Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Elaborate please...εγώ έχω mixed feelings. 🤔

Αυτό...

8 hours ago, KilliK said:

ο φτωχος ξαδερφος του GOT

 

Δεν φαίνεται τόσο "αληθοφανές". Δεν το λέω και Shannara Chronicles (εμφανισιακά), αλλά δεν είναι και τόσο πολύ μακρυά του...

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ο ηθοποιός που κάνει τον Geralt δεν με πείθει, ήθελα κάποιον πιο σκοτεινό. Για χάριν πολιτικής ορθότητας έχουμε μαύρη Triss, Οκκ. Πάλι καλά που ο Geralt δεν είναι γυναίκα :P Για Yen ήθελα την Eva Green :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 minutes ago, Anuminas said:

Δεν ειναι αληθοφανές ειναι στον κόσμο του φανταστικού.

Γι' αυτό έβαλα " ". Φαίνεται κάπως φτηνιάρικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως βρε παιδί μου παραφουσκωμένος υπερβολικά είναι ο Cavill, είπαμε να γυμνάζεται το παιδί οκ, αλλά στο 0:47 π.χ. μου χτυπάει άσχημα.

9 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το budget απο οτι ειδα , δεν εχει ουτε στο ελαχιστο τα χρηματα του GOT . Τα υπολοιπα θα δειξουν οταν βγει. 

Από ότι διαβάζω εγώ έχει λίγο μεγαλύτερο budget από ότι η πρώτη σεζόν του GoT. Και θα έχει λιγότερα επεισόδια, επομένως το budget του κάθε επεισοδίου θα είναι σημαντικά μεγαλύτερο.

Βέβαια η πρώτη season του GoT δεν είχε ανάγκη από πολύ CGI εν αντιθέσει με το Witcher, αλλά θα δείξει.

47 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Δεν ειναι αληθοφανές ειναι στον κόσμο του φανταστικού.

Αυτό δεν είναι επιχείρημα btw. Για αληθοφάνεια μίλησε όχι για ρεαλισμό. 

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι όντως Cavill είναι buffed af αλλα έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να συνηθίσουμε σε ένα καινούργιο Geralt, οποτε άμα το γράψιμο δεν είναι άθλιο ο Cavill σίγουρα θα πατήσει στα βιβλία και στα games αφού είναι fan. Τώρα για την μαύρη Triss, μαύρους γενικά, την lady knight, κτλ άσχετα, απλά τα προσπερνώ άμα το τελικό αποτέλεσμα είναι καλο. Στην τελική πιο πολύ με ενοχλεί που η Triss δεν είναι φουναρα παρα μαύρη.

Επίσης η πρώτη season του GOT ήταν super φτωχή αλλα τα costumes ήταν καλύτερα από εδώ. Anyways τα βιβλία και τα games είναι εκπληκτικά και ο πήχης είναι ήδη πανύψηλα οποτε και μέτρια να βγει η πρώτη season πάλι καλά θα είναι. Στην τελική αμφιβάλλω πολλοί να έχουν ως αγαπημένη την πρώτη season του GOT.

Η Striga πάντως μούφα, δεν φαίνεται cgi και το εκτιμώ αυτό αλλα still. Στο τέλος κατάλαβε κανεις τι είναι το τέρας? Εγώ είμαι αναμεταξύ σε endrega, arachas και kikimore.

p.s. btw στην τελευταία σκηνή με τον Geralt κομμάτια ποιος περίμενε να βγει από πίσω ο Sam και ο Dean?! :P

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε το χε ριξει στα "βαρη" επειδη περιμενε να συνεχισει ως MoS :P 

Anyway σε γενικες γραμμες δεν ειναι κακο δεδομενου και του μπατζετ οπως γραφτηκε. Σιγουρα δεν σε αποθαρρύνει να το δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε να ειναι και χειροτερο παντως.

Το μονο που με χαλαει προσωπικα ειναι η επιλογη στο γυναικείο cast γενικοτερα περαν της Triss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω Mixed feelings απο την μία γούσταρα πολύ καθότι είχα λιώσει τα παιχνίδια και είχα διαβάσει και κάνα 2 βιβλία στίς διακοπές πιο παλιά,απο την άλλη φοβάμαι μήπως πάμε για generic μετριότητα η πατάτα,ο Gerald δεν με χαλάει,για τους άλλους ηθοποιούς δεν ξέρω,αν υπάρχει σωστή ατμόσφαιρα καλό σενάριο και σκηνοθεσία και κρατήσουν ενα σοβαρό/ενήλικο ύφος ανάλογο με αυτά που έχουμε "συνηθίσει" και δεν έχουμε politically correct παπαριές και λογοκρισίες κάθε λίγο,εχω ελπίδες να τα πάει καλά.

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...