Προς το περιεχόμενο

Λανθασμενη ανακατευθυνση ενος sub-domain σε διαφορετικο domain


thessalonik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπαρχει λογος να βαλλουμε ο ενας εναντιον του αλλουνου με ειρωνειες και σαρκαστικα σχολια.

 

Ειμαι ανθρωπος που μαρεσουν οι συγκεκριμενες απαντησεις σε συγκεκριμενες ερωτημησεις.

Εχω την υπομονη να διαβαζω κατι σχετικο με αυτο που ψαχνω αλλα δεν εχω την υπομονη να διαβαζω ολοκληρα και πολλαπλα Links.

 

Ετσι λειτουργω εγω, τι να κανουμε.....μαθαινω καθως προκυπτουν καταστασεις και θεματα, δεν ειμαι τυπος που διαβαζω ολη την θεωρια απο την αρχη.

 

Παρολα αυτα σε ευχαριστω παντως για τα links που μου υπεδειξες, εκανα τον κοπο να τα διαβασα και ηταν χρησιμα και διαφωτιστικα και τα κρατησα κιολας για πιθανη μελλοντικη αναφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προκειται για παρεξηγηση...

Το Λινουχ αποτελει μια μεγαλη κοινοτητα που στηριζεται στην Αλληλοβοηθεια και στη συνεισφορα.

Ο φιλος απο πανω προσπαθει να στηριξει την τσεπη του πιστευοντας στο αρχαιο ρητο "αμυνεσθαι για την παρτη σας".

Η διαφορα ειναι τουλαχιστον χαωδης.

Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για παρεξηγηση...

Το Λινουχ αποτελει μια μεγαλη κοινοτητα που στηριζεται στην Αλληλοβοηθεια και στη συνεισφορα.

Ο φιλος απο πανω προσπαθει να στηριξει την τσεπη του πιστευοντας στο αρχαιο ρητο "αμυνεσθαι για την παρτη σας".

Η διαφορα ειναι τουλαχιστον χαωδης.

Φιλικα.

 

Οτι να ναι... Αλλα λεει η γιαγια μου αλλα ακουν τα αυτια μου εισαι εσυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλέσω πολύ το θεμα να κλειδώσει.

Λύση σε αυτό που ήθελε βρήκε με τον εναν η τον αλλον τρόπο.

Το να καθομαστε αλλοι 5 άνθρωποι να του λέμε ότι κανει λάθος και να μην το βλέπει και να τα μεταφράζει οπως νομίζει ο ίδιος δε βγάζει πουθενά.

Επισης να θεωρεί οτι δε προσβάλει και να προσβάλει άλλους που τον βοηθάνε παλι δε βγάζει άκρη.

Ουτε θα κανουμε τελικά τον κόσμο καλύτερο αφου ο ίδιος ο κοσμος δε θέλει να γίνει κατι τέτοιο.

 

Και πραγματικά θα ξανασκεφτώ σοβαρά αν θα ξαναμοιραστω την γνώση-εμπειρία μου σε αυτο το forum γιατι δεν ειναι η πρώτη φορα που βλέπω τέτοια αντιμετώπιση.

 

Στην τελική ο φίλος παραπάνω αν ειχε τρόπους και όντως σεβοταν τον οποιοδήποτε εξαρχης θα ελεγε ρε παιδιά επειδή βασανιζομαι τωρα και καίγομαι εχετε να μου πειτε βημα βημα τι να κανω; και θα το κοιταξω μετα καλύτερα για να ξερω για αλλη φορα. Θα τον βοηθούσα.

Το δε μου κανει και με ταλαιπωρείς και πες μου τώρα με 2 κλικ πως να το κανω, εγω απλα τα θεωρω αχαριστία.

Και σε αυτο απλα λεω ΚΟΙΜΉΣΟΥ....

 

Pleas lock this thread.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλέσω πολύ το θεμα να κλειδώσει.

Λύση σε αυτό που ήθελε βρήκε με τον εναν η τον αλλον τρόπο.

Το να καθομαστε αλλοι 5 άνθρωποι να του λέμε ότι κανει λάθος και να μην το βλέπει και να τα μεταφράζει οπως νομίζει ο ίδιος δε βγάζει πουθενά.

Επισης να θεωρεί οτι δε προσβάλει και να προσβάλει άλλους που τον βοηθάνε παλι δε βγάζει άκρη.

Ουτε θα κανουμε τελικά τον κόσμο καλύτερο αφου ο ίδιος ο κοσμος δε θέλει να γίνει κατι τέτοιο.

 

Και πραγματικά θα ξανασκεφτώ σοβαρά αν θα ξαναμοιραστω την γνώση-εμπειρία μου σε αυτο το forum γιατι δεν ειναι η πρώτη φορα που βλέπω τέτοια αντιμετώπιση.

 

Στην τελική ο φίλος παραπάνω αν ειχε τρόπους και όντως σεβοταν τον οποιοδήποτε εξαρχης θα ελεγε ρε παιδιά επειδή βασανιζομαι τωρα και καίγομαι εχετε να μου πειτε βημα βημα τι να κανω; και θα το κοιταξω μετα καλύτερα για να ξερω για αλλη φορα. Θα τον βοηθούσα.

Το δε μου κανει και με ταλαιπωρείς και πες μου τώρα με 2 κλικ πως να το κανω, εγω απλα τα θεωρω αχαριστία.

Και σε αυτο απλα λεω ΚΟΙΜΉΣΟΥ....

 

Pleas lock this thread.

 

 

1. Ναι την βρηκα την απαντηση μονος μου.

 

2. Θα μοιραζοσουν την εμπειρια σου μαζι μας αν πραγματικα εγραφες καποια λυση αντι του να ποσταρεις απλα ξερα links.

 

3. Σεβομαι αυτους που με σεβονται και απαντω αναλογως σε αυτους που η μονη προσφορα τους ειναι να ειρωνευονται..

 

4. Πραγματικα ταλαιπωρηθηκα γιατι εφαγα ποσο χρονο να απαντω σε σαχλαμαρες αντι να βγει κατι εποικοδομητικο

 

5. "Δεν ειναι η πρώτη φορα που βλέπω τέτοια αντιμετώπιση" λες και αυτο δεν ειναι παραξενο αν και στους αλλους απαντας με τον ιδιο ξερο τροπο πετωντας τους μονο links χωρις να κανεις τον κοπο να γραψεις καποια ενυτολη ΄και να πεις 2 λογια για το προβλημα. Αρα βλεπεις πως και αλλοι αντιδρουν, οχι μονο εγω.

 

6. Βασικα δεν ξερω κιολας αν μπορουσες να απαντησεις straightforward, ισως να μην ηξερες κιολας γιαυτο αρκεστηκες στο να παραθεσεις general links

 

Δεν θα συνεχισω αλλο γιατι απο οτι βλεπω δεν προκειται να συμφωνησουμε, οποιος καταλαβε καταλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον ξεχνάς, δε καταλαβαίνεις και τα λες όπως θέλεις.

Όσο και να ασχοληθώ(ούμε) είναι πεταμένος χρόνος.

InShaAllah

 

Το αν ήξερα ή όχι θα μείνει μυστήριο. Ένα είναι το σίγουρο.

 

Ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τραγουδα μονος σου, εγω βαρεθηκα απαντω και σε σενα ή στον καθε  ασχετο που μπαινει εδω με σαν τον "gakos1111" με σκοπο να μου την πει για να κανει count++ τα post του, γιατι μονο αυτο φαινεται οτι ξερει να κανει/

 

Εσεις προτιματε να ξοδευεται το χρονο σας και τον χρονο μου κανοντας ανοητα remarks για το ποσο δικιο εχετε εσεις και το ποσο αδικο εχω εγω , παρα στο να απαντησετε στο πραγματικο προβλημα προς λυση.

 

Εφαγα τοσο χρονο εδω μεσα να απαντω σε μλκ.... και τελικα βρηκα και μονος μου τις απαντησεις σε ολα, ακομα και για το sending mail gmail bock issue που τελικα ειχε θεμα με το SSL Cert.

 

Και ναι πηρα αυτο που μου αξιζει μιας και καταφερα να τα λυσω ολα μονος μου. Αν περιμενα απο σενα παιζει και να εγραφα μεσα τα μεσα Ιουνη.....

 

Δεν θα αφιερωσω ουτε 1 λεπτο απαντωντας περισσοτερο σε αυτο το thread και ουτε καν θα διαβασω αλλες "απαντησεις" γιατι ειναι ολες εκτος θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε thessalonik με τα τρελά contribution στην κοινότητα!

 

ΥΓ. Ο Γουσταύος Φλομπέρ έλεγε ότι η βλακεία, ο εγωισμός και η καλή υγεία είναι τα τρία συστατικά της ευτυχίας (link). Φίλε Νίκο εύχομαι να σφύζεις από υγεία, γιατί είσαι τόσο κοντά που είναι κρίμα να μην απολαμβάνεις την ευτυχία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ μεν, iam far from being happy, i wish i were.

 

Θέλω επίσης να πω, πως ίσως ο τρόπος και τα λόγια μου να φαίνονται εγωιστικά αλλά στην πραγματικότητα το μόνο που ήθελα ήταν λίγο πιο συγκεκριμένη βοήθεια.

 

Αν το παραπάνω θεωρείται εγωισμος τότε τι να πω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δωσω και τα συλληπητηρια μου στις lame attempts καποιου αναγνωστη αυτου του νηματος για τις ακαρπες προσπαθειες του να διαβασει το /etc/hosts και το /etc/passwd και το index.html οπως φαινεται εδω:

 

http://superhost.gr/?show=stats

 

και εδω:http://superhost.gr/?show=log&page=index.html

 

Η εγγραφη που αναφερεταισ ε αυτον ειανι η 4η πιο προσφατη στην λσιτα και ειναι αυτη

 

188-141-85-206.dynamic.upc.ie

 

με proxy φυσικα απο Marino - Ireland

 

προσπαθουσα να με hackeψει απο τις 7:58 εως τις 9:33 επσικεπτομενες 99 φορς το σιτε, μετα εγκατελειψε επειδη δεν μπορεσε να τα καταφερει :-)

 

Ας μας πει και ποιος ηταν δεν θα θυμωσω :-)


Απο οτι φαινεται απο τα capture που εχω κανει προσπαθησε χρησιμοποιωντας το Nikto:

 

"Nikto web server scanner which performs comprehensive tests against web servers for multiple items"

 

http://prntscr.com/ffvb6f

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ δατ γουοζ μη, δεν εκρυψα καν την IP, ενδιαφερόμουν να δω πως έχεις ασφαλίσει τον σέρβερ που έχεις βάλει και eshop επάνω

Δεν προσπαθούσα μανιουαλυ, έτρεξα ένα εργαλείο και γύρισα μετά να δω αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχεις καν firewall σωστα βαλμένο, ήταν σαν να παίρνεις αποτελέσματα από localhost, ο apache δεν έχει σεταριστεί να έχει κάποια σημαντικά security features κλπ..

γενικά θα μου έκανε μεγάλη εντύπωση αν κάποιο μποτάκι στο ίντερνετ δεν έχει ήδη πάρει το σέρβερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...