Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Acmilangr2 είπε

14 αγγλικές λέξεις σε μια πρόταση. Προς Θεού δεν το λέω για σένα, και εγώ και όλοι μας το ίδιο κάνουμε..

Θυμιζει εποχές systran 2003

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για άγνωστο λόγο το παιχνίδι αν δεν είναι πάνω από 70fps δεν είναι Smooth σε εμένα. Ακομα και στα 60fps νοιώθω ότι είναι σαν 30 στο μάτι όταν στρίβει η κάμερα 

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι τέτοιο; 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Για άγνωστο λόγο το παιχνίδι αν δεν είναι πάνω από 70fps δεν είναι Smooth σε εμένα. Ακομα και στα 60fps νοιώθω ότι είναι σαν 30 στο μάτι όταν στρίβει η κάμερα 

Έχει παρατηρήσει κάνεις κάτι τέτοιο; 

Ξεμένεις από vram....χτύπα μία τέτοια

https://www.nvidia.com/en-us/titan/titan-rtx/

με 24 GB GDDR6 :shock: για να μην έχεις προβλήματα.....(πλακίτσα κάνω......i don't know επί του θέματος)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αυτή τη στιγμή παίζω σε fhd και ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα μια Ti (ή την σειρά 2000 γενικά) θα ήταν καθαρά για το performance του Ray Tracing σε αυτή την ανάλυση και τίποτα άλλο. Το ξέρω ότι και η 2080 είναι αρκετή προς το παρόν αλλά η τεχνολογία φένεται αρκετά βαριά και θα ήθελα να είμαι κάπως πιο καλυμένος μελλοντικά. 

Η αλήθεια είναι ότι έκλεινα όντως προς την απλή 2080 αλλά βλέπω ότι το Metro με RT κυμαίνεται από 40-60 fps ενώ η Ti μπορεί να κρατήσει πολύ πιο σταθερό 60άρι. Και δεν ξέρουμε τι γίνεται και με τις μελλοντικές κυκλοφορίες προς το τέλος του χρόνου...

Σε κάθε περίπτωση, δεν το κόβω να κρατιέμαι μέχρι τέλη 2020.

Σε αυτή την ανάλυση σίγουρα θα έχεις μπουκάλι με την 2080ti.   Πιστεύω ότι σε 1080p  και με RT ON,  άνετα η 2080 , ακόμα και η 2070 θα μπορούσε να κρατήσει 60 άρι. 

Εκτός και αν είναι στα υπ' όψιν  σου η μετάβαση σε λίγο καιρό σε 2Κ ή 4Κ.   

Πιθανότατα  με την έλευση της νέας γενιάς να παίξει το σενάριο για τις Turing όπως έγινε και με τις Pascal.  Εγώ την 1080ti την πήρα από bundle της Evga 800 ευρώ μαζί με τροφοδοτικό 1300W , το οποίο πούλησα 200 ευρώ, άρα η ti μου βγήκε στα 600 ευρώ.  Τώρα η ti μπορεί να πουληθεί γύρω στα 600 ευρώ και με 700 ευρώ περίπου  παίρνει κάποιος μια καλή υλοποίηση 2080  (Gigabyte Gaming OC) . 

Αν η νέα γενιά θα είναι τόσο καλή όσο πιστεύουμε , τα σκας τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Αυτή τη στιγμή παίζω σε fhd και ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα μια Ti (ή την σειρά 2000 γενικά) θα ήταν καθαρά για το performance του Ray Tracing σε αυτή την ανάλυση και τίποτα άλλο. Το ξέρω ότι και η 2080 είναι αρκετή προς το παρόν αλλά η τεχνολογία φένεται αρκετά βαριά και θα ήθελα να είμαι κάπως πιο καλυμένος μελλοντικά. 

Η αλήθεια είναι ότι έκλεινα όντως προς την απλή 2080 αλλά βλέπω ότι το Metro με RT κυμαίνεται από 40-60 fps ενώ η Ti μπορεί να κρατήσει πολύ πιο σταθερό 60άρι. Και δεν ξέρουμε τι γίνεται και με τις μελλοντικές κυκλοφορίες προς το τέλος του χρόνου...

Σε κάθε περίπτωση, δεν το κόβω να κρατιέμαι μέχρι τέλη 2020.

Σε 1080p δεν θα ειχα ποτέ πρόβλημα να παίξω αρκει να ήταν 23 ίντσες η οθόνη. 

Και αν ειναι και glossy θα είναι top εμπειρία για μένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφυγα από

Spoiler

Volga.....τρελό καλωσόρισμα στο Yamantau με πολύ πιστολίδι ενάντια στους ανθρωποφάγους .......Κορυφή το game μέχρι στιγμής.......
Metro  Exodus Screenshot 2019.02.20 - 01.53.40.87.png

Spoiler

Metro  Exodus Screenshot 2019.02.20 - 02.03.30.99.png

Spoiler

Πιάσαμε και Caspia........
Metro  Exodus Screenshot 2019.02.20 - 02.33.50.70.png

Επεξ/σία από Praetorian
SPOILERS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

 Με τι ρυθμίσεις το παίζεις και ανάλυση και έχεις τόσο μεγαλα fps; 

Μιας και παίζω σε monitor 1080P/144hz.......Δεν θα τα έλεγα μεγάλα fps......σε άλλα games τα πάει καλύτερα η rtx 2080.......

Στο Metro Exodus είμαι με stock rtx 2080 και τις εξής ρυθμίσεις:

Dx12 / 1080P / quality :ultra /texture filtering:16x / motion blur :off / tesselation : full / advanced physX : on / hairworks : on / dlss:off / Nvidia Rtx : on / Raytracing:ultra / Shading rate : 1.0X / FOV set to 60 (Default)

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία μέρη και στην Caspia μια που βρήκαμε ελεύθερο χρόνο για μεσημεριάνο gaming.....

Spoiler

1934745290_MetroExodusScreenshot2019_02.20-16_26_26_99.png.9236463bd11419e92d0a2941f13319fe.png

 

Spoiler

1876388921_MetroExodusScreenshot2019_02.20-16_27_15_51.png.0588ebefda5219e9c633172943c29c9b.png

 

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, BabisTs είπε

Μιας και παίζω σε monitor 1080P/144hz.......Δεν θα τα έλεγα μεγάλα fps......σε άλλα games τα πάει καλύτερα η rtx 2080.......

Στο Metro Exodus είμαι με stock rtx 2080 και τις εξής ρυθμίσεις:

Dx12 / 1080P / quality :ultra /texture filtering:16x / motion blur :off / tesselation : full / advanced physX : on / hairworks : on / dlss:off / Nvidia Rtx : on / Raytracing:ultra / Shading rate : 1.0X / FOV set to 60 (Default)

Μην ξεχνάς πως παίζεις με RT και μάλιστα σε ULTRA.

Να ξέρεις καλύτερα στο HIGH. Οι διαφορές μηδαμινές αλλά τα fps αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Μην ξεχνάς πως παίζεις με RT και μάλιστα σε ULTRA.

Να ξέρεις καλύτερα στο HIGH. Οι διαφορές μηδαμινές αλλά τα fps αρκετά

Γύρω στα 5-7fps διαφορά έχει το rtx ultra σε σχέση με το high .........οπότε προτιμώ ultra.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βλέπεις διαφορές ultra με high? 

Εφόσον το  performance lost είναι μικρό, δεν θα κάτσω να βρω διαφορές και το αφήνω στο ultra..... Το rt γενικά τα σπάει στο metro για μένα.... Το δε Game απλά είναι πάρα πολύ καλό με ωραία visuals. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Εφόσον το  performance lost είναι μικρό, δεν θα κάτσω να βρω διαφορές και το αφήνω στο ultra..... Το rt γενικά τα σπάει στο metro για μένα.... Το δε Game απλά είναι πάρα πολύ καλό με ωραία visuals. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά.... 

Καλα ναι ειπα μηπως τα συγκρινες να δουμε τις διαφορες. Τωρα 4-5fps διαφορα δεν αξιζει να το εχεις high οσο μικρη διαφορα και να εχουν στα visuals. Κατσε να παιξουμε last light και θα πιασουμε και το exodus :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...