Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι ακόμα. 

Σε 1440p που το παίζω είναι πολύ Smooth γιατί τα fps είναι πάνω από 75 (έως και 100 φτάνουν) πάντα. 

Οταν βάζω 2160p και παίζουν στα 45-50fps κολλάει πολύ στα μάτια μου. Και δεν νομιζω να είναι λόγω fps. Οταν στρίβει η κάμερα ενοχλεί έντονα. Σε αλλά παιχνίδια δεν είναι έτσι. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Οπότε όταν τα αλλάζουμε απλά μετά πάντα παίρνουμε πίσω τα mods απο αυτό που αφήσαμε 

Ναι το ρήμα θα χαθούν μας μπέρδεψε.

Δε χάνονται για πάντα οι αναβαθμισεις.Απλα όταν καταλάθος πάρεις άλλο όπλο και ξαναπάρεις πίσω το δικό σου ενεργεις με σακίδιο και τις ξανακάνεις install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, aorus είπε

Μιλάμε για ΑΑΑΑ τίτλο που εκμεταλλεύεται τα πάντα που μπορεί να δώσει η αρχιτεκτονική turing και το κάνει υποδειγματικα, σε εμένα με RTX 2080 προτίμησα να παίξω με 4Κ, RTX high,dlss on, και δοκίμασα και 2Κ DXR ultra, DLSS off, και στις δύο περιπτώσεις η ποιότητα είναι εκπληκτική και τα framerates άνω του  45, φυσικά με την Ti και παίζει το game ακόμα καλύτερα......

Εγώ με αυτά που διαβάζω για τα γραφικά πάντως, έχω μπει σε σκέψεις για αγορά 2080 Ti. Και ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ακόμα το παιχνίδι είναι επειδή θέλω να το παίξω μια και καλή σε όλο του το μεγαλείο με το ray tracing.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρόκειται για ένα μόνο τίτλο προς το παρόν... Αν υπήρχαν άλλα 2-3 games (εκτός BFV που δεν είμαι fan) που να εκμεταλλεύονταν το ίδιο καλά την τεχνολογία, θα είχα προχωρήσει χωρίς δεύτερη σκέψη. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και εγώ δεν είμαι φαν του είδους, απλά μου άρεσε (θα το έπαιρνα έτσι και αλλιώς για το rtx) αλλά έτυχε και με ενθουσιάσε κι όλας, σαν παιχνίδια που προτιμώ και θα είναι με dxr support είναι το asseto corsa comperizione

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μας λάμησε το EPIC store..Έπρεπε να το πάρω στο steam όσο το είχαν ακόμη αλλά δίνεις 60Ε χωρίς να ξέρεις αν θα είναι καλό το γκέιμ..

Metro exodus και dying light 2 ήταν και είναι τα μόνα που εκανα/θα κάνω preorder

Όσον αφορά το store ο καθένας έχει την άποψη του.τη δικιά μου την έχω καταθέσει.

Για μένα μη στέκεσαι εκει.Το game το αξίζει και με το παραπάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νομιζα οτι ειμαι ο μονος που τα παιχνιδια που μου αρεσουν πολυ τα κανω να διαρκουν οσο περισσοτερο γινεται :D

Εφτασα σε μια μερα στην μεση περιπου και τωρα παω πολυ σιγα κανοντας σχεδον οτι υπαρχει στο χαρτη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εγώ με αυτά που διαβάζω για τα γραφικά πάντως, έχω μπει σε σκέψεις για αγορά 2080 Ti. Και ο λόγος που δεν έχω αγοράσει ακόμα το παιχνίδι είναι επειδή θέλω να το παίξω μια και καλή σε όλο του το μεγαλείο με το ray tracing.

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πρόκειται για ένα μόνο τίτλο προς το παρόν... Αν υπήρχαν άλλα 2-3 games (εκτός BFV που δεν είμαι fan) που να εκμεταλλεύονταν το ίδιο καλά την τεχνολογία, θα είχα προχωρήσει χωρίς δεύτερη σκέψη. :(

Χωρις να είμαι και ο ειδικότερους και επειδή είμαι σε τάμπλετ και δεν βλέπω το σύστημα σου, αν παίζεις σε fhd  ή 2Κ δεν νομίζω ότι η ti είναι η καλύτερη κίνηση. 

Μια 2080 πιστεύω ότι είναι η χρυσή τομή.  Αν έχεις 4Κ , τότε οκ πας για ti. 

Τίτλοι  με rtx πιστεύω ότι από εδώ και πέρα θα βγαίνουν , οποτε αυτο μην σε προβληματιζει. Αυτο που εγω θεωρω θεμα ειναι οτι μαλλον τελος 2020 θα παρουσιαστεί η νέα γενιά που αν έχει πολύ καλύτερη απόδοση, υποστήριξη του rtx , θα σου είναι μάλλον δύσκολο να πας εκεί, έχοντας δώσει τώρα 1.400 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sprou είπε

Επίσης θα έπρεπε να σου δίνει την επιλογή να αλλάζεις και το όπλο με τις μπίλιες.

Θα την έχεις soon, λίγο βλακεία που στο κλειδώνει το ένα slot tbh. Guys άμα δεν παίζεται Ranger δυσκολία το να loot τα πάντα δεν έχει νόημα ισα ισα το survival και το resource management απλά εξαφανίζεται. Το μονο που αξίζει για loot είναι μερικά upgrades και σίγουρα όχι όλα. Όταν φτάσετε τρίτο χάρτη θα δείτε ποσο καλύτερα είναι όταν υπάρχει λίγο περιορισμός, γίνετε το looting πολύ πιο organic παρα "forced". ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Θα την έχεις soon, λίγο βλακεία που στο κλειδώνει το ένα slot tbh. Guys άμα δεν παίζεται Ranger δυσκολία το να loot τα πάντα δεν έχει νόημα ισα ισα το survival και το resource management απλά εξαφανίζεται. Το μονο που αξίζει για loot είναι μερικά upgrades και σίγουρα όχι όλα. Όταν φτάσετε τρίτο χάρτη θα δείτε ποσο καλύτερα είναι όταν υπάρχει λίγο περιορισμός, γίνετε το looting πολύ πιο organic παρα "forced". ;)

14 αγγλικές λέξεις σε μια πρόταση. Προς Θεού δεν το λέω για σένα, και εγώ και όλοι μας το ίδιο κάνουμε..

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

14 αγγλικές λέξεις σε μια πρόταση. Προς Θεού δεν το λέω για σένα, και εγώ και όλοι μας το ίδιο κάνουμε..

 

 

Καλά ο συγκεκριμένος είναι γνωστή περίπτωση. Το τραγικό για μένα είναι άτομα που μιλάνε έτσι και δεν έχουν καν το Lower.😂

Επεξ/σία από _Theo_
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

14 αγγλικές λέξεις σε μια πρόταση. Προς Θεού δεν το λέω για σένα, και εγώ και όλοι μας το ίδιο κάνουμε..

Μιλάμε για gaming (άντε μετέφρασε το μονολεκτικά), προσωπικά μου είναι πιο εύκολο να εκφραστώ αλλα συνήθως γίνετε για συντομία ;)

1 λεπτό πριν, _Theo_ είπε

Καλά ο συγκεκριμένος είναι γνωστή περίπτωση. Το τραγικό για μένα είναι άτομα που μιλάνε έτσι και δεν έχουν καν το Lower.😂

Δεν έχω Lower sorry buddy :D

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μιλάμε για gaming (άντε μετέφρασε το μονολεκτικά), προσωπικά μου είναι πιο εύκολο να εκφραστώ αλλα συνήθως γίνετε για συντομία ;)

Δεν έχω Lower sorry buddy :D

 

 

Τράτζικ...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Χωρις να είμαι και ο ειδικότερους και επειδή είμαι σε τάμπλετ και δεν βλέπω το σύστημα σου, αν παίζεις σε fhd  ή 2Κ δεν νομίζω ότι η ti είναι η καλύτερη κίνηση. 

Μια 2080 πιστεύω ότι είναι η χρυσή τομή.  Αν έχεις 4Κ , τότε οκ πας για ti. 

Τίτλοι  με rtx πιστεύω ότι από εδώ και πέρα θα βγαίνουν , οποτε αυτο μην σε προβληματιζει. Αυτο που εγω θεωρω θεμα ειναι οτι μαλλον τελος 2020 θα παρουσιαστεί η νέα γενιά που αν έχει πολύ καλύτερη απόδοση, υποστήριξη του rtx , θα σου είναι μάλλον δύσκολο να πας εκεί, έχοντας δώσει τώρα 1.400 ευρώ. 

Αυτή τη στιγμή παίζω σε fhd και ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα μια Ti (ή την σειρά 2000 γενικά) θα ήταν καθαρά για το performance του Ray Tracing σε αυτή την ανάλυση και τίποτα άλλο. Το ξέρω ότι και η 2080 είναι αρκετή προς το παρόν αλλά η τεχνολογία φένεται αρκετά βαριά και θα ήθελα να είμαι κάπως πιο καλυμένος μελλοντικά. 

Η αλήθεια είναι ότι έκλεινα όντως προς την απλή 2080 αλλά βλέπω ότι το Metro με RT κυμαίνεται από 40-60 fps ενώ η Ti μπορεί να κρατήσει πολύ πιο σταθερό 60άρι. Και δεν ξέρουμε τι γίνεται και με τις μελλοντικές κυκλοφορίες προς το τέλος του χρόνου...

Σε κάθε περίπτωση, δεν το κόβω να κρατιέμαι μέχρι τέλη 2020.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Μιλάμε για gaming (άντε μετέφρασε το μονολεκτικά), προσωπικά μου είναι πιο εύκολο να εκφραστώ αλλα συνήθως γίνετε για συντομία ;)

Δεν έχω Lower sorry buddy :D

hqdefault.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...