Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε σεις, πλάκα μου κάνετε;Σαν τι γραφικά δηλαδή περιμένετε να δείτε για να πείτε ότι είναι καλά;Εξαιρώντας έναν τοίχο που είδα και είχε μέτριας ποιότητας textures από κοντά, κατά τα λοιπά το βρίσκω εξαιρετικό.Και νομίζω γενικότερα ότι δεν θα δούμε ιδιαίτερα πιο ποιοτικά γραφικά από εδώ και στο εξής.Σαν σκέτα γραφικά.Πιο λεπτομερείς και γεμάτους κόσμους θα βλέπουμε.Εκεί είναι πολύ μεγάλες οι διαφορές στα σημερινά παιχνίδια ακόμα και σε σχέση με παιχνίδια 3ετίας-4ετίας.Και νομίζω ότι θα δούμε και άλλες αισθητές βελτιώσεις.

Βάλτε το video που ανέβασε ο psycho σε υψηλή ανάλυση, που δεν έχει και hud, και χαζέψτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά βλέποντας άλλα παιχνίδια που έχουν ανακοινωθεί όπως Death Stranding, Ghost of Tsushima, Cyberpunk, Anthem, Rage 2, Gears 5 κλπ, τα γραφικά του Metro αν και από τα καλύτερα, δεν προκαλούν ιδιαίτερη εντύπωση. Ο ανταγωνισμός πλέον είναι πολύ μεγάλος σε αυτόν τον τομέα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Metro θα το κρίνουμε όταν βγει με RTX και την ανάλογη κάρτα. Ακόμα και χωρίς αυτό δείχνει πολύ καλό, αλλά μέχρι εκεί. Καμία σχέση με το μπαμ που είχε κάνει το Metro 2033 τότε, αλλά εκείνο γονάτιζε την τότε κορυφαία GTX480(Έπαιζες με 20-25FPS maxed out).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2018 στις 1:57 ΜΜ, D.Luffy είπε

Απλά βλέποντας άλλα παιχνίδια που έχουν ανακοινωθεί όπως Death Stranding, Ghost of Tsushima, Cyberpunk, Anthem, Rage 2, Gears 5 κλπ, τα γραφικά του Metro αν και από τα καλύτερα, δεν προκαλούν ιδιαίτερη εντύπωση. Ο ανταγωνισμός πλέον είναι πολύ μεγάλος σε αυτόν τον τομέα.

Πώς να συγκρίνεις γραφικά μεταξύ τόσο διαφορετικής κατηγορίας παιχνιδιών;Ειλικρινά δηλαδή. Πέραν τούτου, προσωπικά τσισάκια δεν έκανα με κανένα παιχνίδι που είδα.Τσισάκια με γραφικά στην πράξη (και όχι σε Ε3 video...) νομίζω θα δυσκολευτούμε να ξανακάνουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανες με το TLOU 2 ; Είναι αδιανόητο πως κατάφεραν να φτιάξουν παιχνίδι να δείχνει μια γενιά μπροστά από το Uncharted 4 με την ίδια μηχανή γραφικών και όλα αυτά από ένα μηχάνημα των 1.84 TFLOPs..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω προλάβει ακόμα το tlou 2.Έχω δει τα υπόλοιπα από αυτά που λέει ο luffy πλην του rage.Σε κάθε περίπτωση επιμένω ότι δε μπορείς να συγκρίνεις τα γραφικά ενός rts με ένα fps για παράδειγμα.Πρέπει να είναι ίδιας κατηγορίας τα παιχνίδια αναγκαστικά και ίδιας φιλοσοφίας art direction εάν θες τη γνώμη μου. Αλλιώς γίνεται απλά ακαδημαϊκή κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν έκανες με το TLOU 2 ; Είναι αδιανόητο πως κατάφεραν να φτιάξουν παιχνίδι να δείχνει μια γενιά μπροστά από το Uncharted 4 με την ίδια μηχανή γραφικών και όλα αυτά από ένα μηχάνημα των 1.84 TFLOPs..

Βέβαια το demo έτρεχε στο Pro. Δεν ξέρω πόσο δουλειά θα ρίξει η ND σε αυτήν την έκδοση αφού το παιχνίδι αναπτύσσεται ενώ έχουν πλήρως στα χέρια τους το PS4 Pro. Ελπίζω (καθαρά για μένα, επειδή δε θέλω να σκάσω λεφτά για αναβάθμιση :P) να είναι μόνο σε θέμα ανάλυσης μπροστά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι current-gen consoles φταίνε γι' αυτό. Άλμα στα γραφικά και ουάου(Από τους multiplatform τίτλους) μην περιμένετε πριν βγουν οι νέες.

 

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...