Προς το περιεχόμενο

Η IBM αποκάλυψε τον ισχυρότερο κβαντικό επεξεργαστή της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τεχνητη νουμοσηνη θα οδηγησει τον καπιταλισμο στο τελος η εποχη της βιομηχανικης επαναστασης θα τελειωσει και αυτα χωρις καν να χρειαστει να περασει τον ανθρωπο σε ευφυια.και οταν τον περασει δεν μπορουμε καν να φανταστουμε τι θα γινει.εχουμε να δουμε απιστευτα πραγματα.πραγματικά πέρα από κάθε φαντασία

"Οι χωρες που εκτιμουν την καινοτομια δεν εχουν κανεναν αλλο δρομο παρα εκεινο του καπιταλισμου "  Εdmund S. Ρhelps  .      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το τι θελουν οι γυναικες απαντιεται και με 8086 με πρασινη οθονη. Και δεν αρχιζει απο "π". Αν διαβασεις μερικα βιβλια ψυχολογιας θα το βρεις.

Δε χρειαζεται να διαβασεις βιβλια, ουτε quantum υπολογιστη για να λυσεις το προβλημα.

Ενας φιλος μου εχει βρει την απαντηση....

 

"Οι γυναικες θελουν π&€#α και χορο".

 

Εχω σοφο φιλο.

 

3u0svs99oOuD6.webp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τεχνητη νουμοσηνη θα οδηγησει τον καπιταλισμο στο τελος η εποχη της βιομηχανικης επαναστασης θα τελειωσει και αυτα χωρις καν να χρειαστει να περασει τον ανθρωπο σε ευφυια.και οταν τον περασει δεν μπορουμε καν να φανταστουμε τι θα γινει.εχουμε να δουμε απιστευτα πραγματα.πραγματικά πέρα από κάθε φαντασία

 

Να υποθέσω φίλε μου ότι ψήφισες τον Πινόκιο στις τελευταίες εκλογές και το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης  , λέω μήπως ότι αυτή η τεχνολογία θα γιγαντώσει τον καπιταλισμό  λέω μήπως ...

Επεξ/σία από george1551
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν προοριζονται για το PC σου.

ούτε οι πρώτοι υπολογιστές, ο πρώτος ήταν νομίζω ένας που έφτιαξε ένας μαθηματικός στην αγγλία για να αποκρυπτογραφεί μηνύματα των ναζί και σήμερα και η κουτσή μαρία έχει υπολογιστή.

και το gps για τον στρατό βγήκε και ένα σωρό άλλα και τα έχουμε όλοι σήμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα για επεξεργαστες μονο intel αντε και οι καινουργιοι της AMD . ΙΒΜ δεν θα εβαζα ποτε στο PC μου .

Εδω σε εχω φιλε, το καταλληλο site γι σενα: http://www.sport24.gr/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O oδηγός για αρχαρίους δεν οδηγεί πουθενά, αν μπορείτε ξαναβάλτε το λινκ, ευχαριστώ.

 

 

Για να ανοίξει το link προϋποθέτει να έχεις κβαντικό επεξεργαστή :D

 

Γίνονται και λάθη κάποιες φορές, εδώ διορθωμένο >> https://quantumexperience.ng.bluemix.net/qx/user-guide :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alan Turing.

 

ούτε οι πρώτοι υπολογιστές, ο πρώτος ήταν νομίζω ένας που έφτιαξε ένας μαθηματικός στην αγγλία για να αποκρυπτογραφεί μηνύματα των ναζί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω φίλε μου ότι ψήφισες τον Πινόκιο στις τελευταίες εκλογές και το πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης  , λέω μήπως ότι αυτή η τεχνολογία θα γιγαντώσει τον καπιταλισμό  λέω μήπως ...

 

Αν δεν συμμετέχουν άνθρωποι στην παραγωγική διαδικασία όσα αγαθά και να παράγονται από μια επιχείρηση θα μένουν απούλητα. Γιατί δεν θα υπάρχει εισόδημα. Έτσι θα χρειαστεί κάποιο άλλο οικονομικό σύστημα, παρόμοιο της δουλοκτησίας, όπου δούλοι θα είναι μηχανές αντί για άνθρωποι.

Κάτι τέτοιο θα εννοεί ο Yeroplatanos.

 

Βέβαια, η σκληρή πραγματικότητα είναι ότι οι πιο προηγμένες AI τεχνολογίες(deep learning) βρίσκονται έτη φωτός μακριά από το οποιοδήποτε νοήμον ον. Εφόσον ούτε σύστημα μνήμης, αντάξιο των έμβιων όντων διαθέτουν(με επιλεκτική λήθη), ούτε ικανότητα αναγνώρισης μοτίβων χωρίς ανθρώπινη καθοδήγηση.

 

Σκέψου ότι σήμερα είναι εφικτή η προσομοίωση ολόκληρου του νευρικού συστήματος του σκουληκιού C.Elegans. Ωστόσο η λειτουργία αυτού του πολύ "απλού" εγκεφάλου δεν έχει γίνει κατανοητή!!!! Που να πάμε και στον άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...