Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 ώρες ο ένας 18 ο άλλος.........μάλλον είμαι η ντροπή των "gamers"....την παλεύω ακόμα στο volga και μάλλον θα κατεβάσω walkthrough γιατι δε ξέρω που στο διάολο να πάω..😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, aorus είπε

25 ώρες ο ένας 18 ο άλλος.........μάλλον είμαι η ντροπή των "gamers"....την παλεύω ακόμα στο volga και μάλλον θα κατεβάσω walkthrough γιατι δε ξέρω που στο διάολο να πάω..😀

Καλά σερί το πάτε βρε;  Εγώ μισή/ μια ωρίτσα την ημέρα  θα το πάω για να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Για φοβερά γραφικά και φοβερή ατμόσφαιρα διαβάζω πάντως, γενικά..

Για γραφικά και ατμόσφαιρα πιστεύω δεν αμφιβάλλει κανείς..το παιχνίδι παίρνει άριστα.

Τώρα έχει κάποια θεματακια που τα ανέφερε ορθά ο tdi απλά τα προσπερνας.

Θα εστιάσω μόνο ότι φτάνοντας στην Κασπία θα ήθελα κάτι άλλο(ίσως καθορισμενη διαδρομή όπως αναφέρθηκε) και όχι πάλι τα ίδια με το πρώτο χάρτη.Βεβαιως σώζει την κατάσταση το ιχφ.

Επίσης στην Κασπία παρατήρησα ειδικά στην αρχή massive fps drops και έπρεπε να ρίξω τις απαιτήσεις μου.Βασικα μια ρύθμιση ηταν αρκετή(quality).

 

Επεξ/σία από Sprou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον εγώ κανα 2ωρο 12-2 ή1-3  τη νύχτα άν την παλεύω φυσικά,λείπω πάνω από 10 ώρες την μέρα σχεδόν όλες τις ημέρες της εβδομάδας οπότε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Για φοβερά γραφικά και φοβερή ατμόσφαιρα διαβάζω πάντως, γενικά..

Απλά άριστα για μένα....

 

18 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Καλά σερί το πάτε βρε;  Εγώ μισή/ μια ωρίτσα την ημέρα  θα το πάω για να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερο. 

 

16 λεπτά πριν, aorus είπε

Τουλάχιστον εγώ κανα 2ωρο 12-2 ή1-3  τη νύχτα άν την παλεύω φυσικά,λείπω πάνω από 10 ώρες την μέρα σχεδόν όλες τις ημέρες της εβδομάδας οπότε....

Χαλαρά μία ωρίτσα (ίσως και παραπάνω,αναλόγως την κούραση) την ημέρα ......κυρίως βράδυ πάντα βέβαια.....μιας και στην δουλειά βρίσκομαι 9 ώρες τουλάχιστον την ημέρα............έτσι και για να κρατήσει αρκετά για μένα το game......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως χαζή ερώτηση :

Όταν βρίσκεις ένα όπλο σου βγάζει 2 επιλογές. Η μία είναι να το αλλάξεις με αυτό που έχεις. Η άλλη; να το διαλύσεις και να πάρεις τα υλικά; 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εχω διαβάσει π@π@ριές και θάψιμο για την nvidia το dxr dlss κλπ....προσωπικά αν και μου άρεσε το bf 5 που το πήρα καθαρά για το rtx, με το metro exodus κόλλησα, είναι πανέμορφο και μου άρεσε και το story του επίσης, δε ξέρω γιατί το last light είχα βαρεθεί αλλά αυτό με απορρόφησε πραγματικά, αλλά στο τεχνικό κομμάτι δεν παίζεται, είναι πραγματικά next gen και έχω βαρέθει με τι μαλακίες ειδικά στα σχόλια του youtube .....

     Γράφει ο άλλος "i didnt see any difference" keep rockin on my rx 590 LOL , περιμένουν να δουν διαφορά από συμπιεσμένο στα 1080p video στο youtube....αν αυτό δεν είναι κάψιμο τότε τί είναι......και από απαιτήσεις που πάλι γκρίνια για το οτι θέλει hardware πανάκριβο που πάλι φταίει η nvidia που το έβγαλέ.......

     Μιλάμε για ΑΑΑΑ τίτλο που εκμεταλλεύεται τα πάντα που μπορεί να δώσει η αρχιτεκτονική turing και το κάνει υποδειγματικα, σε εμένα με RTX 2080 προτίμησα να παίξω με 4Κ, RTX high,dlss on, και δοκίμασα και 2Κ DXR ultra, DLSS off, και στις δύο περιπτώσεις η ποιότητα είναι εκπληκτική και τα framerates άνω του  45, φυσικά με την Ti και παίζει το game ακόμα καλύτερα......

     Και επειδή μας ζαλίσανε με το ένα ξυνίζει και το άλλο βρωμάει aka μία θέλουμε next gen γραφικά κλπ, και από την άλλη είναι πολύ ακριβό και δεν έχω 144fps σε 4Κ με κάρτες του 200ευρου, να θυμίσω ότι και όταν βγήκε το crysis το πρώτο το 2007 που μόλις είχε κυκλοφορήσει το g80 η μόνη κάρτα που μπορούσε να κρατήσει πάνω από 30fps @1600*1200 τότε και πάλι οριακά ήταν η 8800GTX, δεν διαμαρτυρόταν καν επειδή δεν είχε 30fps η 8600GTS, αλλά αν το βιολί,,,,

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ίσως χαζή ερώτηση :

Όταν βρίσκεις ένα όπλο σου βγάζει 2 επιλογές. Η μία είναι να το αλλάξεις μρ αυτό που έχεις. Η άλλη; να το διαλύσεις και να πάρεις τα υλικά; 

Φοβάσαι να δοκιμάσεις?! :D Ναι το ένα κάνει replace και το άλλο παίρνει ότι έχει (attachments, άμμο) πέρα από τον σκελετό.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Φοβάσαι να δοκιμάσεις?! :D Ναι το ένα κάνει replace και το άλλο παίρνει ότι έχει (attachments, άμμο) πέρα από τον σκελετό.

Δοκιμασα αλλά δεν πολύ κατάλαβα τι έκανε.είδα ότι πήρα τις σφαίρες του. Τεσπα.

Thanks. 

Επισης αν έχω αναβαθμίσει ένα όπλο, και το αλλάξω κάπου, θα χαθούν οι αναβαθμίσεις η όταν ξανά πάρω το ίδιο θα τις έχω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δοκιμασα αλλά δεν πολύ κατάλαβα τι έκανε.είδα ότι πήρα τις σφαίρες του. Τεσπα.

Thanks. 

Επισης αν έχω αναβαθμίσει ένα όπλο, και το αλλάξω κάπου, θα χαθούν οι αναβαθμίσεις η όταν ξανά πάρω το ίδιο θα τις έχω; 

Όχι, λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο. Θα αφήσεις το δικό σου με όλα τα mods και απλά θα τα μαζέψεις. Επίσης μην φοβάσαι δεν χάνονται τα όπλα όταν τα αφήνεις, τα mods νομίζω όμως ναι.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Δοκιμασα αλλά δεν πολύ κατάλαβα τι έκανε.είδα ότι πήρα τις σφαίρες του. Τεσπα.

Thanks. 

Επισης αν έχω αναβαθμίσει ένα όπλο, και το αλλάξω κάπου, θα χαθούν οι αναβαθμίσεις η όταν ξανά πάρω το ίδιο θα τις έχω; 

Θα χαθούν(πρέπει να τις ξαναβάλεις)

Α να ένα μειονεκτημα.:P

Επίσης θα έπρεπε να σου δίνει την επιλογή να αλλάζεις και το όπλο με τις μπίλιες.

 

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας λάμησε το EPIC store..Έπρεπε να το πάρω στο steam όσο το είχαν ακόμη αλλά δίνεις 60Ε χωρίς να ξέρεις αν θα είναι καλό το γκέιμ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...