Προς το περιεχόμενο

Monitor Samsung C24FG70 στα 300€ caseking


trok-trok

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω μαλλον θα την παραγγειλω τελικα

Για manufacture date δεν ελαβα ημερομηνια κατασκευης

Παιζει κανα κουπονι για το caseking?

Ποσο θα κανει να ερθει κανα 15ημερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φίλος από πάνω εννοεί ότι η οθόνη είναι 144 Hz με Freesync και χαραμίζεται στο PS4 που έχει fixed 60Hz με VSync (και με 30 fps σε κάμποσα παιχνίδια) και βέβαια δεν υποστρηρίζει Freesync.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ναι μεν ειναι gaming οθονη αλλα στα 300€ δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε ποιοτητα εικονας-αποδοση χρωματων

Ξερουμε τελικα ποσο κανει να ερθει απο Caseking?

Παντως δεν βλεπω κινηση στο topic και απορω γιατι ψαχνoντας ξανα τη μονη που βρηκα να την κοντραρει ειναι η XG2401 η οποια κοστιζει +30€ αλλα ειναι Tn χωρις quantum dot μερικως ρυθμιζομενη βαση αλλα εμφανησιακα ειναι πιο ωραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ναι μεν ειναι gaming οθονη αλλα στα 300€ δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο σε ποιοτητα εικονας-αποδοση χρωματων

Ξερουμε τελικα ποσο κανει να ερθει απο Caseking?

Παντως δεν βλεπω κινηση στο topic και απορω γιατι ψαχνoντας ξανα τη μονη που βρηκα να την κοντραρει ειναι η XG2401 η οποια κοστιζει +30€ αλλα ειναι Tn χωρις quantum dot μερικως ρυθμιζομενη βαση αλλα εμφανησιακα ειναι πιο ωραια

Περίπου 2 εβδομάδες μαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε απαντηση που ελαβα απο το μαγαζι δεν γνωριζουν manufacture date της οθονης...Μπορει να εχουν αναμεικτα και 2016 και αρχες 2017 και σε αυτο κολλαω

Για την C24FG73 διαβασα οτι εκτος της βασης που διαφερει εχουν πιθανως λυσει ολα τα ζητηματα που εμφανισε η C24FG70 και διχως να ειμαι σιγουρος πηρε το ματι μου αναφορες για τυχον διαθεση firmware μεσω του service και για τους κατοχους της C24FG70

Ειναι κατι τετοιο εφικτο μεσω ενος firmware να διορθωθουν τα οποια προβληματα?

Επεξ/σία από trok-trok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αναφορές χρηστών, το FW update που έκανε το Service στις οθόνες διόρθωνε εντελώς το πρόβλημα με την flickering γραμμή στα δεξιά της οθόνης (όταν υπήρχε το freesync ON), ενώ το purple motion θέμα ελλατωνόταν, σε άλλους σε ανεκτά επίπεδα σε άλλους απλά δεν τους φαινόταν τόσο κακό.

Δεν είναι θέμα driver αλλά FW, και δε νομίζω να γίνει διάθεση για απλό DL/install καθώς για να γίνει η εγκατάσταση πρέπει να χρησιμοποιηθεί το service port στο πίσω μέρος της οθόνης (από Samsung Service). 

Οι οθόνες μετά το Νοέμβρη έρχονται με το τελευταίο Firmware οπότε δεν υπάρχει κάτι να φτιαχθεί, είναι όπως θα σου κάτσει το monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικη απο amazon.co.uk στα 290€

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01LN1QSQY/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1497002594&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=Samsung+C24FG70&dpPl=1&dpID=41ang30pMCL&ref=plSrch

Τη μετατροπη σε ευρω μου την κανει με 1,17 ενω κανονικα ειναι 1,13 αν δεν κανω λαθος και βγαινει 280€

Μετα την trial εγγραφη στο Prime μπορει να γινει ακυρωση ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

250E με ψηνει παρα πολυ να κανω αναβαθμιση απο το Dell που εχω στα 60hz η τιμη σε σχεση με Ελλαδα ειναι 150Ε κατω. Υπαρχει η πιθανοτητα για εξτρα χρηματα σε τελωνειο γιάυτην γνωριζει καποιος η επειδη ειναι εντος Ευρωπαικης ζωνης δεν παιζουν εξτρα δασμοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

220 λιρες το βλεπω τωρα, που σημαινει 250 ευρω (+μεταφορικα, +διαφορά ΦΠΑ, 246,50 λιρες = 280 ευρω), οποιος ενδιαφερεται ας το δει.

Διλημμα παντως..., σκεφτηκα να δωσω ενα ολοκαινουργιο viewsonic xg2401 που ελαχιστα εχω χρησιμοποιησει, απο την αλλη διαβασα πολλους που συνιστουν να περιμενουμε το νεο samsung, αλλα συνηθως τα νεα μοντελλα ειναι ακριβα.

Βαρεθηκαν παντως τα πηγαινε-ελα αυτου του μοντελου και το σκοτωνουν σαν τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...