Προς το περιεχόμενο

Metro Exodus [PC]


solidsnake222

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θα μπορουσα να αναφερω και το ανουσιο customise στα οπλα μεταξυ των αλλων. Για ποιο λογο να χαλας τσαμπα σφαιρες στο να αναβαθμιζεις τα οπλα με εξτρα πραγματα απο την στιγμη που οι ιδιοι οι εχθροι σου τα πετανε αναβαθμισμενα?:D

Θυμαμαι ειχα μεινει καπως οταν ειχα πρωτο αναβαθμισει το αυτοματο με 1 εξαρτημα και στην επομενη αποστολη/chapter απο τους ανθρωπους το αλλαξα με ενα αυτοματο που ειχε ολες τις αναβαθμισεις....

Καλά που το είπες αυτό καθόμουν χθες που έπαιζα και αναβαθμιζα τα όπλα με τα χρήματα που είχα. Φουλ med kit λοιπόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

True αλλα τα end game guns δεν τα έβρισκες fully modded, επίσης ok το AI των monsters δεν ήταν το καλύτερο αλλα το AI του Librarian και των humans ήταν αρκετά καλο.

Προσωπικά στην ranger δυσκολία τα firefights ήταν απόλαυση.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

True αλλα τα end game guns δεν τα έβρισκες fully modded

Εχεις δικιο αλλα οπως το λες και εσυ ειναι ''end game''τα οπλα αρα προς το τελος που θα εχεις γλυτωσει τοσες σφαιρες/currency που δεν σε πειραζει να τα δωσεις σε αυτα,αλλα το μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου το βγαζεις ετσι.

Επισης μιας και μιλαμε για τα Metro παιχνιδια και το ranger mode,να θυμισω σε οσους το ξεχασαν(πανε καμποσα χρονια)τι ειχε γινει με το ranger mode οταν πρωτο βγηκε το Metro LL.Φυσικα δεν χρειαζεται καποιος να δει το video μιας και το γραφει και στον τιτλο του. Αυτο για να ειμαστε ετοιμοι σε περιπτωση που σκασει κατι παρομοιο στο Exodus.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πρεπει να ακουσανε πολλα καντηλια γιατι στο κουτι στην redux γραφει κιολας οτι επιστρεφει το spartan mode αλλα ουσιαστικα λεει οτι το παιχνιδι συμπεριλαμβανει το dlc... Οποτε δεν το κοβω να κανουν το ιδιο λαθος παλι βεβαια ποτε δεν ξερεις...οπως και να εχει αν το παιχνιδι ειναι ανταξιο των προσδοκιων εγω θα το κανω preorder αν δινει και κανενα καλο bonus αλλιως με βλεπω να περιμενω πτωση τιμης.Βεβαια μεταξυ μας με εχει πορωσει τοσο που τηνω περισσοτερο σε preorder :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, phanispal είπε

Το θέμα είναι τι γίνεται με τις τιμές των GPUs, γιατί με GTX970 G1 σε 2560*1440 δε με βλέπω καλά.

Για τ ελος του χρονου πηγαινει αρα μεχρι τοτε εχουμε πολυ καιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω ποτε βγαινει το εν λογω παιχνιδι του θεματος.Τωρα το ποτε θα αγορασει ο καθενας και τι ειναι καθαρα προσωπικο του θεμα φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμες θα γινει οτι εγινε και τωρα. Δηλαδη αν οταν βγουν οι volta καρτες το mining ειναι ακομα εντονο(που αυτο θα φαινεται και απο τις τιμες στις υπαρχουσες καρτες),τοτε θα πεσουν ολοι με τα μουτρα σε αυτες. Και οποιος θελει απλα περιμενει. Εγω ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι για 'pre order'σε καρτα γραφικων(custom εννοειται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Με τις τιμες θα γινει οτι εγινε και τωρα. Δηλαδη αν οταν βγουν οι volta καρτες το mining ειναι ακομα εντονο(που αυτο θα φαινεται και απο τις τιμες στις υπαρχουσες καρτες),τοτε θα πεσουν ολοι με τα μουτρα σε αυτες. Και οποιος θελει απλα περιμενει. Εγω ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι για 'pre order'σε καρτα γραφικων(custom εννοειται).

δεν σε καλυπτει δλδ η 1070? Δεν θα μπορουσες να πηδηξεις τη σειρα 2000 και να πας για την 3000 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, firepc είπε

δεν σε καλυπτει δλδ η 1070? Δεν θα μπορουσες να πηδηξεις τη σειρα 2000 και να πας για την 3000 ?

Αυτη την στιγμη το pc ειναι συνδεδεμενο σε ενα 23απλο 1080p monitor και σε μια 4κ τηλεοραση. Προφανως στην περιπτωση νουμερο 1(που εβγαλα και τα πρωτα 2 metro)με καλυπτει και με το παραπανω.

Στην περιπτωση νουμερο 2 ομως δεν με καλυπτει ουτε για αστειο,και φυσικα το monitor ειναι προσωρινο μεχρι να δω τελικα σε τι monitor θα παω(κατα προτιμηση gsync). Βεβαια για τωρα δεν με πολυ πειραζει φυσικα μιας και την δουλεια μου την κανω.

Βεβαια να σε ενημερωσω μονο οτι την 1070 την εχω 1.5χρονο ηδη στην κατοχη μου(αρα οταν με το καλο βγουν οι volta θα κλεισει κοντα 2χρονια)αρα δεν εχω θεμα αναβαθμισης,δεν αλλαζω καρτες καθε 6μηνες με 1 χρονο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, firepc είπε

δεν σε καλυπτει δλδ η 1070? Δεν θα μπορουσες να πηδηξεις τη σειρα 2000 και να πας για την 3000 ?

Θα έκανα άνετα sli με 2 1070ti όταν πάρω 4k οθόνη αλλά στα 1080p για 2 χρόνια ακόμα είμαι κομπλέ. Είναι ότι αν μάθεις σε 60fps σε λιγότερα δύσκολα παίζεις. 

 

Μιλάω εγώ που μέχρι πέρσι έπαιζα στα 25 με 30 και έλεγα ότι είναι και καλά. Είχα συνηθίσει στο ps3 7 χρόνια και μου φαίνονταν φυσιολογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Heybro είπε

Θα έκανα άνετα sli με 2 1070ti όταν πάρω 4k οθόνη αλλά στα 1080p για 2 χρόνια ακόμα είμαι κομπλέ. Είναι ότι αν μάθεις σε 60fps σε λιγότερα δύσκολα παίζεις. 

Μιλάω εγώ που μέχρι πέρσι έπαιζα στα 25 με 30 και έλεγα ότι είναι και καλά. Είχα συνηθίσει στο ps3 7 χρόνια και μου φαίνονταν φυσιολογικό. 

πλεον το sli θεωρειται κακη ιδεα και ξεπερασμενο. Λογο drivers και αλλων προβληματων.

Παντως αν πας σε 100fps και πανω, εκει να δεις πως θα γλυκαθεις :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...