Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Καλα ναι ειπα μηπως τα συγκρινες να δουμε τις διαφορες. Τωρα 4-5fps διαφορα δεν αξιζει να το εχεις high οσο μικρη διαφορα και να εχουν στα visuals. Κατσε να παιξουμε last light και θα πιασουμε και το exodus :P

Είχα σκοπό να βάλω διάφορες photo με rt on & off αλλα επειδή δεν θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση κρατάω τις εντυπώσεις και την άποψη που έχω για μένα..... Όχι τίποτα άλλο, αλλά γιατί δεν έχω ακούσει και λίγα για το rt από κάποιους εδώ μεσα... Οπότε αφήνω τις εντυπώσεις (οι οποίες είναι απλά πολύ καλές ) για μένα και για όποιον έχει το Game σε συνάρτηση με μια rtx gpu.... 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Είχα σκοπό να βάλω διάφορες photo με rt on & off αλλα επειδή δεν θέλω να μπω σε κάποια αντιπαράθεση κρατάω τις εντυπώσεις και την άποψη που έχω για μένα..... Όχι τίποτα άλλο, αλλά γιατί δεν έχω ακούσει και λίγα για το rt από κάποιους εδώ μεσα... Οπότε αφήνω τις εντυπώσεις (οι οποίες είναι απλά πολύ καλές ) για μένα και για όποιον έχει το Game σε συνάρτηση με μια rtx gpu.... 

RTX ON/RTX OFF οι διαφορες ειναι πολυ μεγαλες οσοι δεν τις βλεπουν δεν πειραζει. Απλα δεν εχω βρει συγκριση high/ultra RTX για αυτο σε ρωτησα αν αξιζει να το εχει καποιος στο ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θυμαμαι που το διαβασα οι διαφορες μεταξυ high και ultra σε RT ειναι στο ποσες φορες κανει ανακλαση το φως στις επιφανειες με συνεπεια μεγαλυτερο φωτορεαλισμο.

Οπως καταλαβαινουμε ειναι λιγοτερο εμφανεις και απαιτουν πιο πολλους υπολογισμους  και ειναι αρκετα πιο δυσκολο να τις εντοπισεις.

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είμαι ο μόνος που όταν παίζει ένα παιχνίδι κοιτάει τα γραφικά στο σύνολο και επικεντρωνεται στο gameplay, πως βλέπετε εσείς τόσες λεπτομέρειες "χαοτικές διαφορές" κλπ απορώ πραγματικά. Δηλαδή οκ παίζεις realtime βλέπεις εχθρό και του λες "μισό λεπτό φιλαράκι να μετρήσω λίγο πόσα rays βγάζει στο ultra η RTX" φάση?? :P 

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση ούτε 1 στο εκατομμύριο να άλλαζα gpu για το ray-tracing μου φαίνεται αστείο πραγματικά.. Δεν λέω οτι δεν θα γίνει το standard στο μέλλον αλλά αυτή τη στιγμή όσα ακούω είναι απλά υπερβολές σε συνάρτηση με τα fps που κοστίζει, αν είχα RTX κάρτα να είστε σίγουροι ότι θα το έκλεινα για να παίξω με περισσότερα fps από το πρώτο boot αν θέλω να τα δω θα τα χάζευα σε κανα yt video όταν βάζω παιχνίδι θέλω να παίξω..

Απλα η άποψη μου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ADHD είπε

Πρέπει να είμαι ο μόνος που όταν παίζει ένα παιχνίδι κοιτάει τα γραφικά στο σύνολο και επικεντρωνεται στο gameplay, πως βλέπετε εσείς τόσες λεπτομέρειες "χαοτικές διαφορές" κλπ απορώ πραγματικά. 

Οχι δεν εισαι ο μονος :P

Επισης αν ειναι ενα πραγμα που εκτιμαει καποιος οταν παιζει και σε κονσολα και σε pc ειναι υψηλοτερα frames πανω απο ολα,ειδικα σε 1ου προσωπου παιχνιδια.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν σημεια που το rtx προσφερει απιστευτο ρεαλισμο. Αλλα πχ δωματια που σκοτεινιαζει παραλογα η σκηνη. Θελει δουλεια αλλα μην λετε οτι δεν κανει τιποτα. Το exodus ειναι οτι καλυτερο εχουμε δει μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το denuvo εχει δειξει οτι σε καποια παιχνιδια αυξανει αρκετα τα loading times και σε αλλα ριχνει λιγο τα fps. Σαν προστασια καλο ειναι να μην υπαρχει βαραινει το παιχνιδι χωρις λογο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το παιχνίδι λέει τίποτα; βλέπω πολύ θάψιμο στο metacritic από τους χρήστες.. (σε όλες τις πλατφόρμες, όχι μόνοι οι κλαψιάρηδες του pc) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ADHD είπε

Πρέπει να είμαι ο μόνος που όταν παίζει ένα παιχνίδι κοιτάει τα γραφικά στο σύνολο και επικεντρωνεται στο gameplay, πως βλέπετε εσείς τόσες λεπτομέρειες "χαοτικές διαφορές" κλπ απορώ πραγματικά. Δηλαδή οκ παίζεις realtime βλέπεις εχθρό και του λες "μισό λεπτό φιλαράκι να μετρήσω λίγο πόσα rays βγάζει στο ultra η RTX" φάση?? :P 

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση ούτε 1 στο εκατομμύριο να άλλαζα gpu για το ray-tracing μου φαίνεται αστείο πραγματικά.. Δεν λέω οτι δεν θα γίνει το standard στο μέλλον αλλά αυτή τη στιγμή όσα ακούω είναι απλά υπερβολές σε συνάρτηση με τα fps που κοστίζει, αν είχα RTX κάρτα να είστε σίγουροι ότι θα το έκλεινα για να παίξω με περισσότερα fps από το πρώτο boot αν θέλω να τα δω θα τα χάζευα σε κανα yt video όταν βάζω παιχνίδι θέλω να παίξω..

Απλα η άποψη μου.

 

Γιατι δεν μπορεις να χαζευεις οταν περιπλανιεσαι ολο στη μαχη εισαι δεν εχεις χρονο μονος; 😂

Κοιτα δεν ξερω ποιος μιλαει για χαωτικες διαφορες αυτα σε επιπεδο φωτορεαλισμου δεν γινονται αλλα διαφορες σαφεστατα υπαρχουν..

Είμαι ο μόνος δηλαδή που κάθεται και χαζεύει υφες,σκιες,συννεφακια και μοντελα ; 😁

Δεν παίζουμε online competitive να μη μας νοιάζει SP ειναι 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...