Προς το περιεχόμενο

Προταση για αγορα οικιακου εκτυπωτη για φωτογραφιες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδω και πολλα χρονια με συντροφευε ενας Canon ip5200 ο οποιος εφτασε στο τελος του.Εμεινα αρκετα ευχαριστημενος και οι φωτογραφιες ανθεκτικες στο χρονο.

Ψαχνω εκτυπωτη κυριως για εκτυπωση φωτο και πολυ λιγες απλες εκτυπωσεις τις οποιες δεν εχω θεμα τις κανω και απο το γραφειο (laser) εαν χρειαστει.

Ουσιαστικα φωτο σε καλο χαρτι και εκτυπωση cd/dvd,δεν με ενδιαφερει το κοστος αρκει να εχω καλη αποδοση χρωματων και αντοχη στο χρονο.Μεγεθες σελιδας Α4.

Διαβαζοντας reviews κλπ.βλεπω οτι ειναι αρκετα καλα και καποια multifunction μηχανηματα,πχ Canon mx925,Epson xp-830-860.Δεν θα με χαλουσε να ειχα μαζι και σκανερ πχ αλλα οχι σε βαρος της ποιοτητας.

Budget 200 ευρω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη επιλογη λεω οτι ειναι η canon για φωτογραφιες,  η σειρα mg που ειχα και εγω ειχε και σκανερ, αλλα σε εμενα μετα απο ενα χρονο παει χαλασε, οι φωτογραφιες ηταν τι να σου πω καλυτερες και απο φωτογραφειο ελαμπαν,  ισως επειδη γεμιζα τα μελανια τα εφτυσε, μου εβγαζε ομως σοβαρο error που ειχε να κανει με την τροφοδοσια του.  Παρε canon για φωτογραφια αξιζει με τα 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον canon τον εχω περιπου 15 χρονια εχει βγαλει απιστευτες φωτογραφιες και τωρα μαλλον βουλωσαν οι κεφαλες λογω του οτι τελευταια δεν εκτυπωνα σχεδον καθολου,μπηκα και στο τρυπακι και πηρα συμβατα κινεζικα απο ebay και τα χρωματα εβγαιναν οτι να'ναι.

Κι εγω προς canon κλεινω παροτι στο εξωτερικο ολοι μιλουν για φωτογραφικες εκτυπωσεις με epson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι ρε συ μακρια απο epson σαβούρα ειναι, παρε canon να είσαι καλά, αλλιως εγω πηρα εναν hp αλλα φωτογραφίες βγάζει παλι αλλα αφήνει περιθώρια, ο προηγουμενος canon που ειχα ηταν ο mg2550 αν δεν κάνω λάθος και τον ειχα παρει 50Ε άλλα χάλασε γρήγορα παρόλα αυτά οι φωτογραφίες ήταν μαγικές δεν υπήρχε τέτοια ποιότητα τετοια ζωντανια τα χρώματα αλλα και τα μελάνια του ακριβά ηταν αρκετά

Επεξ/σία από panos0100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον τον θες για φωτογραφίες κυρίως, θα έψαχνα κάτι σε dye sub.

Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι όλοι οι "οικιακοί" εκτυπωτές αυτού του τύπου είναι 4x6" max.

 

Μετά πρέπει να πας σε mitsubishi και το κόστος ανεβαίνει δυσανάλογα.

 

Αν γνωρίζει κανείς κάτι σε 5x7" (ή ακόμα καλύτερα 6x8") σε προσιτή τιμή, ας το μοιραστεί μαζί μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον τον θες για φωτογραφίες κυρίως, θα έψαχνα κάτι σε dye sub.

Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι όλοι οι "οικιακοί" εκτυπωτές αυτού του τύπου είναι 4x6" max.

 

Μετά πρέπει να πας σε mitsubishi και το κόστος ανεβαίνει δυσανάλογα.

 

Αν γνωρίζει κανείς κάτι σε 5x7" (ή ακόμα καλύτερα 6x8") σε προσιτή τιμή, ας το μοιραστεί μαζί μας.

Εριξα μια ματια αλλα για Α4 ειναι απαγορευτικες οι τιμες,τωρα σε 10χ15 δεν θα ηθελα να περιοριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ψαχνοντας κατεληξα στον Canon TS8050 απο την καινουργια σειρα ο οποιος φαινεται απο reviews να βγαζει απιστευτες φωτογραφιες και παιρνει και 6 μελανια που θεωρω οτι δειχνει και τον προσανατολισμο του εκτυπωτη προς φωτογραφικη εκτυπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...