Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως εγραψα και πιο πανω, με ανησυχει μηπως ο Cavill παιζει μικρο ρολο στη σειρα, κατι που εξηγει πως το Νετφλιξ πηρε εναν τετοιο ακριβο σταρ για το σοου του.

το social justice ειναι αναποφευκτο στις μερες μας, αλλα αν ειναι ισορροπημενο δεν υπαρχει λογος να μην βγει καλη η σειρα.  ουτως η αλλως τα βιβλια απο οτι λενε, ειναι φεμινιστικα και αντιρατσιστικα, οποτε η παραγωγος δεν προσθετει θεματικα κατι που δεν υπαρχει, απλως το ενισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τα βιβλία, η διαφορά του 3rd wave feminism με το 4th wave είναι η μέρα με την νύχτα πάντως. Και αυτό λέει πολλά καθώς το 3rd wave των 90s/2000s ήταν ήδη too much.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, michael92 είπε

Για όσους είχατε ακόμα ελπίδα ότι η σειρά μπορεί να είναι καλή:

The Witcher: Netflix Series Brings Magic and Feminism to Fantasy

https://archive.fo/7xOiH

Να βγει να την δούμε πρώτα?! Λέω εγώ τώρα. Aμα είναι μούφα από τους πρώτους θα είμαι εδώ να κράζω. Το link έχει γίνει ήδη post btw 1 σελίδα πίσω αλλα...

Spoiler

source.gif

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι ούτε έχω διαβάσει τα βιβλία, έχω περιέργεια να δω αν θα με κρατήσει το πρώτο επεισόδιο.

Screenshot_20190727-102746.jpg.38a46220e5fafb6dcf3cf4f7777ffd63.jpg

Btw από ραντομ ποστ στο ινστα κάποιος έκανε φωτοσοπια πώς θα ήταν η συγκεκριμένη χαρακτήρας ( Ciri ) με την " Καλισι " του Game of thrones - Emilia Clarke στο ρόλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisde είπε

Και γενικά αν η σειρά ήταν game adaptation

Μια χαρά πατάνε στο game και καλύτερα που είναι adaptation του βιβλίου γιατί τα games είναι continuation. Πέρα από κλασσική πια η παραπάνω λίστα εννοείτε δεν θα γινόταν ποτε εκτος άμα ήταν φάση GOT πρώτη season και πάλι δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, chrisde είπε

Emma Watson FTW:wub:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

Και γενικά αν η σειρά ήταν game adaptation

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

Πάντως όταν πρωτοείδα την Ciri στο Witcher 3, η πρώτη φλασιά ήταν της Meg Foster στα νιάτα της. 

fc1f6a744c66fe9e9fc3f70e40980d91--amazin

wiedzmin-ciri-1-1180x541.jpg

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

diversity, αλλα ολα τα ξωτικα ηταν μαυρα στο τρειλερ. που ειναι πολιτικη δηλωση, οτι ο πολιτισμος μας ξεκινησε απο την αφρικη. που ειναι αναληθις ομως.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήταν ξωτικά, ήταν dryads. Technically θα έπρεπε να είναι πράσινες. Νομίζω δλδ, δεν είμαι σίγουρος πως περιγράφονται στα βιβλία. Δεν είναι εντελώς πράσινες στο trailer, αλλά το μακιγιάζ τους τις κάνει κάπως πρασινωπές. 

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές που είναι στο Brokilon δεν λέει πουθενά για χρώμα αλλα για συμπεριφορά. Δεν είναι όλες elves, είναι φάση Witchers που περνούν παιδιά και τα μεγαλώνουν. Γενικά guys μην το ψάχνετε, όσο γνωρίζω μαύροι δεν υπάρχουν η τουλάχιστον δεν έχουν αναφερθεί αυτά τα βασιλεια, οποτε fuck it. Το comicon footage ποτε θα γίνει leak είναι το θέμα. ;) Θέλω να δω πως κόβει ο Cavill. Επίσης δείτε το panel και δέστε διαφορα όταν μιλάει ο Cavill σε σχέση με τους υπολοιπους. Ο τύπος γουστάρει ειλικρινά.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Αυτές που είναι στο Brokilon δεν λέει πουθενά για χρώμα αλλα για συμπεριφορά. Δεν είναι όλες elves, είναι φάση Witchers που περνούν παιδιά και τα μεγαλώνουν.

Οι dryads δεν είναι elves. Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Επεξ/σία από Gilmaru
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...