60αρι η 2080ti με RT στο Ultra xD. Στο Metro προφανώς και είναι καλύτερα τα πράγματα, ειδικά μετά το patch. 

Επεξ/σία από Alex21121988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Acmilangr2 είπε

Ναι. Παρόλα αυτά εγώ είμαι καναπεδατος και προτιμώ το controller σε όλα. Εξαλλου δεν παίζω online. 

Εννοείται gaming παντα καναπεδατος, δεν υπάρχουν ταμπελες και στανταρ σε αυτα. Οπως τη βρισκει ο καθενας.

Για κάποιους το gaming ειναι skills, statics, dlss(!), 16K, 700 fps, super monitor κτλπ για κάποιους αλλους ειναι καναπες-κρεβατι, αραγμα, controller.

Εδω pubg παιζω με controller αραχτος, ξερω πως δε θα παρω ουτε 1 kill, ξερω πως θα ειμαι εντελως άχρηστος παικτικα αλλα το στοχο μου θα τον εχω πετυχει δλδ να διασκεδάσω χάνοντας απανωτά και να ξεχαστώ λίγο απ τη πίεση και ρουτίνα της καθημερινότητας.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...