Προς το περιεχόμενο

Καμμενο Pixel σε νεα φωτογραφικη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασα προσφατα απο τον κωτσοβολο την compact camera Nikon A10, με το που την ανοιξα για να τη δοκιμασω ανακαλυψα ενα καμμενο λευκο πιξελ στην οθονη προεπισκοπησης, την πηγα στον κωτσοβολο την πρωτη μερα και ειπαν θα επικοινωνησουν με την αντιπροσωπεια για αντικατασταση, μετα απο 2 μερες μου παν οτι επικοινωνησαν με την nikon και τους ειπαν οτι δεν αντικαθηστατε η καμερα για το ενα καμμενο πιξελ! επρεπε να εχει απο 4 και πανω!!! 

η nikon δεν το αναφερει καθολου στους ορους της εγγυησης για τα καμμενα πιξελ, δεν προκειται να αγορασω τιποτα απο αυτη την εταιρεια στο μελλον.

Αναφερω την προσφατη εμπειρια μου για να μην την πατησουν και αλλοι συμφορουμιτες

Επεξ/σία από benkoda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα προσφατα απο τον κωτσοβολο την compact camera Nikon A10, με το που την ανοιξα για να τη δοκιμασω ανακαλυψα ενα καμμενο λευκο πιξελ στην οθονη προεπισκοπησης, την πηγα στον κωτσοβολο την πρωτη μερα και ειπαν θα επικοινωνησουν με την αντιπροσωπεια για αντικατασταση, μετα απο 2 μερες μου παν οτι επικοινωνησαν με την nikon και τους ειπαν οτι δεν αντικαθηστατε η καμερα για το ενα καμμενο πιξελ! επρεπε να εχει απο 4 και πανω!!!

η nikon δεν το αναφερει καθολου στους ορους της εγγυησης για τα καμμενα πιξελ, δεν προκειται να αγορασω τιποτα απο αυτη την εταιρεια στο μελλον.

Αναφερω την προσφατη εμπειρια μου για να μην την πατησουν και αλλοι συμφορουμιτες

Οι περισσοτερες οθονες εχουν αυτους τους ορους εγγυησης.

Δεν ειναι κατι σοβαρο εφοσων δεν εμφανιζετε στην φωτογραφια..

 

Παντως εαν δεν την θελεις απλα κανε υπαναχωρηση αγορας.

Παιρνεις την μηχανη στην αρχικη συσκευασια και τους λες οτι δουλευει μια χαρα απλα εσυ δεν εμεινες ευχαριστημενος.

Θα προσπαθησουν να σε αποτρεψουν, αλλα εαν επιμεινεις θα παρεις σιγουρα τα χρηματα σου πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας, στις φωτογραφιες το καμμενο πιξελ δε φαινεται καθολου, πιστευω οτι σε βαθος χρονου θα παρουσιασει και αλλα προβληματα η οθονη, μου ειχε τυχει παλια σε οθονη lcd mp3 player που ειχε μια καμμενη γραμμη που φαινοταν λιγο αλλα μετα διπλασιαστηκε, εχω κρατησει ολα οσα ειχε η μηχανη στην συσκευασια της, θα την επιστρεψω στο καταστημα και θα ζητησω να μου την αλλαξουν με αλλη μαρκα

Επεξ/σία από benkoda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο η γραμμη, αλλο το νεκρο pixel.

Θελω να πω πως δεν ειναι κατι που "επεκτεινετε".

 

Να την γυρισεις βεβαια αφου δεν εισαι ευχαριστημενος.

Και να θυμασαι πως οτι και να σου πουν ειναι υποχρεωμενοι να την παρουν πισω.Ψαξε λιγο και εδω στο φορουμ που εχουν ανοιχτει σχετικα τοπικ για να πας προετοιμασμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σε βρίσκω λίγο υπερβολικό. Επειδή είχε ένα μικρό πρόβλημα δεν σημαίνει ότι η εταιρία είναι για τα μπάζα. Υπάρχουν χειρότερες περιπτώσεις. Έχει τύχει σε εμένα μετά από ένα χρόνο χρήσης ενός mp4 της crypto να πάρει σχεδόν φωτιά κατά την φόρτιση και κατέληξε να έχει λιωμένη μπαταρία. Όμως δεν σήμαινε ότι έφταιγε αποκλειστηκά η εταιρία. Μάλιστα η αντιπροσωπία μου το αντικατέσθησε μα καλύτερο μοντέλο!

Επίσης ένα καμένο πίξελ δεν επεκτείνεται. Άλλο η γραμμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

το καταστημα δεν τη δεχεται πισω, δεν θεωρουν ως ελατωματικο το προιον επειδη εχει καμμενο πιξελ, δεν το αφησα ετσι καθως επεμενα να την παρουν πισω και να μου δωσουν τα λεφτα πισω, δεν υποχωρησαν και ειπαν και το ευτραπελο, οτι επρεπε να μην ανοιχτει η συσκευασια για την δεχτουν πισω, το ολο θεμα κολαει στην εγγυηση της nikon, λενε οτι η nikon ειναι αυτη που δεν προχωρα στην αντικατασταση της ή επισκευη της, η επισκευη ειναι αδυνατο να γινει γιατι εχει λευκο dead pixel, αν ηταν rgb pixel υπηρχε ελπιδα να αποκατασταθει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...