Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανασχεδίασε την ιστοσελίδα “Switch” με στόχο να προσελκύσει χρήστες του Android να κάνουν την αλλαγή στο iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ντεμπούτο έκανε πρόσφατα η επανασχεδιασμένη ιστοσελίδα της Apple "Switch" που έχει στόχο να ενθαρρύνει τους χρήστες του Android να κάνουν την μετάβαση στο iPhone.

Η ιστοσελίδα τονίζει τα χαρακτηριστικά του iPhone, και ξεκαθαρίζει πόσο απλό είναι για έναν χρήστη να κάνει την μετάβαση από ένα smartphone με Android στην δημοφιλή συσκευή της Apple.

 

Η εταιρεία με έδρα στο Cupertino στην California διατηρούσε και παλαιότερα μία ιστοσελίδα που ήταν αφιερωμένη σε πελάτες που θέλουν να κάνουν την αλλαγή από την συσκευή Android τους στο iPhone αλλά εστίαζε περισσότερο στο app Move to IOS, ένα εξειδικευμένο app που σκοπός του ήταν να βοηθήσει τον χρήστη του Android να μεταφέρει τις επαφές, το ιστορικό των μηνυμάτων του, της φωτογραφίες, τους λογαριασμούς email κ.λπ.

 

Το νέο site, αν και περιλαμβάνει μία ενότητα ειδικά για το app Move to iOS, επιχειρεί να προσελκύσει τους χρήστες Android με λεπτομέρειες σχετικά με την κάμερα και τον επεξεργαστή του iPhone, μαζί με πληροφορίες για το Android Pay, την πολιτική απορρήτου της Apple, το app Messages, την δέσμευση της Apple στην προστασία του περιβάλλοντος καθώς και την υποστήριξη που παρέχει η εταιρεία (Apple Support).

 

Η ιστοσελίδα επίσης περιλαμβάνει έξυπνα animations και απλό, καθαρό design, μερικά videos διάρκειας 16 δευτερολέπτων που δείχνουν πόσο εύκολο είναι για κάποιον να κάνει την “αλλαγή” ενώ στο τέλος της περιλαμβάνει ένα συγκριτικό διάγραμμα και συνδέσμους για την άμεση αγορά μοντέλων iPhone από την Apple.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Η Apple σύμφωνα με το MacRumors συνεχίζει να βλέπει έναν αυξανόμενο αριθμό πελατών που κάνουν την μετάβαση από το Android στο iPhone, και στη συγκεκριμένη τάση αναφέρεται ο CEO της εταιρείας Tim Cook σχεδόν σε κάθε τηλεφωνική συνδιάσκεψη με επενδυτές για τα κέρδη της εταιρείας όπως σε αυτή του Μαΐου: “Είδαμε τον μεγαλύτερο αριθμό switchers εκτός της Κίνας που έχουμε δει ποτέ την ίδια περίοδο”.

 



Link.png Site: MacRumors

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το κάνουν να στέλνεις με Bluetooth σε όλες τις συσκευές,να περνάς τραγούδια μέσα λες και είναι στικάκι όπως στα android,αν δεν βάλουν καμία μπαταρία μεγαλύτερη και πολλά αλλα πως να προσελκύσουν ένα μεγάλο μέρος που τα θέλουν αυτά.Αυτοι που γύρισαν σε iOS γύρισαν γιατί είχαν παράπονο πως το android κολλάει πολύ,όσο καλή συσκευή και αν είχαν μετα απο λίγο καιρό κολλούσε.
Ειμαι κάτοχος και των 2 γιατί μονο με 1 δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το κάνουν να στέλνεις με Bluetooth σε όλες τις συσκευές,να περνάς τραγούδια μέσα λες και είναι στικάκι όπως στα android,αν δεν βάλουν καμία μπαταρία μεγαλύτερη και πολλά αλλα πως να προσελκύσουν ένα μεγάλο μέρος που τα θέλουν αυτά.Αυτοι που γύρισαν σε iOS γύρισαν γιατί είχαν παράπονο πως το android κολλάει πολύ,όσο καλή συσκευή και αν είχαν μετα απο λίγο καιρό κολλούσε.

Ειμαι κάτοχος και των 2 γιατί μονο με 1 δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Αν επιτρέπεται, ποιά δουλειά κάνεις με μήλο που δεν γίνεται με Android;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το κάνουν να στέλνεις με Bluetooth σε όλες τις συσκευές,να περνάς τραγούδια μέσα λες και είναι στικάκι όπως στα android,αν δεν βάλουν καμία μπαταρία μεγαλύτερη και πολλά αλλα πως να προσελκύσουν ένα μεγάλο μέρος που τα θέλουν αυτά.Αυτοι που γύρισαν σε iOS γύρισαν γιατί είχαν παράπονο πως το android κολλάει πολύ,όσο καλή συσκευή και αν είχαν μετα απο λίγο καιρό κολλούσε.

Ειμαι κάτοχος και των 2 γιατί μονο με 1 δεν μπορώ να κάνω την δουλειά μου.

Φίλε μου αν τα κάνει όλα αυτά όπως εσύ τα θες, πάει στράφι το υψηλό επίπεδο ασφάλειας. Όσο για τα τραγούδια και τη μεταφορά αρχείων, αυτό γίνεται πλέον και πολύ εύκολα. ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά μου ζήτησε ένας μπάρμπας να κατεβάσω και να του βάλω συγκεκριμένο τραγούδι για ringtone στο iphone του και μετά από 5-6 ώρες τα παράτησα (αφού τελικά κατάλαβα ότι είναι κλειδωμένα τα πάντα στο μπ@$&)!

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια φορά μου ζήτησε ένας μπάρμπας να κατεβάσω και να του βάλω συγκεκριμένο τραγούδι για ringtone στο iphone του και μετά από 5-6 ώρες τα παράτησα (αφού τελικά κατάλαβα ότι είναι κλειδωμένα τα πάντα στο μπ@$&)!

 

Πριν 7-8 χρόνια? :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά μου ζήτησε ένας μπάρμπας να κατεβάσω και να του βάλω συγκεκριμένο τραγούδι για ringtone στο iphone του και μετά από 5-6 ώρες τα παράτησα (αφού τελικά κατάλαβα ότι είναι κλειδωμένα τα πάντα στο μπ@$&)!

Ναι, γιατί ως γνωστόν, πρέπει να κλείσεις 8άωρο για να περάσει το ringtone! (Εκτός αν ξέρεις πώς γίνεται, οπότε θέλεις 2 λεπτά).

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά μου ζήτησε ένας μπάρμπας να κατεβάσω και να του βάλω συγκεκριμένο τραγούδι για ringtone στο iphone του και μετά από 5-6 ώρες τα παράτησα (αφού τελικά κατάλαβα ότι είναι κλειδωμένα τα πάντα στο μπ@$&)!

Άμα είχες το garage band θα ηταν πιο εύκολο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο easy που για να ανοίξεις τα δεδομένα πρπει να πας στις ρυθμίσεις.

 

Ή απλά τα αφήνεις πάντα ανοιχτά μιας και υποτίθεται θέλουμε να έρχονται ειδοποιήσεις. Επίσης στα iPhone με 3D Touch είναι 2 κινήσεις δρόμος ο διακόπτης των δεδομένων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...