Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναφορά σε κείμενο

Πώς ήταν πχ. το "Warcraft" που ναι μεν ξεκίνησε και θετικό πρόσημο αλλά γενικά το έργο ήταν "μάπα"; 

σταματησα να διαβαζω εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, imitheos είπε

Ένα άλλο πράγμα που δεν μου άρεσε (ίσως έχει θιχτεί προηγούμενα αλλά δεν διάβασα όλες τις σελίδες του νήματος) είναι η ασυνέπεια με την μαγεία. Δεν θυμάμαι αν το δικαιολόγησαν κάπως ότι υπάρχουν άλλοι κανόνες pre-ascension -> post-ascension αλλά στην αρχή η Fringilla σήκωσε μια πέτρα 3 εκατοστά και μαράζωσε όλο το χέρι της. Μετά όλες μπιπ και δέρνουν χωρίς κανένα "toll". Η Fringilla έφερε μια τεράστια τρικυμία, η Yennefer πέταξε φωτιές από το στόμα, ξέσκισε ολόκληρους στρατούς, κτλ χωρίς να πάθουν τίποτα.

Ναι τα είπα και εγώ, ότι νάνε η μαγεία στην σειρά. Καμια σχέση όπως είναι βιβλία/games. Είναι τόσο βλακώδες imho όλο το concept που σκαρφίστηκαν που ξεπερνάει την βλακεία κατσαρίδα του assassin sorcerer. Επίσης νομίζω ότι δεν έγινε καμια αναφορά στο amulet που φοράνε όλες. Γενικά κάποια πράγματα τα ξεσκίσανε χωρίς λόγο και προσπάθησαν να τα κάνουν φανταχτερά για τα ματια του κόσμου ενώ δεν χρειαζόταν. Εδώ μέχρι και τα senses/signs των Witchers ψιλό δείρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, KilliK said:

σταματησα να διαβαζω εκει.

 Η "Warcraft" ταινία ήταν μια καλούτσικη μεταφορά του... Hearthstone, στην μεγάλη οθόνη. ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ δεν θα 'χε μείνει εκεί - θα 'χε και συνέχεια.

(Αλλά τί κάθομαι και ασχολούμαι;)

2 hours ago, Fulgore said:

IMDB, μεγάλε.
Εκεί πηγαίνουν όλοι για τα review. Ουδέποτε είχα ακουστά το σάιτ που παράθεσες. Το οποίο μπορεί να είναι ΑΨΟΓΟ, δεν λέω... αλλά το πλατύ κοινό πάει εκεί που έγραψα να δει reviews.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, lupus_Hegemonia είπε

Εκεί πηγαίνουν όλοι για τα review. Ουδέποτε είχα ακουστά το σάιτ που παράθεσες. Το οποίο μπορεί να είναι ΑΨΟΓΟ, δεν λέω... αλλά το πλατύ κοινό πάει εκεί που έγραψα να δει reviews.

giphy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος και από εμένα. Αρχικά να βγάλω από την αρχή το πόρισμα ότι εν τέλη μου άρεσε. Εχει όμως κάποια χτυπητά αντιαισθητικά πταίσματα και κάποιες ασυνέπειες με το timeline ή έστω το πως το παρουσιάζουν και χάνεις το πότε γίνεται τι. Στην δεύτερη σεζόν θέλω όπως δήποτε τα παρακάτω αλλά ξέρω ότι δεν γίνεται για όλα. 

1. Καλυτέρευση των CGI και του artwork αυτών. Η ποιότητα τους ήταν λες και έβλεπα mortal kombat conquest. 

2. Κάντε λίγο σκόντο με το lens flare ρε παιδιά. Ελεος. Πολλές σκηνές δεν βλέπεις τι διάολο γίνεται. Μαζί με αυτό θα βάλω και την καλύτερη φωτογραφία.

3. Μην το παραξυλώσει στο divercity όπως η πρώτη σεζόν. Οι λευκοί κομπάρσοι και οι μελαμψοί πρώτοι. Αισθανόμουν σαν να έβλεπα κάποια σειρά του Bolywood. 

4. Περισσότερο προσωπικές ιστορίες του Geralt. Δεν ήταν αρκετές σε αυτήν την σεζόν και δεν ήταν ούτε κατά διάνοια τόσο λεπτομερής όσο της Yen και του lodge of sorcerers. 

Τι θέλω να κρατήσουν και να βελτιώσουν. 

1. Την μουσική, είναι σίγουρα στο ίδιο μοτίβο με τα παιχνίδια και είναι από εκείνα τα μέρη οπότε είναι ακριβώς ότι χρειάζεται. 

2. Τον Superman φυσικά. Ο τύπος είναι τρελό nerd με τα skills και physique του να είναι ίδια με αυτά του παιχνιδιού. Σε πολλά σημεία όταν μιλάει νομίζεις ότι παίζει το παιχνίδι από πίσω. Τόσο καλά την κάνει τη φωνή. 

3. Τα ξεβρακώματα και τη γύμνια. Θέλουμε ακόμα περισσότερα. Τα θέλουμε επιπέδου Spartacus αν γίνεται ή έστω και GoT. Καλή αρχή όμως. 

Ακούς Killik; Εχει πολύ βυζί μέσα από τις πρωταγωνίστριες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

3. Τα ξεβρακώματα και τη γύμνια. Θέλουμε ακόμα περισσότερα. Τα θέλουμε επιπέδου Spartacus αν γίνεται ή έστω και GoT. Καλή αρχή όμως. 

Ακούς Killik; Εχει πολύ βυζί μέσα από τις πρωταγωνίστριες. 

source.gif

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είδα χθες και το 4ο επεισόδιο και τα συναισθήματα ως τώρα είναι ανάμικτα. Κάποια στοιχεία είναι ωραία, κάποια άλλα όχι.

Ρε πως έκαναν έτσι την Triss;;;;  Σα τη θεία μου τη Ρίτσα τη κομμώτρια! ΕΛΕΟΣ! Τη "κοπελάρα" την είχαν βάλει μέχρι και στο Πολωνικό Playboy και τώρα η σειρά μας έδωσε αυτή;;;  😭😭😭

Επεξ/σία από afragorn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Η Τριss καπως  μαύρισε και η Yennefer ειχε καπως στραβωσει στα πρωτα επεισοδια ; :P

H Yene μια χαρά εξελίχθηκε. Τη Triss ελπίζω να τη σκοτώσει ο Geralt με το silver sword για να την απαλλάξει από την κατάρα μπας και εμφανιστεί το κόκκινο μαλλάκι! 😭

Επεξ/σία από afragorn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, afragorn είπε

H Yene μια χαρά εξελίχθηκε. Τη Triss ελπίζω να τη σκοτώσει ο Geralt με το silver sword για να την απαλλάξει από την κατάρα μπας και εμφανιστεί το κόκκινο μαλλάκι! 😭

 

47 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Περιμεναμε κατι σε Emma Stone και μας προεκυψε αυτη :P

Εφόσον δεν τους ενδιαφέρουν τα παιχνίδια και βασίζονται μόνο στο βιβλίο, το χρώμα δεν είναι στο περίπου σωστό;  Δεν έχω διαβάσει τα βιβλία αλλά δεν υποτίθεται ότι έχει ανοιχτό καστανό ή καστανοκόκκινο και όχι τέρμα κόκκινο όπως στα παιχνίδια; Για το χρώμα του δέρματος της ηθοποιού που επέλεξαν συμφωνώ ότι δεν ταιριάζει αλλά καθαρά για το μαλλί δεν ήταν καλή επιλογή;

Edit: Βρήκα αυτό που έχει χαρακτηριστικά και διαφορές ανάμεσα και στα τρία, βιβλία - παιχνίδια - σειρά.

Επεξ/σία από imitheos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...