Προς το περιεχόμενο

Το πιο λεπτό κορυφαίο smartphone θα είναι το νέο OnePlus σύμφωνα με τον CEO της εταιρείας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το OnePlus 5 είναι ένα από τα πολυαναμενόμενα smartphone της χρονιάς, και αναμένεται να κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι.

Ήδη όμως η εταιρεία έχει ξεκινήσει την επιλεκτική διαρροή χαρακτηριστικών του, με τελευταία την ανακοίνωση του πρόεδρου και συνιδρυτή της OnePlus, Pete Lau ο οποίος με μήνυμα του στο Weibo, το "Twitter της Κίνας", ανέφερε ότι το OnePlus 5 θα είναι το πιο λεπτό smartphone ανάμεσα σε όλες τις κορυφαίες προτάσεις φέτος.

 

Αν ισχύει η δήλωση του Lau, τότε το νέο μοντέλο θα πρέπει να είναι πιο λεπτό ακόμα και από τον προκάτοχό του, το OnePlus 3T το οποίο διαθέτει πάχος μόλις 7,35 χιλιοστά. Μάλιστα η εταιρεία μας καλεί με σημερινό tweet στον επίσημο λογαριασμό «να δούμε πέρα από τις σκιές», εμφανίζοντας το OnePlus 3T σε φωτογραφία και αφήνοντας να εννοηθεί ότι από κάτω του κρύβεται το νέο μοντέλο που θα διαθέτει μικρότερες διαστάσεις. Επιπλέον ο Lau αναφέρει ότι για να το επιτύχει αυτό η OnePlus, δε χρειάστηκε να κάνει οποιαδήποτε συμβιβασμό στην εμπειρία χρήσης.

 

Η πληροφορία αυτή έρχεται να προστεθεί σε άλλα επιβεβαιωμένα χαρακτηριστικά που θα ξεχωρίζουν στο OnePlus 5 όπως η παρουσία του κορυφαίου Snapdragon 835 της Qualcomm, τον αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος στην εμπρόσθια όψη καθώς και την (πιθανόν διπλή) κάμερα, η κατασκευή της οποίας έχει πραγματοποιηθεί σε συνεργασία με την Dx0. Ακόμα όπως όλα δείχνουν, η OnePlus θα διατηρήσει και στο φετινό μοντέλο τη θύρα ακουστικών 3.5χιλ. Μία από τις πιθανές ημερομηνίες παρουσίασης του OnePlus 5 είναι η 15η Ιουνίου σύμφωνα με μια αφίσα που διέρρευσε τις πρώτες πρωινές ώρες, με την εταιρεία όμως να μην έχει επιβεβαιώσει την ημερομηνία αυτή.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κινητα εχουν φτασει ηδη σε τελμα!

αν δεν βγουν "καλες" μπαταριες, αναδιπλουμενες οθονες

το διακοσμητικο στοιχειο δε μου λεει κατι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο καμερα πως τα πανε τα συγκεκριμενα κινητα παιδια σε σχεση με ναυαρχιδες? Ρωταω γιατι το σκεφτομαι πολυ σοβαρα αλλα θελω καλη καμερα, εννοω να βγαζει βραδυ μερα τουμπανειρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα κινητα εχουν φτασει ηδη σε τελμα!

αν δεν βγουν "καλες" μπαταριες, αναδιπλουμενες οθονες

το διακοσμητικο στοιχειο δε μου λεει κατι

τι εννοείς όταν λες τέλμα?η αγορα ειναι τεραστια και το research and development ειναι απιστευτο.μαλλον εννοεις οτι εδω και 3 χρονια πειρπου δεν βλεπουμε μεγαλες διαφορες αλλα δεν ειναι τελμα η αγορα εξελισσεται ακομη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να ηξερα ποιον ρωτησαν και τους ειπε οτι δοκιμασε λετπο κινητο και το βρηκε βολικο? Προσωπικα εχω διαπιστωσει οτι κατω απο 8mm αρχιζει και γινεται αβολο στο χερι. Καλυτερα να κρατανε καπου εκει παχος και να αθξανουν την μπαταρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους!! Γιατι το lg g4 μου δεν χωραει πουθενα απο το παχος του. παω να το βαλω στο γραφειο πανω και βρισκει στο ταβανι. Στη τσεπη μου οποτε παω να το βαλω μου τη σκιζει στις ακρες  ασε που απο το παχος του με περνανε για εξωγηινο οποτε το βγαζω απο τη τσεπη μου και ντρεπομαι. 
Απο την αλλη; Δεν σπαει αμα θες ενω θα επρεπε! Περιμενω την one plus να μου λυσει τα παραπανω προβληματα.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ζήτησε κανείς τόσο λεπτό κινητό; Και αν ναι, μήπως αυτοί που ζήτησαν μεγαλύτερη αυτονομία είναι περισσότεροι;

Η Oneplus απομακρύνεται από το αρχικό κοινό της, για να δούμε αν και τι θα τους βγει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...