Προς το περιεχόμενο

The Insomnia 3D Printing Community!


Μήνυμα προστέθηκε από Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 minutes ago, Errik said:

Γιατί πρέπει να φτιάχνω λογαριασμούς, να διαβάζω πολιτικές αποστολής και να πληρώνω μεταφορικά έξτρα. Έχει καταλήξει να είναι πιο εύκολο να παραλάβεις κάτι απευθείας απο Κίνα παρά απο ελληνικό κατάστημα. Εκτός αν έχει BOX NOW ή Skroutz point. Τότε αλλάζει. Αλλά δε βλέπω κανένα απο αυτά τα καταστήματα να έχει κάτι τέτοιο. 

Σαν περιοχές και ωράριο δε με βολεύουν να περάσω επιτόπου. 

Ξέρετε κανα κατάστημα με σχετικό εξοπλισμό προς Βόρεια προάστια ; 

Δεν χρειάζετε λογαριασμό, τουλάχιστον στην grobo. BoxNow έχει... 

Η cableworks είναι εύκολα προσβάσιμη στην Λ. Βουλιαγμένης. ΟΚ μπορεί λίγο μακριά, αλλά δεν μπλέκεις με στενάκια κτλ.. 

Για την grobotronics πριν βάλει το boxnow, εγώ παραλαμβανα ο ίδιος απο το κεντρικό τους στην Λ. Βουλιαγμένης στον Αγ. Δημήτριο. Υπάρχει αυτός ο τρόπος αποστολής στις επιλογές. Είναι πολυ ποιο εύκολο απο το να μπλέκεις με κέντρο. Απλα δουλεύουν ώρες γραφείου (και όχι καταστημάτων).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 hours ago, Errik said:

Γιατί πρέπει να φτιάχνω λογαριασμούς, να διαβάζω πολιτικές αποστολής και να πληρώνω μεταφορικά έξτρα. Έχει καταλήξει να είναι πιο εύκολο να παραλάβεις κάτι απευθείας απο Κίνα παρά απο ελληνικό κατάστημα. Εκτός αν έχει BOX NOW ή Skroutz point. Τότε αλλάζει. Αλλά δε βλέπω κανένα απο αυτά τα καταστήματα να έχει κάτι τέτοιο. 

Σαν περιοχές και ωράριο δε με βολεύουν να περάσω επιτόπου. 

Ξέρετε κανα κατάστημα με σχετικό εξοπλισμό προς Βόρεια προάστια ; 

ποια περιοχή είσαι///????? ν άσου στείλω ένα  η τι ακριβώς σου λείπει να κοιτάξω την αποθήκη μου...πάντα περισσεύουν πράγματα...δε θέλω χρήματα....θα χρεώθεις την αποστολη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά μου έχει καεί η αντίσταση του hot-end. Μου δίνει ένδειξη θερμοκρασίας αλλά δεν ζεσταίνεται η κεφαλή εκτύπωσης. Η πλακέτα δίνει εντολή απλά η κεφαλή δε ζεσταίνεται. 

Αν έχεις μπορώ να σου στείλω ενα κωδικό BoxNow. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 minutes ago, Errik said:

Λογικά μου έχει καεί η αντίσταση του hot-end. Μου δίνει ένδειξη θερμοκρασίας αλλά δεν ζεσταίνεται η κεφαλή εκτύπωσης. Η πλακέτα δίνει εντολή απλά η κεφαλή δε ζεσταίνεται. 

Αν έχεις μπορώ να σου στείλω ενα κωδικό BoxNow. 

Σε ευχαριστώ πολύ!

12v h 24v ???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Errik said:

12V, είναι του Anet A8

αύριο θα κοιτάξω τι έχω και θα σου πω....σίγουρα έχω 24βολτ .....και αν θυμάμαι καλά  έχω και 12βολτ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω τον Phrozen Sonic Mighty 8K, Ξερει κανεις εαν μπορω να χρησιμοποιησω resin αλλων εταιριων ? χρειαζεται να εχει ετοιμο προφιλ για αυτα μεσα το chitubox? επισης υπαρχει κανενα site απο ευρωπη για αγορα φθηνων resin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sazistas είπε

Παιδια εχω τον Phrozen Sonic Mighty 8K, Ξερει κανεις εαν μπορω να χρησιμοποιησω resin αλλων εταιριων ? χρειαζεται να εχει ετοιμο προφιλ για αυτα μεσα το chitubox? επισης υπαρχει κανενα site απο ευρωπη για αγορα φθηνων resin?


Δε γνωρίζω από resin, ρίξε μια ματιά στο site τής SUNLU  κατά διαστήματα έχω παραγγείλει filament και οι τιμές τους είναι καλές ίσως να αξίζει και για resin.
Συνήθως πάντα έχει προσφορές που τρέχουν. Στέλνουν με DHL από Ευρώπη - Γερμανία από ότι θυμάμαι.
https://www.sunlu.com/collections/uv-resin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Errik said:

12V, είναι του Anet A8

εχω 12v 40w αλλά είναι κομμένο ...πρέπει να το ματίσεις με το δικό σου(κολλήσεις....η με βλέμμα).......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, kostasbm said:

εχω 12v 40w αλλά είναι κομμένο ...πρέπει να το ματίσεις με το δικό σου(κολλήσεις....η με βλέμμα).......

 

Οκ! Μου κάνει, θα τα βρώ! 

Να σου στείλω κωδικό BoxNow; 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Errik said:

Οκ! Μου κάνει, θα τα βρώ! 

Να σου στείλω κωδικό BoxNow; 

Ευχαριστώ!

στείλε το....δεν έχω ξαναστείλει να δω τη διαδικασια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2024 στις 1:12 ΜΜ, Errik είπε

Καλησπέρα!

Πρέπει να μου κάηκε το hot end του Anet A8, μου δίνει ένδειξη θερμοκρασίας αλλά δεν ανεβαίνει η θερμοκρασία.

Το έχει πάθει κανείς άλλος; Παίζει να είναι κάτι άλλο; 

Ανταλλακτικό που μπορώ να βρω; Προτιμώ να μη περιμένω το δίμηνο απο Aliexpress...

Α δεν έχεις κάνει κάτι με αυτό, σίγουρα έχω να σου δώσω. Αν θες στείλε μια φώτο πως είναι, για να σου δώσω το σωστό! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, alienrba said:

Α δεν έχεις κάνει κάτι με αυτό, σίγουρα έχω να σου δώσω. Αν θες στείλε μια φώτο πως είναι, για να σου δώσω το σωστό! 

Σε ευχαριστώ! Ήδη ο αγαπητός συμφορουμίτης @kostasbm μου έστειλε ενα spare που είχε, θα προσπαθήσω να το προσαρμόσω και αν δεν τα καταφέρω ή δεν κάνει θα σου πω! 

Να είσαι καλά!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καινούριος στο άθλημα, έχω τελειώσει μόλις ένα filament και τώρα τρώω το δεύτερο. Είναι και τα δύο Creality. Το πρώτο βγήκε αρκετά καλό, δεν είχα κάποιο θέμα. Στο δεύτερο έχω θέμα γιατί ο εκτυπωτής εκεί που τυπώνει ξαφνικά μου λέει ότι δεν έχω filament μέσα, και όταν πάω να τσεκάρω βλέπω ότι έχει αρκετή αντίσταση. Δηλαδή, αυτό που καταλαβαίνω είναι άσχημα τυλιγμένο.

Είναι σύνηθες πρόβλημα; Είναι θέμα δεύτερων εταιρειών όπως η Creality ή και με Prusa θα συμβεί το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...