Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

metroexoduspcspecs-jan18.jpg

Ομολογουμένως δεν περίμενα τα 4K 60fps να είναι προσιτά σε παιχνίδι με τον τεχνικό τομέα του Metro... Ακόμα και το RE2 ρίχνει frames σε αυτή την ανάλυση με τη 2080Ti :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο ανησυχητικό είναι οι απαιτήσεις σε VRAM.

8Gb για 1080p μου φαίνεται ο ορισμός της υπερβολής. Κάνει μια 2080 να φαίνεται ότι με το ζόρι θα τα βγάλει πέρα σε μελλοντικά games...

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δούμε, και το RE 2 λέει ότι θέλει 13GB για max settings αλλά ούτε οι 6GB κάρτες έχουν stuttering. Όσο για το 8700K -> 9900Κ από 1440P σε 4Κ, γελάνε τα πλακάκια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω για recommended 1080p high εχει μονο τα windows 10 και φυσικα το πιο αστειο ειναι οι απαιτησεις σε 4κ απο πλευρας επεξεργαστη.

Γενικα ειναι για γελια τα παραπανω με μεγαλη δοση υπερβολης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα πλην της GPU για 4Κ.

Metro Exodus will support Ray Traced Global Illumination on NVIDIA’s range of RTX cards. In the coming days, 4A will release RTX-specific performance profiles.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Το μόνο ανησυχητικό είναι οι απαιτήσεις σε VRAM.

8Gb για 1080p μου φαίνεται ο ορισμός της υπερβολής. Κάνει μια 2080 να φαίνεται ότι με το ζόρι θα τα βγάλει πέρα σε μελλοντικά games...

Τώρα σοβαρά δίνεις σημασία?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως θα παρω 2080 για να παιξω το metro exodus με rtx τωρα βεβαια το θεμα ειναι το πότε θα την παρω.Απαντησεις στο σχολιο μου τυπου "Του αγιου Π%$#%$# ανημερα" θα γινονται δεκτες. 🤣

Σοβαρα τωρα ζηταει πολλα το ατιμο...

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι avg το framerate. 60fps avg μπορεί και να σημαίνει 45fps min. Τραγικές απαιτήσεις για current gen τίτλο. Να θέλει 1070 για high(!) σε 1080p.

Όπως είπα, εδώ θα κριθεί αν το RTX καταντήσει physX. Όταν χαντακώνεις την GTX 1060 με το να μην της επιτρέπεις ούτε καν high σε 1080p, για αναβάθμιση με το στανιό, ταυτόχρονα σκοτώνεις και το ray tracing με λογικό κόστος. Έτσι και στο PhysX έκαναν ό,τι μπορούσαν για να μην τρέχει καλά παρά μόνο στις κάρτες των 500€ και πάνω. Και είδαμε που πήγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ξεχασατε ποσο βαρια ηταν τα πρωτα 2 metro οταν κυκλοφορησαν. Τα ιδια θα γινουν και στο exodus. Τουλαχιστον να βλεπεις τα γραφικα και να λες ναι αξιζει τις απαιτησεις που ζηταει. Οχι σαν το odyssey πχ. To 2033 τοσα χρονια μετα και ακομα εχει γραφικαρες. Χαλαλι οι απαιτησεις αν φαινονται στην εικονα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Αυτά ήταν μπροστά από την εποχή τους. Όχι όμως και το exodus, χωρίς το RT.

Θα δουμε στην πραγματικοτητα ποση διαφορα θα δειξει το rtx και σε τι συνθηκες. Γιατι αν κρινω απο το BF5 η το shadow που το εχουν τερματισει οι περισσοτεροι και δεν βγηκε ακομα το patch δεν περιμενω πολλα. Μακαρι μπας και αξιοποιηθουν αυτοι οι rt cores αλλα εχει ποσους μηνες που παρουσιαστηκαν και rtx/dlss ουτε φαινονται πουθενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μακαρι να μην ισχυουν ακριβως τα specs γιατι η 480 μου κλαιει :P και μην μιλησω γιατον i5 6500 μου τον βλεπω να παθαινει καταθλιψη 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...