Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απόλαυση η ατμόσφαιρα του γκέιμ. Επίσης μ' αρέσει το weapon customization. Έπαιξα κάνα 2ωρο τώρα, όλα κομπλέ. Μάλλον χτες με τις γραμμές επειδή έφαγα κάνα 2 φορές CTD απ' το GPU OC ήθελε reboot το PC για να στρώσει ο driver.

Πάντως είναι τραγικό να μην μιλάει ο πρωταγωνιστής, του μιλάνε στον ασύρματο ξέρω 'γω κι' αυτός τίποτα..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να αγοράσω το παιχνίδι για steam; Η όποιος πρόλαβε το αγόρασε, οπότε τώρα αναγκαστικά ενεργοποιείται μόνο στο epic store;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτρωγα CTD στα 2-3 λεπτά, πέρασα τους 418.91 και δεν έχω κανένα θέμα από τότε, η gpu είναι undervolted και δεν ξεπερνάει τους 60c οπότε μάλλον ήταν driver issue τουλάχιστον στην περίπτωση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Despotas είπε

Μόνο Epic Store πλέον. Steam σε 1 χρόνο.

Άντε γεια τότε :D

5 λεπτά πριν, ADHD είπε

Έτρωγα CTD στα 2-3 λεπτά, πέρασα τους 418.91 και δεν έχω κανένα θέμα από τότε, η gpu είναι undervolted και δεν ξεπερνάει τους 60c οπότε μάλλον ήταν driver issue τουλάχιστον στην περίπτωση μου.

 

 

Και το παίζεις χωρίς RTX;; Απαράδεκτον...😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφήστε την GPU σε stock clocks για να μην έχετε CTDs..

Τα fixes/optimization για RTX/DLSS είναι μάλλον ο λόγος που θα το αγοράσω τώρα το γκέιμ..

Metro Exodus First Patch Release Notes

  • General Stability fixes
  • Optimization for Lower spec PC’s
  • DLSS fixes and improvements to sharpness
  • Fixed wallmark vfx for DX11
  • RTX fixes and optimization
  • Added bugtrap support for reporting crashes to 4A Games
  • Benchmark tool fixes

    Additional info:

  • The new bugtrap tool will detect a crash or other fatal error that may occur in the PC version. It will gather some limited data from your machine and prepare a report that you can send to 4A Games via the Metro Support site. No user identifiable information is collected, but the report can be fully reviewed before sending. 

    For controller lag reports on PC – If you have a high spec machine capable of running at high framerate, but have vsync in half, you will likely experience controller lag issues. The larger the difference between the possible framerate of a machine, and the vsync setting, the more lag you may experience. Please switch vsync to off or full to reduce these chances. We are continuing to investigate this issue.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρκετα τιμια η rx570 οντως το bench ειναι πολυ βαρυ αλλα κ μεσα στο παιχνιδι παιζει καλα!!! κολλημενα 60 κατω απο την επιφανεια απανω παει στα 50 περιπου.

1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μηχανή των Metro γενικά είναι ευαίσθητη, θυμάμαι όταν έπαιζα τα προηγούμενα με την 7950 που είχε τρελό headroom (~35% πάνω σε σχέση με stock), αλλά εκεί λες ότι δικαιολογείται.

Τώρα έτσι όπως τα έχουν κάνει, σου λένε ρίξε τάσεις/ρολόγια για να παίξεις.

Τιναφταρε

60 frames στρογγυλά στο benchmark με Ultra και 1440p btw.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...