Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Πέρασαν μόνο 12 χρόνια(Crysis 2007) για να έχει πραγματική διαφορά η PC έκδοση με τις κονσόλες σε παιχνίδι..

Μάλλον έχεις να παίξεις από το 2007

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς δεν μιλάω για την ανάλυση και το frame-rate. Μιλάω για πραγματικές διαφορές στην εικόνα που κάνουν μπαμ με την πρώτη ματιά και όχι να ψάχνω να βρω με το ζόρι διαφορές σε στατικές εικόνες.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, optimus prime είπε

Εισαι ενθουσιασμενος βλεπω με το Mετρο..

Λογικό, είναι το πρώτο παιχνίδι που αξίζει να έχεις RTX κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά παιχνίδια είχαν μεγάλες διαφορές στο pc, και ειδικότερα στα τελευταία χρόνια ζωής των 360 και ps3 τα οποία με τα χίλια ζόρια τρέχαν τα περισσότερα games. Οσο για το ray tracing ευπρόσδεκτο αλλά δεν βρίσκω κανένα λόγο να δώσω τουλάχιστον 500 με 600 ευρώ από τη στιγμή που δεν υποστηριζεται ούτε απο το 0.5% των παιχνιδιών εκει εξω.Προσωπικά θα περιμένω να ωριμάσει η όλη κατάσταση και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε ο κωδικος και τον εκανα redeem το μεσημερι κατεβαινει, για να δουμε.. 

Περαν των τεχνολογιων και των γραφικων το Metro με την ατμοσφαιρα του ηταν παντα απο τα αγαπημενα μου fps οποτε για εμενα ηταν σιγουρη αγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί έκανε μεγάλη διαφορά η ανάλυση, σε πολλά παιχνίδια το PS3 είχε 1024*600 ανάλυση με ΑΑ της πλάκας. Σ' αυτή τη γενιά πάει το console parity σύννεφο και αν δεν υπήρχε το reshade δεν θα άξιζε καν να τα σκας σε HW.

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Μου ηρθε ο κωδικος και τον εκανα redeem το μεσημερι κατεβαινει, για να δουμε.. 

Περαν των τεχνολογιων και των γραφικων το Metro με την ατμοσφαιρα του ηταν παντα απο τα αγαπημενα μου fps οποτε για εμενα ηταν σιγουρη αγορα..

Το σκέφτομαι και 'γω για αγορά, πιο πολύ για τα updates που θα παίρνει για το RTX. Αν ήταν στο steam θα το είχα πάρει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RTX φαίνεται να δουλεύει καλα και κάνει το game πολύ πιο όμορφο! Το πρόβλημα είναι το DLSS καθώς και στο Battlefield V και στο Metro ta θολώνει όλα... Απογοητεύτηκα απο αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το σκέφτομαι και 'γω για αγορά, πιο πολύ για τα updates που θα παίρνει για το RTX. Αν ήταν στο steam θα το είχα πάρει σίγουρα.

Για μένα πάντως ήταν αγορά day one μου αρέσει πολύ και είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθώ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Duskfall είπε

Το RTX φαίνεται να δουλεύει καλα και κάνει το game πολύ πιο όμορφο! Το πρόβλημα είναι το DLSS καθώς και στο Battlefield V και στο Metro ta θολώνει όλα... Απογοητεύτηκα απο αυτό

Μπα, φόλα. Ο Tdi λέει δεν αξίζει.

50 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Για μένα πάντως ήταν αγορά day one μου αρέσει πολύ και είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθώ

Η τιμή παίρνει τον ανήφορο σιγά σιγά βλέπω στα κλειδάδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον ετρεξα το benchmark με DLSS και RT high και ειναι πολυ θολο παιδια,σε βαθμο που φαινεται χειροτερα απο οτι βλεπετε στα βιντεο..

Ειναι σαν να μενει ποιοτικα η αναλυση σε 1440p,σαν να μην κανει σχεδον καθολου upscale..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Λοιπον ετρεξα το benchmark με DLSS και RT high και ειναι πολυ θολο παιδια,σε βαθμο που φαινεται χειροτερα απο οτι βλεπετε στα βιντεο..

Μα εκανε μπαμ στα βιντεο οτι ειναι χαλια καλα ειπα οποιος θελει rt καλυτερα να το εχει κλειστο το dlss αν ειναι να νομιζεις οτι εχεις μυωπια καλυτερα να παιζεις με λιγοτερα καρε.Με ποσα καρε σου παιζει εσενα οπτιμους με κλειστο το dlss και rtx on??

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 4κ γονατιζει το pc το RT ,εχει και artifacts σε μερικα textures και θορυβο στο νερο.

Μαλλον native θα το ξεκινησω προς το παρον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...