Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi λανσάρισε το νέο Mi Max 2 με μπαταρία 5300mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε συ αφού σου λέω έχω το πρώτο max με τον 652. Με stock global Rom δεν είδα διαφορά σε σύγκριση με τον snapdragon 800 με Custom Rom kernel όμως.

 

Τι να σου πω. Εγω απο το lg g2 με custom rom και kernel εμενε πισω σε σχεση με Redmi Note 4X. Και στο gaming στο asphalt 8 παιζω ενα κλικ ανωτερες ρυθμισεις. Τωρα παιζει ρολο και ο kernel και η rom βεβαια. Αν ειναι stock η ρομ σου τοτε θα καλυπτε μερος της διαφορας σε εμπειρια χρησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να σου πω. Εγω απο το lg g2 με custom rom και kernel εμενε πισω σε σχεση με Redmi Note 4X. Και στο gaming στο asphalt 8 παιζω ενα κλικ ανωτερες ρυθμισεις. Τωρα παιζει ρολο και ο kernel και η rom βεβαια. Αν ειναι stock η ρομ σου τοτε θα καλυπτε μερος της διαφορας σε εμπειρια χρησης.

Προφανώς με stock Rom δεν παλεύεται το TouchWiz. Και σίγουρα με μια Custom Rom kernel root ο 625 θα πηγαίνει πολύ καλύτερα από τον 4 χρόνων 800αρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστές όλες οι απόψεις παιδιά για τα antutu κλπ. 

 

Πάντως πολλοί που αναφέρουν ότι με 62000 antutu τα σπάει και τα κάνει όλα δεν είπε κανείς το αντίθετο. Για απλή χρήση μια χαρά είναι και ένα doogee y6 max 6.5" με 45000 antutu μια χαρά είναι και κάνει 110 ευρώ.

 

Για όποιον δεν έχει δουλέψει ποιό γρήγορο τηλέφωνο μια χαρά είναι. Όποιος όμως έχει αγγίξει τηλέφωνο που βγάζει παραπάνω 90k με 100k καταλαβαίνει την διαφορά πως αποκρίνεται ακόμα και στο browsing έχοντας πολλά παράθυρα ανοιχτά η βλέποντας YouTube μέσα από την σελίδα.

 

Οπότε καλό είναι να μην λέμε τα κουλά ότι μια χαρά είναι για όλους. Προσωπικά σε αυτήν την συσκευή χρειαζόταν και η έκδοση με τον 660 για να έχει νόημα κάποιος να αναβαθμίσει.

 

Προσωπικά που το τηλέφωνο είναι εργαλείο δουλειάς και κάνω πολλά πράγματα μέσα στο επαγγελματικό μου χρόνο  το να πληρώσω παραπάνω για να πάρω μια συσκευή που δουλεύει ποιό σβέλτα και σε απλά πράγματα έχει νόημα. Για κάποιον άλλο όχι. Έτσι είναι αυτά αλλά να μην λέμε γενικότητες.

 

Το μόνο κακό με την Xiaomi είναι το θέμα με τις μπάντες (βλέπε μπάντα 20).

 

Εύχομαι αύριο που ανοίγει η έκθεση να μας βγάλει κάτι καλό η asus αν και φαρμακείο σε τιμή για να πέσει ακόμα περισσότερο ή τιμή του παλαιού.

 

Αυτά καλό ξημέρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι που λετε για 835, 821, 820, αμολεντ οθονες και αλλα...

Και φυσικα και οι ιδιοι που λετε για τις τιμες των 600 Ευρω...

 

Γιατι να παω να παρω Xiaomi και να δωσω τοσο χρημα?

Υστερα απο λιγο η μεταπωλητικη του αξια θα ειναι στο μισο και θα ειναι κινα!

Ασε που στα durability tests ειναι τα χειρωτερα!

 

Samsung, LG, oneplus, kai apple παιζουν στις τιμες αυτες.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

 

Αυτην την εταιρια ΔΕΝ την εμπιστευομαι.

Οσο για το ποσο legit ειναι ο τυπος - Ψαξτε τον!

Γελάω απλά. Κάτοχος Mi5 εδώ και πολύ καιρό, έχει περάσει τα άπειρα, το έχω κάτσει, έχει πέσει από 2 μέτρα συν ένα χειμώνα σε οικοδομή και δεν έχει καταλάβει ΤΙΠΟΤΑ, πέραν από μικροεκδορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...