Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Τοσο ''ασηκωτο'' ειναι ρε παιδια το game? Δηλαδη για να 60 fps ακατεβατα εστω στα high θελει οπωσδηποτε I9 και 2080Ti?

Ελεγα να το αγορασω αλλα ξενερωσα με αυτα που διαβασα περι απαιτησεων 😕

Ελαφρύ είναι βρε συ τι ασήκωτο. Το benchmark του είναι πολύ βαρύ χωρίς λόγο in-game δεν θα έχεις κανένα θέμα. Σίγουρα αξίζει η αγορά κουτατο πάντα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Κάτι αλλο, που εχετε παρατηρήσει καλυτερο performance οσοι εχετε ηδη παιξει, σε dx11 ή dx12?

Είναι ίδιο ακριβώς. Στο dx12 χάνεις το Reshade όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Arkin είπε

Είναι ίδιο ακριβώς. Στο dx12 χάνεις το Reshade όμως. 

Ναι αλλα μπορεις να βαλεις φιλτρα απο το nvidia experience σωστα?

Ετσι εκανα και στο shadow of the tomb raider.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ναι αλλα μπορεις να βαλεις φιλτρα απο το nvidia experience σωστα?

Ετσι εκανα και στο shadow of the tomb raider.

Ναι κανονικά βολεύει πολύ και εκείνο απλά είναι κατώτερο στο τι μπορεί να κάνει. Το performance είναι ακριβώς ίδιο πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι γραμμές περίεργες είδα χτες σε κάποια σημεία(πράσινες, κίτρινες κλπ σαν ιστός αράχνης). Μόλις γυρνούσα την κάμερα σε άλλη γωνία, έφευγαν..Σε συγκεκριμένα σημεία του γκέιμ δηλαδή..Ελπίζω να μην ψοφάει η κάρτα..Stock εννοείται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάτι γραμμές περίεργες είδα χτες σε κάποια σημεία(πράσινες, κίτρινες κλπ σαν ιστός αράχνης). Μόλις γυρνούσα την κάμερα σε άλλη γωνία, έφευγαν..Σε συγκεκριμένα σημεία του γκέιμ δηλαδή..Ελπίζω να μην ψοφάει η κάρτα..Stock εννοείται..

Πρέπει να είναι bug του παιχνιδιού, νομίζω βλέπεις τις ακτίνες του Ray tracing. Κάπου τυχαία διάβασα για αυτό σε κάτι forums. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κάτι γραμμές περίεργες είδα χτες σε κάποια σημεία(πράσινες, κίτρινες κλπ σαν ιστός αράχνης). Μόλις γυρνούσα την κάμερα σε άλλη γωνία, έφευγαν..Σε συγκεκριμένα σημεία του γκέιμ δηλαδή..Ελπίζω να μην ψοφάει η κάρτα..Stock εννοείται..

Σε ποια περιοχή?....δεν έχω παρατηρήσει κάτι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Πρέπει να είναι bug του παιχνιδιού, νομίζω βλέπεις τις ακτίνες του Ray tracing. Κάπου τυχαία διάβασα για αυτό σε κάτι forums. 

Σαν να βλέπω την γεωμετρία των γραφικών του παιχνιδιού είναι σ' αυτά τα σημεία. Θα δοκιμάσω πάλι σήμερα, πάντως είναι σε συγκεκριμένα σημεία, πιστεύω αν ήταν θέμα της GPU θα τα είχα σε όλες τις σκηνές.

8 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Σε ποια περιοχή?....δεν έχω παρατηρήσει κάτι......

Spoiler

Στα χιόνια όταν σταματάει το τρένο και πας να βρεις τον τρελό..Στον δρόμο προς τα 'κει σε κάνα 2 σημεία ως τώρα μου έβγαζε αυτές τις γραμμές όταν κοιτούσα συγκεκριμένη γωνία, αν πήγαινα το mouse να κοιτάξει λίγο πιο ψηλά ας πούμε, έφευγαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

15 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Στα χιόνια όταν σταματάει το τρένο και πας να βρεις τον τρελό..Στον δρόμο προς τα 'κει σε κάνα 2 σημεία ως τώρα μου έβγαζε αυτές τις γραμμές όταν κοιτούσα συγκεκριμένη γωνία, αν πήγαινα το mouse να κοιτάξει λίγο πιο ψηλά ας πούμε, έφευγαν.

Για bug κατά 99% μοιάζει μιας και θα είχες θέμα σε όλες τις σκηνές αλλά και τα games αν ήταν gpu......απλά μου έκανε εντύπωση που δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής...

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αρκετά διαφορετικο από τα προηγούμενα μέτρο, αυτό μου αρέσει περισοτερο γιατί δεν είναι το ίδιο μέρος παντού. Τα παλιά δεν ξεχώριζαν τα μέρη αφού όλα ήταν στο μετρό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Ελαφρύ είναι βρε συ τι ασήκωτο. Το benchmark του είναι πολύ βαρύ χωρίς λόγο in-game δεν θα έχεις κανένα θέμα. Σίγουρα αξίζει η αγορά κουτατο πάντα. 

Το bench είναι τέρμα βαρύ ,συμφωνώ........αλλά και ingame βάλε caspia και extreme quality settings με  rtx on ή off .........και εκεί θα δείς πραγματικές σφαλιάρες στα fps.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Αν και αρκετά διαφορετικο από τα προηγούμενα μέτρο, αυτό μου αρέσει περισοτερο γιατί δεν είναι το ίδιο μέρος παντού. Τα παλιά δεν ξεχώριζαν τα μέρη αφού όλα ήταν στο μετρό.....

Είχε πολλά περιβάλλοντοντα και έξω το 2033 κάτω ήταν όλα ίδια ισχύει. 

17 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Το bench είναι τέρμα βαρύ ,συμφωνώ........αλλά και ingame βάλε caspia και extreme quality settings με  rtx on ή off .........και εκεί θα δείς πραγματικές σφαλιάρες στα fps.......

Το extreme δεν θα το ακουμπούσα high ultra. Αυτή η caspia παντού ακούω για το πιο βαρύ μερος το benchmark σε τι μέρη είναι και είναι τόσο βαρύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο 2033 έπεφταν δραματικά τα FPS όπου υπήρχε flashlight, τώρα εδώ πέφτουν δραματικά μέσα στον καπνό..Απλά πάνε για μπουγάτσες οι κάρτες, κλασικά το Metro γονατίζει τα πάντα στον καιρό του.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...