Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τονισω για αλλη μια φορα οτι εχουν ανακοινωσει και season pass για το Metro,αρα σιγουρα θα ασχοληθουμε μαζι του και αργοτερα(ελπιζω οχι αδιαφορα dlc αλα tomb raider).

Πιθανως δηλαδη οταν βγει στο steam να παρουμε μια και καλη την Complete edition(αν τα εχουν βγαλει ολα τα dlc μεχρι τοτε),στην τιμη που πουλανε τωρα το απλο παιχνιδι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα δοκιμάσω και αυτό με το .exe να δω αν στρώνει τα stutters σε DX12.

Σε dx11 υπαρχει το stutter? Στο performance απο guru3d ειναι στα ιδια dx11/dx12.

14 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

To blur πως κλεινει εντελως?ειχα δει κατι ρυθμισεις μεσα στο ini αρχειο,αλλα δεν βρισκω το ποστ

Εδω αναλυτικα και για αλλαγη του fov

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xάνει λίγο την αισθητική του (δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς αυτό) το game αν πειράξεις το FOV, δεν ξέρω. Το tweak με το motion blur είναι σωτήριο όντως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alex21121988 είπε

Xάνει λίγο την αισθητική του (δεν μπορώ να το εκφράσω αλλιώς αυτό) το game αν πειράξεις το FOV, δεν ξέρω. Το tweak με το motion blur είναι σωτήριο όντως ;)

Το fov καλο ειναι να ειναι στο τερμα παντα για το μεγιστο οπτικο πεδιο. Βοηθαει πολυ και στις μαχες και ειναι πολυ πιο ομορφο και immersive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω δεν σχολιαζω  πλεον το θεμα (μεχρι να ηρεμισουν τα πραγματα) γιατι σβηνονται τα μηνυματα μου που στην τελικη δεν ειπα κατι κακο και σε αλλη στιγμη παλι εφαγα ban χωρις να εχω πει κατι μεμπτο κατα την αποψη μου.Βεβαια δεχτηκα την ποινη απο την διαχειριση και πηγα παρακατω...Μερικοι εδω μεσα παντως παιζετε με την φωτια και το λεω απο προσωπικη εμπειρια.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Hey guys. όχι συζήτηση ή αναφορές σε πειρατικές εκδόσεις. 

Αν θέλετε να παραμείνει το topic. 

Απορίες και σχόλια με PM αποκλειστικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον βίντεο από Hardware Unboxed που αναλύει αναλυτικά ότι setting προσφέρει το παιχνίδι. Για μένα απογοήτευση που όλα βασίζονται σε ένα quality setting. Αλλά βλέποντας τις διαφορές στο Quality θα διάλεγα Ultra για τούμπανες GPU, medium για όλες τις mid και low range δεδομένου του 50% κέρδους. Ουσιαστικά το μόνο σημαντικό πλήγμα στο Medium είναι ότι χάνεις SSR, αλλά in-game θα το παρατηρείς λίγες φορές ούτως ή αλλως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naruto14 είπε

Ενδιαφέρον βίντεο από Hardware Unboxed που αναλύει αναλυτικά ότι setting προσφέρει το παιχνίδι. Για μένα απογοήτευση που όλα βασίζονται σε ένα quality setting. Αλλά βλέποντας τις διαφορές στο Quality θα διάλεγα Ultra για τούμπανες GPU, medium για όλες τις mid και low range δεδομένου του 50% κέρδους. Ουσιαστικά το μόνο σημαντικό πλήγμα στο Medium είναι ότι χάνεις SSR, αλλά in-game θα το παρατηρείς λίγες φορές ούτως ή αλλως.

Πολύ καλό βιντεάκι όντως.

Πάντως το extreme στη τάιγκα και Κασπία γονατιζει σε κάποια σημεία και τα πιο δυνατά rigs.

Φυσικά είναι μηδαμινές οι διαφορές στο image αν επιλέξεις ultra ακόμη και high θα έλεγα.

Σε συζητηση που είχα με συμφορουμιτη το quality δείχνει να έχει το πιο δυνατό impact ακόμα και από το RT.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sprou είπε

Ναι καλά :P

Πες ότι δεν άντεξες..

@logistoulis ποιο metacritic;δε στα εξηγώ ωραια τόσες σελίδες;μάθε μπαλιτσα :P

Must buy φίλε 😉

 Ένα γενικότερο παράπονο που διάβαζα είναι ότι σε σχέση με τα προηγούμενα που ήταν πιο γραμμικά χάνεται η ατμόσφαιρα που είχαν, κάτι για το οποίο είχα προβληματιστεί κι εγώ από παλιά όταν έβλεπα τα trailer

 

Δεν είμαι ντε και καλά υπέρ του πιο ανοικτού κόσμου σε βάρος της ιστορίας και κυρίως της ιδιαίτερης ατμόσφαιρας που έχουν κάποια παιχνίδια όπως τα δύο πρώτα metro 

 

Θα το κοιτάξω κι άλλο, άλλωστε μέχρι να φτάσω να παίξω το συγκεκριμένο αν τελικά το παίξω θα περάσουν μήνες με όλα αυτά που ήδη έχω μαζέψει οπότε θα είναι αρκετά ξεκάθαρο το τοπίο

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...