Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, firepc είπε

Μην ορκιζεσαι καθολου!

Πολυ φοβουμαι οτι οταν του χρονου θα βγει στο Steam, θα χει €60 σαν φρεσκος τιτλος

Εννοείται.  Απλώς θα είναι πλήρες το παιχνίδι . 

Σιγά μην κάτσω μέχρι του χρόνου να περιμένω.  Κονσόλα δεν έχω , οπότε πάει για άμεση αγορά. Χρειάζομαι επίσης και μια 2080 ti :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει φαει πολυ κραξιμο παιδες μια βολτα να πατε ειτε σε φορουμ ειτε σε βιντεο στο youtube ειτε στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης πολυς κοσμος κραζει κ δεν θα το παρει μονο κ μονο επειδη εγινε φούστικα και την τελευταια στιγμη το ολο σκηνικο.Προσωπικα παω και διαβαζω σχολια απο κατω και εχω ριξει το γελιο της αρκουδας με μερικα απο αυτα.

Του χρονου δεν θα μπορει να πουληθει σε φουλ τιμη ενα παιχνιδι που εχει κυκλοφορησει ενα χρονο πριν.. θεωρω οτι υπαρχει περιπτωση να ειναι λιγο τσιμπημενη η τιμη και λογικα στην goty edition η οπως θα λεγεται η εκδοση που θα εχει κ τα dlc μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.Ας ειχαν βγαλει την ανακοινωση νωριτερα να εδιναν εστω ενα παραθυρο στον κοσμο μερικων ημερων μεχρι το release να κρινει τι θελει να κανει,οχι τελευταια στιγμη μια ανακοινωση οτι θα βγει απο το steam μετα απο 1 μερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vortexxx είπε

Το παιχνίδι θα σπάσει την μπάνκα το μυριστήκαν τα τσακάλια και lets cut out the middle man 💶💶💶💶

Nαι σου λέω αφού. Θα έχουν 15% παραπάνω κέρδος (αμφιβάλλω κιόλας αν η διαφορά αυτή πάει αυτούσια στους devs, αλλά έστω ότι πηγαίνει) ανά πώληση, αλλά θα έχουν το 1/5 ξέρω 'γω των πωλήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Εγώ πάλι θα το πάρω κανονικά επειδή έριξαν φολα στον χοντρό. 🌚

Τι σκαλωμα εχεις δηλαδη? Μηπως δεν υπαρχει ανταγωνισμος στο steam?Δεν καταλαβαινω το κολλημα και για αυτο ρωταω.Αν ητανε τελειως μονοπωλιο θα το καταλαβαινα ή μηπως εχει αλλη πλατφορμα καλυτερες υπηρεσιες?Δεν ειμαι φανμποι απλα αναρωτιεμαι, προσωπικα ειμαι της αποψης να μην υπηρχαν καν πλατφορμες αλλα τεσπα αναγκαιο κακο εδω και 10 χρονια αν δεν κανω λαθος.Αν εξαιρεσεις το γκογκ.

Ακομη και για τους developer το steam τους δινει την δυνατοτητα να φτιαξουν οσα κλειδια θελουν και να τα πουλησουν στα γνωστα κλειδαδικα και εκει οι developers ή οι publishers (δεν ξερω ποιος ασχολειται με το εν λογω κομματι) κανονιζουν σε τι τιμη θα πουλησουν τα κλειδια και τι ποσοστο κερδους θα εχουν.Με λιγα λογια υπαρχει ενας υγιης ανταγωνισμος(κατα την αποψη μου) και καλυτερα ποσοστα κερδους για τους deleloper-publisher και ταυτοχρονα καλυτερες τιμες παιχνιδιων για τον καταναλωτη. Το συγκεκριμενο πραγμα που λεω το ειχα διαβασει ή δει σε καποιο βιντεακι που το εξηγουσε ακριβως πως λειτουργουν ολα αυτα βεβαια μπορει να ειναι βλακειες και να μην εχει σχεση με την πραγματικοτητα.Ας με διορθωσει καποιος αν τα πραγματα ειναι αλλιως.

Σημασια εχει οτι το αποτελεσμα ειναι το ιδιο ανεξαρτητως της θεωριας που διαβασα-ειδα καπου, οτι υπαρχει ανταγωνισμος στις τιμες τους steam και αυτο σαν καταναλωτες ειναι καλο αρα δεν καταλαβαινω ποιο το προβλημα με το steam δεν σε υποχρεωνει με το ζορι οπως αλλες πλατφορμες να αγορασεις απο αυτους που ειναι ακριβοι υπαρχουν κ αλλου κλειδια.Τι αλλος λογος υπαρχει να τραβας ζορι με το χοντρο και καθε χοντρο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HALF EVIL είπε

Εγώ πάλι θα το πάρω κανονικά επειδή έριξαν φολα στον χοντρό. 🌚

Εμένα δεν με ενδιαφέρει ο χοντρός κι ο κάθε χοντρός. Εμένα με ενδιαφέρει η ευκολία μου.

Σπάνια ψωνίζω από τον χοντρό, συνήθως αγοράζω από το Humble Store και το Green Man Gaming.

Συγνώμη που θα χρησιμοποιήσω αυτή τη λέξη για τόσο ανούσια πράγματα, αλλά αυτό που πάει να συμβεί με exclusives τρίτων είναι απλά καρκίνος.

Ούτε ανταγωνισμός ούτε τίποτα, απλά καρκίνος. Και δεν πρόκειται να τους επιβραβεύσω κι από πάνω.

Να κρατήσουν τους πολέμους τους στις κονσόλες και να αφήσουν το pc gaming στην ησυχία του.

Αν θέλει ένα άλλο store να μπει στη αγορά ας το κάνει με features και καλές τιμές ως προς τον καταναλωτή.

Κι άλλα παιχνίδια δεν μπήκαν στο Steam, δεν έγινε ο κακός χαμός που έγινε με το συγκεκριμένο, κάποιος λόγος υπάρχει που έγινε μόνο με το συγκεκριμένο.

Αυτό που συμβαίνει με το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με το Steam αλλά με το μέλλον του pc gaming γενικότερα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bigi444444 είπε

Ε είναι αλλιώς να πηγαίνεις κόντρα στην καθεστηκυία τάξη.Σε κάνει πιο χιπστερ.

Φόλα στον χοντρό επειδή παράτησε το Half Life και την είδε καθαρά έμπορος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Φόλα στον χοντρό επειδή παράτησε το Half Life και την είδε καθαρά έμπορος. :P

Σε αυτο παω πασο μαζι σου τοτε.Περα απο την πλακα μπορει ολο αυτο να γινει η αρχη και να ξαναρχισει η valve να φτιαχνει παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, icenex είπε

Σε αυτο παω πασο μαζι σου τοτε.Περα απο την πλακα μπορει ολο αυτο να γινει η αρχη και να ξαναρχισει η valve να φτιαχνει παιχνιδια.

Αυτό και μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...